Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *104*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Neata, mamici
La Multi Ani pentru toti sarbatoritii zilei!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

LA MULTI ANI! VICTOR CRISTIAN - si multa sanatate, INA GABRIELA, LUCIAN, AIDAN VICTOR, DAVID, BRIS

OLI, dai o felie de tort azi? Faine pozele, imi pare rau ca nu am mai avut baterie sa le fac la toti trei poza. Data viitoare

SASHA, ce baieti frumosi. Petru e preferatul meu, e voie? Dar toti sunt dulci rau. Hai, nu mai faci unul. Nu de alta, dar te pricepi?

Azi trebuia sa merg la alergolog (eu, nu cu bebe), dar m-am reprogramat, ca sa nu o mai chinui pe mama sa vina pe vremea asta.
In schimb, maine ma duc cu Ana la dermatolog, ca se pare ca ce are ea nu este alergie alimentara ci dermatita atopica. Stiti cumva cam cu ce se mananca chestia asta?

Si tot apropos de asta, stie cineva UNDE E POLICLINICA DOROBANTI? Mercic

Ana nu a avut o noapte prea grozava. De bine ce ma laudam ca nu se mai trezeste pt papa, asta e a doua noapte cand se trezeste la 4. De mancat a mancat abia pe la 7, ca a tot adormit cand ma duceam sa ii fac biberonul, dar intre 4 si 7 m-a tot zapacit cu drumurile la ea, iar de la 8 nu am mai putut dormi eu. ea sforaie evident

Va pup, o zi buna sa aveti

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!

LA MULTI ANI! VICTOR CRISTIAN - si multa sanatate, INA GABRIELA, LUCIAN, AIDAN VICTOR, DAVID, BRIS

OLI, dai o felie de tort azi? Faine pozele, imi pare rau ca nu am mai avut baterie sa le fac la toti trei poza. Data viitoare

SASHA, ce baieti frumosi. Petru e preferatul meu, e voie? Dar toti sunt dulci rau. Hai, nu mai faci unul. Nu de alta, dar te pricepi?

Azi trebuia sa merg la alergolog (eu, nu cu bebe), dar m-am reprogramat, ca sa nu o mai chinui pe mama sa vina pe vremea asta.
In schimb, maine ma duc cu Ana la dermatolog, ca se pare ca ce are ea nu este alergie alimentara ci dermatita atopica. Stiti cumva cam cu ce se mananca chestia asta?

Si tot apropos de asta, stie cineva UNDE E POLICLINICA DOROBANTI? Mercic

Ana nu a avut o noapte prea grozava. De bine ce ma laudam ca nu se mai trezeste pt papa, asta e a doua noapte cand se trezeste la 4. De mancat a mancat abia pe la 7, ca a tot adormit cand ma duceam sa ii fac biberonul, dar intre 4 si 7 m-a tot zapacit cu drumurile la ea, iar de la 8 nu am mai putut dormi eu. ea sforaie evident

Va pup, o zi buna sa aveti

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Hello, Pisik
Dermatita atopica - un intreg roman de povestit..are si Razvan asa ceva, in majoritatea cazurilor trece pana la 2 ani. Se dezvolta pe un fond genetic/ereditar, de obicei (daca esti tu sau cineva din familie cu alergii, e mare probabilitatea sa fie si bebelina alergica- e si cazul nostru ) E important sa se depisteze CAUZA si aici e marea dificultate...poate sa se declanseze de la te miri ce - praf, detergent, alimentatie, acarieni, etc si etc. Daca persista si dupa 2 ani se fac teste de alergii care iti arata clar ce anume ii declanseaza reactia alergica... cam asta e pe scurt. Aaaa, mie mi-a zis dermatologul care l-a vazut pe Razvan sa evit bananele, cerealele si portocalele care sunt alergene (e relativa treaba asta, din cate am constatat eu, pentru ca banane i-am dat - in cantitati f mici, e drept - de la vreo 4 luni jumate si nu am observat nimic pe piele...culmea era ca dupa ce nu i-am mai dat vreo 2 saptamani, au aparut si petele..deci cred ca nu are neaparat legatura cu banane, cereale, etc... trebuie observat atent copilul..si e posibil ca alergia sa nu fie defel de la vreun aliment). Tratament, a zis asa: ELIDEL. L-am luat, am citit prospectul si am lasat-o balta scrie clar acolo ca NU SE RECOMANDA SUB 2 ANI! In final, l-am dres cu crema pentru atopici de la AVENE- gel de dus si crema de corp, vreo 2 saptamani plus o crema numita ELOCOM, dar in cantitati mici mici si doar cand vedeam ca petele iau amploare. acum suntem ok deocamdata. sper ca oarecum te-am mai lamurit, oricum daca mergi la dermato o sa=ti dea sigur creme cu hidrocortizon care e NASPA pentru bebe mai ales - efecte secundare cum ar fi subtierea pielii si o scadere a imunitatii locale in zona tratata cu asa ceva.
Mai povestim despre asta cand vrei
Sa scapati usor va doresc, fara complicatii!

Ps. am facut una din retetele scrise de tine - mar copt, orez, branzica si a avut maaare succes la nazdravan. A dormit un pic mai bine, dar tot s-a trezit de 2 ori, asta e. Mersi muuult!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Noi avem probleme cu pc-ul....trebuie restartat.Acum am reusit sa ma conectez...sper sa apuc sa trimit acest mesaj

Am pus poze noi , ca sa nu ne uitati pana reusim sa ne reparam .Va pupam amandoua





fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Shasa,

Pisik si-a ales un favorit, pot sa imi aleg si eu unul? Mie imi place Iri, cred ca am mai zis SI pe 14 sept de ce... Are el o privire foarte agera si in acelasi timp dragastoasa...

La multi ani bebelusilor de azi, si un pupe dulce bosului... la piciorus, ca daca asa vrea sultanu'

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Simina

arata super bine fata ta! Ce prematur? Nici vorba, nu numai la corp, dar si la expresia fetei... E fffb! Eu si de data asta tot cu tine zic ca seamana, si acum mai am un argument in plus: body-ul ala cu munca ... .



Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Multumim pentru urari si zicem si noi LA MULTI ANI Victor Cristian, Ina Gabriela, Lucian, Aidan Victor si frumoasa mea nora Briseis!!!

Denisamada ce bine ca ati scapat

Pisik lasa ca organizam pt data viitoare o sedinta foto adevarata

Simina foarte frumoasa Maya Si mie mi se pare ca seamana cu tine



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
asa e cu jucariile !! m-am lamurit si eu ca orice ii cumpar e bun daca se poate roade, daca nu ,nu
si chiar m-am uitat prin real la diverse jucarii educative, ca aveam obsesia sa ii iau fetei si eu jucarii destepte si cand colo pe majoritatea scria varsta recomandata 18+ , luni desigur, deci pas !!


Nu-sh daca trebuie sa ne luam neaparat dupa recomandarile lor daca mushteriul e interesat... (sigur, sa nu aiba parti mici, care sa se poata aspira) Noi cand cumparam o jucarie, i-o propunem intai pt vizionare si utilizare (ma rog, daca nu e excesiv ambalata), daca o vrea, a ei e! Xilofonul, jucaria preferata a Adelei e pt 12+ si asta nu o impiedica sa zdrangane la el. Iar ciocanelul are kiar o multitudine de utilizari
Acum am okit un soi de pian cu clape, melodii si animale, care a incantat-o. O sa i-l cerem lui Mos Craciun! Zdranganik asta e de 18+, dar pe ea a entuziasmat-o acum, de ce sa asteptam sa faca 1 an jumate!?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

neata am vazut si eu poze de bebiti toti unul si unul
maya a crescut,luana cu premergatorul,david bb3 si ana in fundulet

olga ti-a iesit iaurteleul? eu fac asa iaurt pt noi si mereu imi iese si etare buun ...o sa fac si pt bebe ca am inceput si noi acum cu iaurtul

noi tot refuzam sa papam cu lingurita....sper sa fie dintii ,adica poatew o dor gingiile cand ,mesteca????...fac 2-3 zile pauza sii- dau fructe si supa la bibe suc-sper sa ne revenim



Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna dimineata!La multe lunite si o viata fericita pt sarbatoritii zilei si pt mamicile lorVazut poze cu niste copilasi fantasticisuperbi si maaari m-am indragostit iremediabil de toticum spunea Dyana odata...ii iubesc de parca ar fi ai meiOlga, multumesc de urare si de apreciere o sa incerc si eu sa fabric iaurt home made...nu stiu ce-o iesi...dar incercJucarii...daca nu au ochi mari si nu se cheama "oameni", maimuta mea nu le prea acorda atentie...a, le rontaie pe toate partile, le trozneste de perete de vreo doua ori si apoi, adio! tot mami/tati/buni/etc sunt mai buni de jucat, baloshit, atins, dragalitUitam eveniment important: silabiseste copilul meu! pa-pa-pa-pa, ta-ta-ta-ta, da-da-da-da, a-pa, ba-ba-ba, ma-ma-ma. mi-e un drag de eamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput