Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *103*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bianca, l-am vazut pe Vladimir in clipulete, superb fi-tu!
Si de mare ajutor in casa.
Luana adora sa faca "ordine" in dulapuri.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n
nu stiu ce sa zic insa eu ii dau cereale si se trezeste la 1-3-5-7

Alina, am luat Humana lapte praf de noapte, i-am dat de azi. Vedem daca mai se trezeste la 1 (ca tu stii povestea ), dar experimentul poate fi neconcludent, pt ca e rupta de oboseala acum.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Am descoperit ca fiu-meu e mort dupa marar. Azi i-l bag in branza. Chiar, pt bbeii care nu vor legume, ati incercat sa puneti si putina verdeata, pt gust?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Ciorba minune a mamei, care o papa fi-mea cu pofta, si care am incercat sa o gatesc si eu, este din legume, fara sare, condimente, bineinteles, dar pun verdeturi, si ii da aroma minunata. Apoi pun miez de paine (eu iau pt ea paine fara gluten) si pasez cu ustensila de facut piureul, nu cat sa iasa pasta, dar sa fie maruntite si legumele si painica. Ar manca zilnic. Pun orice legume am in casa, cartofi, uneori si dulci daca am, morcov, radacina de patrunjel, mazare, brocoli, ceapa, ardei. Azi a papat la mama supa de vita din legume, cu putina smantana, e prima data cand ii pun smantana. Carnita o fierb separat si o tai fin, nu o mai pasez la blender. M-am invatat dupa mama cum gatea cat a stat cu noi in Ungaria, punea la fiert cele necesare in supa, le fierbea, si inainte sa fie gata lua pt Luana separat in oala mica, apoi in restul punea condimente, si alte cele, ce ea nu are voie inca. Asa gatesc si eu, si mi-e mult mai usor, ca va dati seama cate feluri ar trebui, Clau nu mananca nici tot ce mancam noi, nici ce gatesc pt Luana.
Eu sunt experta in ciorbe.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
daca mai asteptati aduce pogo girafa, aici e in jur de 8 euro, cred ca vine juma de pret fata de la voi, nu?

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Pai eu zic sa stabilim intalnirea pt 18-20 decembrie si sa veniti cu un transport de girafe



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



se poate si-asa, ca doar nu-s grele :)
Numa sa nu ma-ntrebe aia la vama daca fac contrabanda cu girafe

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


Looool Te apuci de contrabanda?
Dar ce faceti tufetele cu girafe acum? Ca noi rodeam pe ea la 4 luni.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Is tare curioasa, la sanii mei tip bube, cum pana mea i-or prinde???

Hahaha...fix aia ma gandeam eu, prima reactia la explicatia lui Aris de ieri seara.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
si fara fular , ca transpira si e mai rau pt ei, atunci chiar racesc.

De acord, dar cu virusi astia am inceput sa ma razgandesc in privinta propriilor mele principii de a-mi creste copiii.
Eu nu-i infofolesc pe nici unul, dar in ultimul timp cand a trebui sa-i iau dupa mine, le-am pus fular la gura. Mai ales cu Clau, care vorbeste non-stop, tot aia ii spun, afara sa nu mai deschida gura ca-i bate vantul in gura. Nu de alta dar e plin de virusi, si o sa ajung la nebuni curand, de teama sa nu mi se imbolnaveasca copiii.

Apropo, Novus, e adevarat ce spunea tata azi, ca in Deva a fost raportat un caz de gripa porcina?
Ca eu imi propusesem ca de ajunge la noi gripa, fug la mama.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Eu 3 saptamani nu am cui sa io plasez pe bubu dar in saptamana cand e tati acasa dorm si eu pana la ora 9 ,cand ma trezesc fata e schimbata,mancata si cafeluta gata

Monica mami de Timeea Alexandra , avem 8 luni

Daaa, si eu tot boiereste o duc. Ma culc dupa 1 noaptea dupa ce ii dau ultimul bibe, dar dimineata se trezeste tati, le da sa pape, are grija de ei, pe mine ma trezeste doar cand trebuie el sa plece la kineto, aia fiind uneori si la ora 11,45. Atata am dormit intr-o zi.
Nu stiu cum va fi cand il va apuca dorul de duca, sa mearga pe la birou.

_
Monica, blessed mommy, for Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Gigelica superpitonash dintzos!

Oricum, campion la dinti e Albert m-am mirat cand am citit.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Apropo, Novus, e adevarat ce spunea tata azi, ca in Deva a fost raportat un caz de gripa porcina?
Ca eu imi propusesem ca de ajunge la noi gripa, fug la mama.



Sincer, auzisem de Vulcan,atat, dar poate sunt dezinformata
Ma interesez si te anunt

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetelor, oare Raru sa stie, sa cunoasca personajele de prin casa si sa le duca doru' daca nu sunt acasa? Deci...innebunesc. Iar ne-am jucat intr-un marait-plans, acum i-am facut baie, tzatza si l-am asezat in pat. Se aud zgomote dar nu plansete semn ca NU DOARME. De unde dilema mea de la inceput...Nici mama nici tati nu sunt acasa si ma gandesc ca s-a obisnuit copchilu sa treaca seara din mana in mana (pana in fund la taxatoare) la toti din casa si d-aia o fi nelinistit. Ca ...l-am cautat si la dinti...nika. SI pana dimineata nu da ochi decat cu mine cel mult cu tatal meu, dar vad ca noi nu il mai satisfacem. I-am dat mai devreme si aproape 2 bibe de lapte cu cereale (pe la 7 jumate - ce-i drept mai subtire). Deci foame nu ii este. NU mai stiu ce sa fac.
Colac peste pupaza in scurta repriza de somn ce a avut-o a facut atata pipi incat, cand m-am dus sa-l iau in brate dupa ce s-a trezit era salteaua uda si pantalonii lui pana la genunchi. NU imi dau seama de unde atata pipi??? Si cum s-a intamplat. Nu am mai patit decat cand era cocutza si foloseam pampers.
Ma duc totusi la culcare poate, poate...


EDIT..........A ADORMIT.
Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput