Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(43)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Nico,
Doc-ul de Fiv s-o fi intors el saracul...da' io trebuie sa-l sun in Z1 si pe el si pe noua clinica....in Z1....si eu nu pot sa declar Z1 pt ca nici pe departe,nici macar o pata pe chiloto-tampon...
Cred ca-s dusa cu capul...daca nu vine pana maine......POATE fac un test


Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete, ati observat ca de cand e LOGODITO-TROGLODITA, Mayana noastra scumpa e ffff ocupata?
Sa-ti fie cu mult mult chef

Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Buna seara, dragutelor!

STEJAR - EXTREMA URGENTA! Daca mi-a venit in seara asta CM de culoare maro (scuze) cand se pune prima zi, azi (duminica) sau maine (luni)?Astept cat mai multe raspunsuri, multumesc anticipat!

Elena

P.S. La nunta a fost super super super naspa! Au vrut sa faca ceva original si a iesit un ...at! (sau suntem noi foarte batrani, sau criza a luat mintile oamenilor...)

_
made in Romania, '73



Libra, intotdeauna prima zi de CM este prima zi cu rosu. Nu maro, nu firisoare, nu. Prima zi, in viziunea lui Marinescu & company, e prima zi cu rosu.
Nu am apucat sa citesc toate paginile, sa vad daca ti-a raspuns cineva, eu m-am apucat sa citesc capitolul asta si iti raspund acum cand am ajuns la mesajul tau.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

fetelor,la ora 17 mg la dct.
daca nu mai intru diseara,
ne ciocnim maine,cu stiri.
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Mi-a bagat mai nico si albastru de metil ca asa mi-au zis dar l-oi fi baut. Pe mine ma doar inca. Mai ai pansamentele?



Amy, pansamentele le-am scos definitiv de ieri dar voi continua, pana imi scoate firele, sa ma tamponez seara cu tinctura de iod. In perioada care a trecut (7 zile de la laparo), la 3 zile mi-am schimbat pansamentul, tamponand in prealabil cu tinctura de iod.
Gaurelele de jos nu le simt deloc, am doar o sensibilitate sub buric dar parca mai putin ca ieri.
Am inteles io bine: firele ti le scoate dupa o sapt?!

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot



Si eu am fost balonata dupa laparoscopie. Eu nu stiam pe vremea aia care e procedura - cu gaz - si l-am chemat pe vecinul meu, care e chirurg, sa ma palpeze, ca eram balonata si era dureroasa cavitatea abdominala la atingere.
Atunci mi-a explicat el cum e cu procedura laparoscopiei, atunci am aflat ca respectivul gaz da dureri care pot raspunde in umar - intr-adevar, am avut dureri langa clavicula, dar care au disparut in cateva zile.
E foarte importanta hidratarea, beti apa/limonada cu lamaie si miere cat mai multa, peste 2l/zi.
Mie mi-au scos firele a 4-a zi dupa operatie.

Bafta mare fetelor. Sa va recuperati frumos si sa ramaneti repejor insarcinate.

bebe Alex asculta muzica de Mozart. Cica face bine la circumvolutiunile lui in formare. Noroc ca sunt singura in birou, ca ma mai alergau altii la ce muzica ascult.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Dragele mele frumoase va pup pe toate si imi cer scuze ca n-am mai avut cand da pe aici.
In week-end am fost in Germania sa tzopaimsi acum am picioarele umflate.
Domnul M si-a facut datoria inca o data si in turnul castelului m-a mai cerut inca o data de nevasta .Ca sa fie sigur banuiesc ... dar de data asta cu vergighetele.
Din pacate ca orice om defect are si el o hiba : inelarul de la mana dreapta e mai gros decat cel de la stanga , deci ca atare nu poate purta verigheta pe destul drept ca ptr logodnici ..asa ca asteapta pana in aprilie-mai cand ne vom casatori si o va purta atunci direct pe degetul stang.
Asa...alt bai:
Am vb cu tatal fetei mele de mai bine de 2 luni sa ii faca la micuta pasaport individual.I-am trimis si bani de fotografii si de pasaport.Vine cu scuza ca a fost nu stiu ce rahat de complicatie la banka si de aceea nu a putut scoate banii din cont.Am sunat in ziua respectiva la banka , intr-adevar avusesera o problema tehnica in timpul zilei , dar la ora la care am sunat eu problema era rezolvata.Dau tel peste alte 3 zile si cica nu a scos banii ca nu a putut.I-am explicat de zeci de ori ca daca nu ii face pasaportul in timp util nu pot cumpara biletele si nici cu ditai pretul de dinainte cu 2 zile nu le iau.
Si daca fata nu va veni in vacanta aici , nu e vina mea ..eu am facut tot ce mi-a stat in putere.

Ciclul mi-a venit pe 11 si sunt a 6 a zi de ciclu

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Mayan, bine ai revenit. Ma bucur pt tine ca te-ai logodit, iar cat despre purtatul verighetei....lasa, sa fie asta cel mai mare neajuns din toata viata frumoasa care urmeaza.
Ai sa vezi ca o sa se aranjeze toate bine pana la urma...ma rog, daca reuseste fostul sa faca pasaport. Ce-o fi asa de complicat?!!


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete,
Eu am taiat-o acasa...
Cred ca mergem diseara la filmul cu M Jackson....
CM tot nu a aparut, sunt super derutata...sta sa vina...dar nu vine...
Va urez o seara placuta, iar tie Mayanule, una involburata....
Libra, ce-i cu tine
Gali, Nico
Floricico mancate-ar mama
Luminita , pe unde esti?

Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Mona sa nu uiti sa cumperi testul pe maine

Galli,asteptam vesti de la doc.

Mayan,in turnul castelului zici? ce romantic..

BlueFlower

Amy,cum te simti?Nico ce faci? Elly,tu? Bebita? Luminitele noastre?

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

va spuneam ca trebuie sa iau augmentin.
ei bine, am luat, si cm. a fost foarte slab cantitativ (as fi putut purta un tampon 24 ore fara pericol de a ma pata, comparativ cu 3 obligatorii ), si s-a oprit din z. 5.
care este explicatia?

Mergi la inceput