Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *103*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
PS Aici Pitonul seamana leit cu mine ... http://picasaweb.google.ro/luciapirlog/7Luni#5403303093387485570

Haolio, pe cine vede ochiu mieu?
Luciaaaa, bine ai venit pe la noi!
Fetili, io ma stradui sa o scot la raport (cred, nu stiu cat s-a straduit Bogdana). Ca fata asta nu da nici un semn, plange Luana dupa Victor, si Victor, smecheras mare si motat...il tine mama ascuns de noi.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Helou evribadiii!
Sa va dau intai o veste minunata despre clipe pe care nu credeam ca voi ajunge sa le traiesc prea curand: azi-noapte scumpa mea Sophiphi a avut prima trezire la 4.22! In conditiile in care a adormit la 22. E ceva, esteeee? Eu m-am culcat tarziu, dar tot am prins 5 ore legate de somn, uitasem cum e!! Si urmatoarea trezire a avuto la 8 fara 15, rezonabil, ay? Ma tem numa sa nu ma obisnuiasca asa, cu binele, si apoi sa revina la ritmul infernal de dinainte...
Partea mai putin minunata e ca eu perseverez in diversificare si ea spune "pas". Azi i-am luat iaurturi cu fructe de la Humana, mere+caise, m-am gandit ca vai, ce-o sa-i mai placa. A luat o linguritza, s-a strambat bine si aleluia, n-a mai vrut sa deschida gura. De suparare am ras eu toata cutiutza, mare fraiera fata mea, ca super bun a fost!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni


Ilinca, ma bag in seama la treaba asta cu diversificarea pentru ca si eu am crezut la inceput (noi am inceput de pe la 5 luni) ca o sa ii dau tzatza lui Vladimir pana la facultate. Usor, usor s-a invatat cu gusturile. Fructele nu le lua sub nicio forma. Se stramba de ziceai ca ii dau lamaie, combinate cu branzica insa chair ii plac (branzica+banana+mar=love). Cu legumele aceeasi poveste...dar aici am inceput cu borcanele (vreo 2 in total), iar pana la ele cred ca 2 saptamani am aruncat legume fierte la gunoi. Acum cand ii fierb legumele ii pun putin ulei de porumb si sunt ok.
Ideea este sa ai rabdare, sa nu fortezi dar sa incerci in fiecare zi, ca pana la urma o sa manance.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
este campion la cotarceala...se antreneaza pentru , caci seamana cu mami si nu cu tati la capitolul pupaceala; zilele trecute l-am lasat in patutul lui si eu faceam ordine in sufragerie si m-a surprins scartaitul patutului lui...si cand m-am dus el se distra nevoie mare cu stilul "cotarceala"



_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus


Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Apropo, Novus, e adevarat ce spunea tata azi, ca in Deva a fost raportat un caz de gripa porcina?
Ca eu imi propusesem ca de ajunge la noi gripa, fug la mama.



Sincer, auzisem de Vulcan,atat, dar poate sunt dezinformata
Ma interesez si te anunt

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Din pacate, sunt deja 3 cazuri de porcina in judet, mai precis in Hunedoara si se pare ca unul si la Deva
http://www.huon.ro/stiri/im:huon:news_special-hunedoara/articol/alerta-de-gripa-noua-in-judetul-hunedoara/cn/news-20091112-01351160

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
si uite asa a avut parte si de o prima cazatura din pat...asta sub atenta absenta a lui tati care trebuia sa-l supravegheze...vai ce i-a mai facut mami;

Luana il excaladeaza pe tati si se arunca jos din pat, intentionat. Si tati doarme, si nu stie nimic. dar acum nu mai face buf, si e fericita cand ii reuseste.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Bianca, l-am vazut pe Vladimir in clipulete, superb fi-tu!
Si de mare ajutor in casa.
Luana adora sa faca "ordine" in dulapuri.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.


Chiar la ea ma gandeam cand isi facea ordine in hainute. Era foarte concentrata- schimba garderoba de vara cu cea de iarna.

De mare ajutor in casa copii astia. Mai ales cand mananca cu toata fatza si ne stropesc si pe noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Azi i-am luat iaurturi cu fructe de la Humana, mere+caise, m-am gandit ca vai, ce-o sa-i mai placa. A luat o linguritza, s-a strambat bine si aleluia, n-a mai vrut sa deschida gura. De suparare am ras eu toata cutiutza, mare fraiera fata mea, ca super bun a fost!

Bravo Sophiphi. Ilinca, urmeaza vremuri si mai bune .
Noi papam din alea. Dar am vazut iaurt cu capsuni de la 8 luni. Eu stiam ca se dau capsuni peste 1 an, si nu la faza ca au samburi si se inneaca, pt ca astea sunt pasate, dar ca sunt alergene.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditapop

Citat:
citat din mesajul lui novus


Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Apropo, Novus, e adevarat ce spunea tata azi, ca in Deva a fost raportat un caz de gripa porcina?
Ca eu imi propusesem ca de ajunge la noi gripa, fug la mama.



Sincer, auzisem de Vulcan,atat, dar poate sunt dezinformata
Ma interesez si te anunt

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Din pacate, sunt deja 3 cazuri de porcina in judet, mai precis in Hunedoara si se pare ca unul si la Deva
http://www.huon.ro/stiri/im:huon:news_special-hunedoara/articol/alerta-de-gripa-noua-in-judetul-hunedoara/cn/news-20091112-01351160

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim!

M-am "linistit" de tot.
Deci ce facem? Ne vaccinam?
Noi deja am facut vaccinul antigripal, pt gripa normala. Mai ar avea Luana doza2 peste o luna.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1847
http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1843

Mai bine stau acasa, ca in Arad nu a ajuns...inca? Dar ajung eu la nebuni sigur cu gandurile astea.
_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cititi si aici: http://www.ms.ro/pagina.php?id=387
Intrebari frecvente despre gripa porcina.


_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput