Strumfi de iul-aug 2007 (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

La Multi Ani pentru cei care se sarbatoresc azi cu numele de Matei.
Micky vezi ca la piata la cultural e un magazin de copii cum urci pe scari,ei au hokide si de la bebeton am vazut la unirea si au si ei marca asta,niste ghetute f frumoase,imblanite complet si pe talpa si cu talpa moale si flexibila.Si eu vreau sa-i iau lui david dar n-am ajuns acolo inca.In schimb am fost la baby expo si m-am trezit ca nu era nimic acolo cica e weekendul viitor.Si eu fericita ca eram singura(culcasem copilul si sotul la pranz)si ma pot uita in liniste.

Arhdy sa stapainiti sanatosi casuta si sa va bucurati de ea.Platesti la rate dar macar esti motivata sa mergi inainte.

Noi am fost la hornbach si era un mos mare,in marime naturala si cum l-a vazut fimiu s-a apucat sa recite la poezii si cantecele de a trebuit sa-i iau copiluli ceva,ca tot i-am zis ca-i aduce mosul cadouri.
Housepocket frumos ca prietenul vostru poate sa traiasca bucuria care o aduce Mos Craciun impartind cadouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

intru si eu sa sorb din cafea, ca in viata reala inca nu o suport. abia astept sa treaca greturile astea groaznice, la David parca n-a fost chiar asa rau...dar mai am vreo 2-3 saptamani si sper sa scap. ma tine in functiune doar gandul ala ca cica cu cat sunt mai nasoale greturile, cu atat e copilu' mai destept . ok, ok, poate nu e adevarat, dar am voie sa gasesc si eu un motiv sa suport mai usor situatia, da?

La multi ani tuturor Mateiasilor, sa creasca mare si voinici!

arhdy, sa stapaniti sanatosi casa! . conteaza mult sa fie a ta, decat sa platesti chirie la altul, mai bine platesti rata la banca dar pentru casa ta!

eu am inceput saptamana bine, am obtinut o solutie super buna intr-un dosar destul de greu, am pus suflet mult de vreun an incoace, am speculat tot si se pare ca nu degeaba. ma bucur tare mult pentru toate reusitele astea profesionale, chiar daca satisfactia financiara nu e chiar pe masura orgoliului meu gadilat acum.

gata, ma duc la work, s-au adunat o gramada de saptamana trecuta cand am stat cu david acasa...



_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 10+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Multumesc mult fetelor.
Este un apartament de 2 camere in Tineretului (adica unde stau si parintii). Desi cautam un apartament cu 3 si logic in alt cartier, ca aici este scump, am prins ocazia asta si l-am luat si mai ieftin, pentru ca este demolat si este la 10.Dar terasa este foarte buna, renovata, si am priveliste partial catre parcul Tineretului. Apropo, cine stie Taverna "La Misto" a lui Calinescu, eu stau intr-un bloc vecin, mai catre parc. Apartamentul este mare, aproape 59 mp cu balcon, si am un hol mare la intrare catre bucatarie unde pot face un loc de zi cu canapea si televizor, iar sufrageria o fac dormitorul nostru, iar dormitorul este al Criastianei. Asa ca o sa fac 3 camere. In plus ma bucur ca am gasit in Tineretului, unde stau de 24 ani, unde copilul este la cresa si aproape de ai mei, care ma ajuta cu cea mica.
Mai urmeaza sa incepem niste renovari, ca asa nu ne putem muta. In decembrie vine sotul si pana la Craciun o sa faca putin curatenie.
Iar in ianuarie vedem, daca avem bani, facem mai multe, daca nu dam doar cu vinarom si vopsim tot ce este lemn si ne mutam, apoi incet, incet facem noi renovarea.

Diana Stefania si Cristiana Maria (30.07.07)

poze noi din vacanta: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

help: o prietena a nascut acu 2 zile, prin cezariana, si inca nu i-a venit laptele, mai exact nu iese din tzatzica.......are sanii enormi, umflati, bebe trage...dar nu prea iese lapte. cred ca-s canalele infundate...ceva remedii de la cunoscatoare? cica s-au chinuit asistentele sa o mulga(ce nasol suna ), dar deocamdata nik.......plsssssssssss

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns snowbunny spune:

mychyduta...o pompa electrica nu exista in spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Micky cred ca cea mai buna e o pompa electrica.Eu m-am chinuit cu una manuala de mi-a venit rau,dar pina la urma a mers.Cand am vazut 20 ml in biberon ziceai ca am vazut cine stie ce licoare miraculoasaii dadeam pe toti afara din camera si ma auto-sugestionam,adica ce ma face pe mine un biberon cu lapte,trebuie sa pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fetele, multumesc! i-am zis.......sper sa fie ok.......

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

mychy,spune-i prietenei sa incerce si cu comprse calde si masaj de sus in jos,ca la muls.
arahdy,sa-l stapaniti sanatosi!
vivela,felicitari pentru reusita.

la multi ani meteilor,sa cresteti mari si sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

......la multi ani Matei de Simo! hai, nu te mai dai pe net si azi?

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani, mateilor!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput