Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ara_kis spune:

De ce se numeste acest subiect asa cum se numeste????
Propun schimbarea numelui in "Galcevi electorale".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Capcaunule, tu parca citeai mai mult decit titluri pompieristice.

------

Ati aflat, da?
La mitingul de la Cetate, unde Basescu i-a dat cu flit lui Mircea Dinescu, pazit fiind cu strasnicie de membrii reprezentativi pentru PD-L gen primarul Craiovei si de Gigi Netoiu, ei bine, la mitingul ala boxele si microfoanele erau bagate intr-o priza din ograda lui Dinescu.
.
Ca tot v-ati intrebat ce cauta poetul acolo. Era acasa, bre! Si pe banii lui si pe curentul lui de pe factura lui!!!!!

Edit: ...si pe vinul lui!!!


------

Citat:
Da, facem ceva cu cliseele astea: enervam lumea ca sa mearga la vot!


Incep eu!

Apasati acolo unde scrie "Nicolae Ceusescu nu candideaza - 13 noiembrie" pe pagina asta: http://www.radioguerrilla.ro//listen_shows.php?id=39

E fabulos. Eu am ris, pe alocuri, cu lacrimi. Probabil ca sa nu m-apuce plinsul.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


“Între noi nu este niciun motiv de cearta. Eu l-am facut cetatean de onoare pe Mircea Dinescu, i-am dat magazin în centrul Craiovei, am o relatie foarte buna cu el, ma simt bine, parca ne completam unul pe altul“, a spus primarul Craiovei intr-o conferinta de presa.

“Completarea” lui Solomon cu Dinescu a mers pana-ntr-acolo incat “Antonie Solomon a dezvaluit ca organizatorii mitingului de la Cetate ar fi cumparat nu mai putin de doua tone de vin de la Mircea Dinescu, asa cum chiar poetul i-a marturisit democrat-liberalului.”


Basescu i-o fi reprosat primarului Solomon felul in care a organizat local treaba cu mitingul, si atunci, asta a cotit-o pe loc si a dat primul, agresiv si deplasat in Dinescu, ca sa se scoata in fata sefului!


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Of, of , of ce catza turuie la TV. Jalnic candidat si-a ales peneleul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Basescu nu a raspuns la nicio intrebare care i s-a adresat! A plimbat ursul!
A spus ce trebuie facut (asta stim si noi), dar nu despre ce a facut! Caci, nu-i asa,nu a facut nimic!

In schimb, a blufat in glumitele lui de bodega si in hahaieli!

Ca sa nu mai spun de nereusinarea de a se lega de drama din viata lui Antonescu! Dar nah, unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

Antonescu a fost bun! Se putea si mai bine! Antonescu e bun cand are un interlecutor educat, principial cu care poate dezbate idei, nu glumite de bodega! Nu un mistocar si un patimas,cum este Basescu, care, cand nu are argumente, loveste in viata privata a interlocutorului! E semn de lipsa de educatie solida si lasitate!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Of, of , of ce catza turuie la TV. Jalnic candidat si-a ales peneleul ...


A avut o prestatie buna si imi pare rau ca n-a muscat din Basescu. Avea toate motivele, dar a fost un domn.
Spre deosebire de oponentul sau, care l-a atacat chiar in cea mai mare durere a lui, povestea cu sotia care s-a sinucis. Rusine!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Si n'au zis nimic nici de Rosia Montana

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Alina, ai net la Macin ?

Ingrid, tu in loc sa-l asculti pe basescu vad ca asculti ce spun slefuitorii de antene ca ar fi spus basescu. Pacat. Basescu nu s-a legat de viata personala a lui antonescu! (Antena TV = Rahat TV)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Si n'au zis nimic nici de Rosia Montana

Cum sa nu?
Antonescu promite c-o promoveaza, iar Basescu a spus ca o respecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Mi s-a parut mie sau Basescu era cam.. bulversat? Mai mai ca incerca din nou manevra cu lacrimile de crocodil.
Mai ales cand a spus ce mult iubeste el femeile frumoase a fost magistral. Iar apoi grobian: despre sotia mea vorbesc, desigur... cand era clar ca se vorbea despre Udrea..

Chiar nu stiam ca Antonescu e atat de bun la dezbateri live. Chapeau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Alina, ai net la Macin ?


Cu mine vb`? daca da, nu inteleg ce vrut sa zici.....

Citat:
Basescu nu s-a legat de viata personala a lui antonescu! (Antena TV = Rahat TV)


Uite citate din presa, care-l citeaza cu aproximatie pe Base:

"Va cer sa va cereti scuze, dumneavoastra care v-ati abandonat o femeie" www.hotnews.ro/stiri-politic-6459878-traian-basescu-nu-voi-ezita-continui-reformarea-statului-crin-antonescu-cer-romanilor-aiba-incredere-voteze-jocurile-nu-sunt-facute.htm" target="_blank">Sursa

"Despre mine nu ati auzit ca mi-am parasit sotia intr-un moment dificil (n.r. referire la prima sotie a lui Antonescu, care a disparut in urma unei grele boli). "Sursa


Of, of


Alina

Mergi la inceput