Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Loryi, vezi ca incepi sa ai o oarecare nepotrivire de pareri cu candidatul pe care intentionai sa-l investesti cu increderea ta:

Prezidentiabilul UDMR, Kelemen Hunor, s-ar bucura ca, în cazul unui esec personal, candidatul liberal Crin Antonescu sa intre în finala electorala.
(...)
"L-as sustine pe Antonescu pentru ca, spre deosebire de alti candidati, el, daca a promis ceva, si-a tinut cuvântul", a comentat Kelemen.

http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/875445/Kelemen-Hunor-l-ar-sustine-pe-Antonescu-in-turul-II-


Vezi ce inseamna sa nu-ti cunosti indeajuns preferatul?
Ce o sa faci acum?
Iti sugerez sa votezi cu Remus Cernea.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Fetelor, www.hotnews.ro/stiri-politic-6457735-crin-antonescu-intors-armele-impotriva-fostului-aliat-mircea-geoana-mogulilor-dezbina-cei-65-din-parlament.htm" target="_blank">cum ramane cu majoritatea de 65% ?

PS. Este pentru a mia-una oara cand tot Basescu se dovedeste in final ca a avut dreptate! Majoritatile sunt trecatoare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Capcaunule, tu parca citeai mai mult decit titluri pompieristice.

------

Ati aflat, da?
La mitingul de la Cetate, unde Basescu i-a dat cu flit lui Mircea Dinescu, pazit fiind cu strasnicie de membrii reprezentativi pentru PD-L gen primarul Craiovei si de Gigi Netoiu, ei bine, la mitingul ala boxele si microfoanele erau bagate intr-o priza din ograda lui Dinescu.
.
Ca tot v-ati intrebat ce cauta poetul acolo. Era acasa, bre! Si pe banii lui si pe curentul lui de pe factura lui!!!!!

Edit: ...si pe vinul lui!!!


------

Citat:
Da, facem ceva cu cliseele astea: enervam lumea ca sa mearga la vot!


Incep eu!

Apasati acolo unde scrie "Nicolae Ceusescu nu candideaza - 13 noiembrie" pe pagina asta: http://www.radioguerrilla.ro//listen_shows.php?id=39

E fabulos. Eu am ris, pe alocuri, cu lacrimi. Probabil ca sa nu m-apuce plinsul.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
La mitingul de la Cetate, unde Basescu i-a dat cu flit lui Mircea Dinescu, pazit fiind cu strasnicie de membrii reprezentativi pentru PD-L gen primarul Craiovei si de Gigi Netoiu, ei bine, la mitingul ala boxele si microfoanele erau bagate intr-o priza din ograda lui Dinescu.

Curios. Eu credeam ca Dinescu cultiva vita de vie in ograda, nu prize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul


Curios. Eu credeam ca Dinescu cultiva vita de vie in ograda, nu prize.


Vezi ca,[] cu 11 secunde inainte de postarea ta, operasem un "edit".

Are omu' si vita de vie, cum nu!
----

Edit: na, ca-mi trecu veselia, gasii asta: http://www.ziarulring.ro/stiri/8958/dinescu-dupa-20-de-ani-basescu-isi-va-sfarsi-cariera-sub-plapuma-securitatii
no comment.

se asorteaza la fix cu pastila politica de la radio guerrilla de mai sus, se incheie seara rotund :(.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Edit: ...si pe vinul lui!!!




He he acum inteleg de ce azi la aprozar cand mi'am luat o sticla de vina casiera m'a intrebat daca nu poate sa vina si ea sa'l bem impreuna. De ce nu? In definitiv era vinul ei.

Intalnirea de maine se pare ca va avea loc la Universitatea din Cluj. Sper ca Antonescu sa nu se simta intimidat. Da' stiu de pe acum ce vom discuta maine seara. Eu o sa spun despre Crin ca a fost catastrofal, Ileana cu Alina acelasi lucru despre Basescu si B.Nica despre Rosia Montana.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Apropo de predictibilitate.

Pe vremea cind topicul era simpatic, si nu incepusera inca loviturile sub centura intre useri :(, eu chiar ma gindisem sa propun, pentru combaterea monotoniei, o zi de Carnaval.
In care fiecare dintre noi sa-l sustina pe candidatul celalalt.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Edit: na, ca-mi trecu veselia, gasii asta: http://www.ziarulring.ro/stiri/8958/dinescu-dupa-20-de-ani-basescu-isi-va-sfarsi-cariera-sub-plapuma-securitatii
no comment.

se asorteaza la fix cu pastila politica de la radio guerrilla de mai sus, se incheie seara rotund :(.


Ziarul Ring, un ziar de bun simt. Parca asa era nu?


Dinescu 2004: "O fumigena cusuta cu ata alba" Mircea Dinescu, membru in Colegiul CNSAS, a declarat, ieri, pentru Mediafax ca institutia sa nu trebuie sa se implice in acest caz, care, in opinia lui, reprezinta "doar o fumigena cusuta cu ata alba". "Cum poate crede cineva ca, daca Basescu ar fi avut dosar de informator, PSD nu l-ar fi publicat pina acum sau macar nu l-ar fi santajat pe liderul PD", a afirmat Dinescu.

Am scris, am sters, am scris, am sters gandindu'ma daca merita sa'l parafrazez pe Dinescu si sa ma intreb cand il manca mai cu spor? Atunci sau acum? Neah...nu merita.

www.prnewswire.com/news-releases/romanias-worst-ever-scandal-revealed-in-new-book-69906762.html" target="_blank">SOC: Basescu criticat in presa internationala. Romania izolata pe plan extern.
Si 1, 2 explicatii despre cum nu e asa.


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu inteleg unde e marea contradictie si de ce te apucara nervii.

Ce era sa publice PSD-ul cind dosarul de informator al lui Basescu, dupa cum stie toata lumea, nu exista? Sau, ma rog, nu mai exista.
Dinescu putea avea dreptate si atunci si acum.

Da' tu probabil nici pe Netoiu nu l-ai vazut pe scena de-a dreapta Zeus-ului tau.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Da' tu probabil nici pe Netoiu nu l-ai vazut pe scena de-a dreapta Zeus-ului tau.

Nu! Da l'am vazut pe Ghise! Cum care Ghise?
Subsemnatul Ghise Ioan (...), neincadrat politic, pedagog la Liceul industrial Tractorul, ma angajez sa sprijin in mod secret si organizat organele de Securitate. Materialele pe care le voi furniza le voi semna «Ionica»“.
Cine sta mai des pe la TV si ne da lectii te las pe tine sa hotarasti.

Iti dai seama ca nu ajungem nicaieri asa din moment ce fiecare idiot din PDL are un omolog univitelin in PNL?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput