Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Gura pacatosului adevar vorbeste:

www.gandul.info/news/basescu-a-scapat-porumbelul-avem-prea-multa-democratie-s-a-corectat-imediat-aaa-prea-multa-birocratie-5105555" target="_blank">Avem prea multa democratie!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Alina, ai net la Macin ?

Ingrid, tu in loc sa-l asculti pe basescu vad ca asculti ce spun slefuitorii de antene ca ar fi spus basescu. Pacat. Basescu nu s-a legat de viata personala a lui antonescu! (Antena TV = Rahat TV)


Pardonati, domnule, eu nu urmaresc Antenele, doar Realitatea. Si pana acum nici n-am vazut/auzit/citit comentarii despre confruntarea celor doi. Ca am avut treaba cu copilul.
Nu m-am inselat deloc la spusele ordinare ale lui Basescu despre fosta sotie a lui Crin. Dar tu se pare ca auzi selectiv. Spor in continuare.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

A aparut pe undeva scriptul emisiunii?
Sau cei care v'ati uitat puteti confirma ca Antonescu a spus fraza asta ad literam?

Din pacate femeile din Romania nu sunt doar pasarici, tiganci imputite sau femei cu succes usor.



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Xenocid, inainte de a spune fraza aia, care suna cam de-andoaselea, Antonescu a spus asta:

"Modele feminine promovate de dvs. sunt nepotrivite. Ati promovat femeia cu succes facil. Ati vorbit cu pasarica, ati invitat pe masa o ziarista , nu un ziarist. Puteati promova femeia casnica, femeie familista, puteati promova modelul de femeie care are succes prin invatatura, nu prin tupeu. Din pacate, femeile din Romania nu sunt numai pasarici, tiganci imputite."

Daca esti de buna-credinta, intelegi foarte bine ce-a vrut sa spuna!

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Din pacate pentru marinar.
Antonescu nu e misogin, doar sustinea ca in politica romaneasca, in societatea romaneasca inca nu s-a depasit aceasta mentalitate.
Si ca femeile promovate de presedinte, nu-s tocmai modelul dorit...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Cind spuneam zilele trecute de halul de jeg atins de un ziarist care si-l luase ca tinta pe Antonescu, am mentionat ca "numa' ca si-a omorit nevasta n-a invocat".
Acum inteleg de ce.
A lasat tema maestrului Basescu!


Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Basescu nu s-a legat de viata personala a lui antonescu! (Antena TV = Rahat TV)

Minti!
Sau n-ai sesizat?
Basescu, strecurat printre dinti: "Eu nu mi-am lasat nevasta singura la greu"..
(cam asa ceva, ca citez din memorie)

Nu a fost un atac lizibil publicului larg, care nu prea cunoaste povestea sinuciderii primei sotii a lui Antonescu, cu atit mai mult cu cit Crin, din decenta si in ciuda insistentelor staff-ului de campanie, nu a uzat de acea drama in campanie. L-au inteles numai cei care stiau. Eu, de exemplu.
A fost un atac strict pentru "inm.uierea" adversarului, cum se spune in box. Cum prevestea Oprescu, "Crin are fragilitati, iar Basescu va sti exact unde sa-l izbeasca".

Nu am cuvinte sa-mi exprim dezgustul.
Ii astept pe aia care-i reprosau lui Antonescu ca "defileaza cu cosciugul decedatei", poate-mi explica ei nobletea apropo-ului lui Basescu.


"Blonda in furou" nu a lesinat, nu si-a pierdut cumpatul. Dumnezeu stie cita tarie i-o fi trebuit ca sa reziste.


Si l-a luat pe Basescu la numarat. Exemplar si-a sustinut cauza.
Basescu mi-a parut crispat, citea din hirtii, se pierdea in detalii, n-a avut nimic din verbul sau de pe vremuri.

Felicitari, Crin!

Ma enervez odata in plus vazind ce sintem pe cale sa ratam, noi, ca popor.


Si nu, nu citez de pe Antene, TV-ul nostru vad ca e pe rugby. Unii dintre noi mai gindesc si cu propriul cap, Capcaune, poate ca nu te-ai prins.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Hai sa taiem crapul cum zic americanii.

Pe vremea cand sotia ii murea, crin isi traia viata cu dansatoarele prin carciumi. Din moment ce nici pentru familia sa nu a avut macar atata decenta nu se mai astepta nimeni sa aiba respect pentru familia din care si'a luat a doua nevasta.

Cam atat despre moralitatea lui Crin. Este ultima persoana care si'ar permite sa invoce nesimtirea conjugala in fata lui basescu.





Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Hai sa taiem crapul cum zic americanii.

Pe vremea cand sotia ii murea, crin isi traia viata cu dansatoarele prin carciumi. Din moment ce nici pentru familia sa nu a avut macar atata decenta nu se mai astepta nimeni sa aiba respect pentru familia din care si'a luat a doua nevasta.

Cam atat despre moralitatea lui Crin. Este ultima persoana care si'ar permite sa invoce nesimtirea conjugala in fata lui basescu.





Come to The Dark Side ... we have cookies!



De unde ai scos povestile astea? Din Minciuoteca personala?

Cand a mai fost vorba de acest subiect pe forum, nu-mi amintesc sa fi spus asta....Sau ai aflat intre timp.....cum sa manipulezi...


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Pe vremea cand sotia ii murea, crin isi traia viata cu dansatoarele prin carciumi.

Stii tu exact. Si nimeni altcineva.
Ai fost acolo.
Erai vecinul de la 4.
Atunci, bine i-a zis-o Basescu! Pacat insa ca n-a zis-o mai transparent, sa inteleaga toata lumea.



Xenocid, nu merita.
Nu merita sa te schimonosesti pe tine insuti ca om, in incercarea de a justifica ceva ce chiar nu poate fi justificat.




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Eu am fost fooooaaarte dezamagita vazand ca Blonda-n furou citeste tot atat de mult ca Marinelu', adica DELOC.
N-ar trebui sa ma mir ca doar si engleza o vorbesc amandoi la fel de "bine"...
Acu Baselu' poate mai are o scuza ca el a fost doar unu din topor ce plimba un petrolier lung de 306m prin stramtorile lumii si nu prea le-a avut cu invatura, dar intelectualul Crin vaz ca n-a avut timp de engleza nici in facultate, nici dupa ce a renuntat la doctorate, nici macar acum, de cand are o nevasta europarlamentar si candideaza si la presedentia tarii. Nici la calcaiul lui Petrica n-ajunge, doamnelor!
Tudor Octavian l-a caracterizat foarte bine:
"Asta nu stie, nu poate, nu vrea, da' se baga!"

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput