Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Tu ii consideri similari pe Ghise si Netoiu? Un pedagog care a dat declaratii despre elevii libieni si un ofiter de securitate care a filat dizidenti???

Dar, de dragul demonstratiei, fie.

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Iti dai seama ca nu ajungem nicaieri asa din moment ce fiecare idiot din PDL are un omolog univitelin in PNL?

Ba ajungem exact la cheia problemei.

Reducindu-i unul de-aci cu unul de-acolo, ajungem la virf.

Unde ii gasim pe Antonescu si pe Basescu.
Si aici se sparge, definitiv, simetria.

Antonescu nu are un trecut securisto-comunist. Basescu are.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

a dat declaratii despre elevii libieni

Cine? Mona?

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Antonescu nu are un trecut securisto-comunist. Basescu are.

Asa! Acum arata mai bine. Si peste 10 zile o sa editez mesajul asta si o sa adaug si nici viitor

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Antonescu nu are un trecut securisto-comunist. Basescu are.

Asa! Acum arata mai bine. Si peste 10 zile o sa editez mesajul asta si o sa adaug si nici viitor

[emoticon cu ridicat din umeri]
Cam subtirica si neinspirata reactie. Te-ai enervat.

Antonescu chiar n-are un trecut securisto-comunist. Basescu chiar are.


Sa stii Xenocid ca nu-i musai sa-mi dai in permanenta replica. Fa-o doar cind ai argumente.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ileana imi cer sincer scuze pt. remarca mea nefericita,stii ca te apreciez si de aceea doresc sa o ignori.
Dar ca sa ne lamurim poti sa-mi explici de unde vine afinitatea ta pt. Crin?
Exista o apropiere la doctrina liberala,apreciezi in mod deosebit membrii marcanti ai partidului,sau numai Crin Antonescu este persoana care te apropie cel mai mult de PNL?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Daca 'mnealor prezidentiabilii nu ating si problema Rosiei Montana la Cluj,PA!, votez cu Kelemen Hunor pt. ca este singurul care s-a delimitat de proiectul pagubos.
Daca maghiarii sunt mai cinstiti ca noi votez cu ei,ca doar sunt cetateni cu drepturi depline ai acestei tari!
Daca eu regateanca l-am convins pe motul de barbat al meu, inseamna ca este de gandit serios cand este vorba de Rosia Montana!
Lory se pare ca vom vota pe UDMR-ist de socam DC-ul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ca sa inteleg si io mentalitatea alegatorului roman si pentru ca in continuare sunt multi care il vor pe Basescu ma poate lumina si pe mine cineva, ce a facut Basescu daca nu la viatza lui, in perioada in care a fost presedinte - inafara de scandaluri ca de astea am mai auzit. ceva bun, ceva trainic, ceva ce duce la o farama de sperantza ca va fi mai bine si nu "numa' sa nu fie si mai rau".

n-as fi scris aici, pentru ca nu sunt la curent cu politica romana si in urma cu multi ani m-am hotarat sa ma menajez si sa nu mai citesc nimic politic pentru ca ma enervam, ma simteam frustrata, samd. da' azi imi zic: ia sa citesc si io cate ceva sa pricep si io ce spun xeno si iileana. si mai ales pentru ca din toate discutiile voastre nu numa' ca n-am prea priceput mare lucru, da' m-a izbit asa o revelatie :) ca nu prea spuneti nimic pozitiv despre niciunu' din cei implicati in politica. sa fie pentru ca nu va dau motive?
no, si cum va ziceam, ma hotarasc io sa citesc si zic: ia sa incep cu Basescu. si da-i cu google. recunosc ca pe tot netu' nu gasesti nimic pozitiv ci doar dueluri. si duelurile astea nu is de genu: vine unu' cu o critica si i se raspunde cu argumente ca ce si cum. nu, i se raspunde ca ce? alalalt e mai breaz? ia uite ce a facut si el. si tot asa, de apuci sa citesti nishte grozavii! de ce nu vine domne niciunu' si zice: noi ( subliniez: noi; adica partidu') am facut asta si asta si avem de gand sa facem asha si asha. ...
ia sa nu ma mai lungesc io ... si sa va pun www.jurnalul.ro/stire-special/basescu-si-a-sters-datoriile-la-banci-119573.html" target="_blank"> linku' care m-a enervat si mi-a trezit amintiri n-ash putea spune placute. daca n-am avut ce face la cafiaua de dimineatza.
poate is off-topic, asha ca scriu marunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

ca sa inteleg si io mentalitatea alegatorului roman si pentru ca in continuare sunt multi care il vor pe Basescu ma poate lumina si pe mine cineva, ce a facut Basescu daca nu la viatza lui, in perioada in care a fost presedinte - inafara de scandaluri ca de astea am mai auzit. ceva bun, ceva trainic, ceva ce duce la o farama de sperantza ca va fi mai bine si nu "numa' sa nu fie si mai rau".

n-as fi scris aici, pentru ca nu sunt la curent cu politica romana si in urma cu multi ani m-am hotarat sa ma menajez si sa nu mai citesc nimic politic pentru ca ma enervam, ma simteam frustrata, samd. da' azi imi zic: ia sa citesc si io cate ceva sa pricep si io ce spun xeno si iileana. si mai ales pentru ca din toate discutiile voastre nu numa' ca n-am prea priceput mare lucru, da' m-a izbit asa o revelatie :) ca nu prea spuneti nimic pozitiv despre niciunu' din cei implicati in politica. sa fie pentru ca nu va dau motive?
no, si cum va ziceam, ma hotarasc io sa citesc si zic: ia sa incep cu Basescu. si da-i cu google. recunosc ca pe tot netu' nu gasesti nimic pozitiv ci doar dueluri. si duelurile astea nu is de genu: vine unu' cu o critica si i se raspunde cu argumente ca ce si cum. nu, i se raspunde ca ce? alalalt e mai breaz? ia uite ce a facut si el. si tot asa, de apuci sa citesti nishte grozavii! de ce nu vine domne niciunu' si zice: noi ( subliniez: noi; adica partidu') am facut asta si asta si avem de gand sa facem asha si asha. ...
ia sa nu ma mai lungesc io ... si sa va pun www.jurnalul.ro/stire-special/basescu-si-a-sters-datoriile-la-banci-119573.html" target="_blank"> linku' care m-a enervat si mi-a trezit amintiri n-ash putea spune placute. daca n-am avut ce face la cafiaua de dimineatza.
poate is off-topic, asha ca scriu marunt

In mare ti-ai raspuns singura:daca citesti Jurnalul nu o sa afli ca nu Basescu a iscat scandaluri ci aceia care doreau sa scape de el, pe de alta parte recunosti ca nu urmaresti politichia de aici deci nu stii multe lucruri,dar de fapt ce doresti sa ne convingi, sa nu votam cu Basescu?Atunci cauta argumente serioase dupa o documentare la zi,,dar nu numai la Jurnalul lui Voiculescu.

Edit.Daca nu ai terminat cafeaua treci mai departe si googaleste la Geoana,Antonescu,Vadim Tudor,etc.ca sa iti faci o imagine de ansamblu si sa nu te privim noi ca si cum ai avea idei preconcepute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

b.nica scumpa, departe de mine gandu' sa conving pe cineva de ceva. era doar un exemplu de motive de enervare din parte-mi.
conversatie placuta in continuare.
am sa va citesc ca doar-doar m-oi dumiri, da' nu mai intervin. nici provocata :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da' de ce sa nu intervii,Adela?
Nu esti de'a noastra?Poate daca privesti din afara ai idei mai clare(doar daca nu citesti doar o parte a presei,citeste-o pe toata).
Chiar ar fi interesant ce preferinte se contureaza in Diaspora si de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana

a dat declaratii despre elevii libieni

Cine? Mona?

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Antonescu nu are un trecut securisto-comunist. Basescu are.

Asa! Acum arata mai bine. Si peste 10 zile o sa editez mesajul asta si o sa adaug si nici viitor

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Trebuie sa fii culmea ignorantei, culmea naivitatii sau culmea cinismului ca sa declari ca Traian Basescu nu a fost ofiter de securitate. Si asta, pentru ca nu se gaseste nicio dovada. Hai Xeno, pana unde mergi cu declaratiile? Daca era Antonescu asa, pana acum iti atarnai la semnatura securist langa numele lui. La cat esti de inversunat.
Pai bine Xeno, cum poti sa compari pe Gigi Netoiu cu Ghise? Orice comparatie de dragul de a contrazice...
Ieri seara trebuia sa scriu: ssst, vorbeste Dinescu. Si ce a spus a fost teribil de edificator. Si pentru gloata de langa Basescu (pupinc...) si pentru el insusi, TB. Mi-a placut o comparatie, cea cu labradorul lui Ceausescu sters pe labutze la intrarea in elicopter. Cine l-a ascultat, a vazut si paralela.
Si scriu eu inca o data, daca Iileana s-a blazat: Antonescu nu are trecut securist. Basescu are.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput