Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

dar spune tu cum ar fi trebuit sa reactioneze ca sa fie domn? tu cum ai fi reactionat?




Un domn este domn intr-un singur fel, nu-s mai multe variante.
Iar reactia unui domn este, de asemenea, unica. Adica fix invers decat a dovedit revolutionarul "bunului simt".
E valabil si la doamne.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu am urmatoarea dilema despre stenograme si dosare si interviuri: nu s-au inteles in spatele cortinei si din cauza asta apar acuma, sau sint programate de ani de zile sa apara in campania electorala?

apropos Realitatea TV declara ca se dezice complet de chireac si srs, au dat la stiri ca ei fac altfel de jurnalism. dupa ce fusese si vintu mentionat, bineinteles. mogulul.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

dar spune tu cum ar fi trebuit sa reactioneze ca sa fie domn? tu cum ai fi reactionat?




Un domn este domn intr-un singur fel, nu-s mai multe variante.
Iar reactia unui domn este, de asemenea, unica. Adica fix invers decat a dovedit revolutionarul "bunului simt".
E valabil si la doamne.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


te contrazic. sint milioane de modele de domni si de doamne.

deci cum trebuia sa reactioneze?
1. sa plinga
2. sa se declare vexat si sa intrerupa discutia
3. sa insiste ca e acuzat pe nedrept

si nu mai stiu.

dupa parerea mea indiferent cum ar fi reactionat tot asa il judecau unii si tot asa altii. nu tine de domnie

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

deci cum trebuia sa reactioneze?
1. sa plinga
2. sa se declare vexat si sa intrerupa discutia
3. sa insiste ca e acuzat pe nedrept

4. sa lesine.
5. sa-i faca pupitrul ala de plexiglas guler interlocutorului in secunda nr.2.

Antonescu si-a pastrat singele rece pentru ca stia. Se astepta sa o primeasca. Se antrenase sa reziste.

Stiti, io am prostul obicei ca, atunci cind citesc un articol de ziar sau unul pe-un blog, sa mai arunc o privire si pe "comentariile cititorilor". De unde aflu o sumedenie de chestii cu care ma enervez (si va enervez si pe voi :) si-n plus mai iau pulsul natiunii, vad care-i trend-u'.

De exemplu, uite ce-am gasit, printre sutele de comentarii de pe un blog:
"ma refer la faptul ca toti cei care mananca un rahat prin media stiau de minim doua saptamani ca Basescu va ataca la momentul oportun cu asa-zisa responsabilitate a lui Antonescu pentru moartea sotiei sale. ceea ce s-a si intamplat. stia si Crin, ne-a confirmat-o, mie si Oanei Dobre, cand a fost ultima oara la Vorbe grele. si se fac vreo doua saptamani de atunci. ma mai refer la faptul ca refrenul postacilor portocalii pe bloguri/forumuri e ca liderul PNL si-a omorat nevasta. despre asta-i vorba-n povestea cea urata.
De Victor Ciutacu pe 15 November 2009 la 3:47 pm (#)"


Nu vom fi atit de naivi incit sa credem ca atacul lui Basescu a venit spontan. El a declansat discutia despre femei special ca sa aiba cadrul pentru a i-l servi lui Antonescu.
Nici formularea nu a fost spontana, a fost croita in asa fel incit sa o inteleaga adrisantul, nu chibitii. Si in asa fel incit sa lase loc de intors, daca nu iese bine. Si n-a prea iesit.
"Vai, n-am stiut trecutul lui Antonescu" - a invocat Basescu, de parca n-ar fi evident pentru toti ca in acest moment Basescu cunoste si cite lingurite de zahar isi pune dimineata in cafea fiecare dintre contracandidatii sai. Si viceversa.

Acum ramine de vazut cine a avut practic de cistigat si cine a avut de pierdut din croseul asta. Eu inca nu-mi dau seama.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

dar spune tu cum ar fi trebuit sa reactioneze ca sa fie domn? tu cum ai fi reactionat?




Un domn este domn intr-un singur fel, nu-s mai multe variante.
Iar reactia unui domn este, de asemenea, unica. Adica fix invers decat a dovedit revolutionarul "bunului simt".
E valabil si la doamne.





te contrazic. sint milioane de modele de domni si de doamne.




Poate n-ai inteles ce spun, limba romana este interpretabila.
Nu vorbeam de milioane de feluri de barbati si femei. Vorbeam de un model de comportament. Iar comportamentul unui "domn" nu este de milioane de feluri. Ori esti "domn", ori nu esti. Mai mult, nu stiu ce sa-ti zic...


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Rufus, nu intelegi ce spun eu. Sint milioane de modele de domni si de doamne. Nu de femei si barbati, numarul asta e mult mai mare.

Unde sint toleranta, si acceptarea diversitatii (inclusiv de opinie) care sint printre caracteristicile unui domn sau ale unei doamne?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

dar spune tu cum ar fi trebuit sa reactioneze ca sa fie domn? tu cum ai fi reactionat?




Un domn este domn intr-un singur fel, nu-s mai multe variante.
Iar reactia unui domn este, de asemenea, unica. Adica fix invers decat a dovedit revolutionarul "bunului simt".
E valabil si la doamne.





te contrazic. sint milioane de modele de domni si de doamne.




Poate n-ai inteles ce spun, limba romana este interpretabila.
Nu vorbeam de milioane de feluri de barbati si femei. Vorbeam de un model de comportament. Iar comportamentul unui "domn" nu este de milioane de feluri. Ori esti "domn", ori nu esti. Mai mult, nu stiu ce sa-ti zic...


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Hai ca va spun eu cum as fi procedat daca eram un barbat destept, si care se respecta:daca oponentul ar fi aruncat o provocare(evidenta)cu tema femeii, as fi incheiat discutia simplu ignorand provocarea sau replicand ca discutia pe acea problema nu-si are locul acolo.
Faptul ca s-au cocosit amandoi ii descalifica.Au crezut ca daca isi arata muschii cad admiratorii pe spate,..si de fapt si-au umilit nevestele deopotriva si in aceeasi masura!

P.S.Noroc ca nu a participat si Geoana ca precis il culegeau de pe jos dupa croseul(asa se zice?)nevestisii!Sa vezi atunci domni si doamne adevarate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Loryi, vezi ca incepi sa ai o oarecare nepotrivire de pareri cu candidatul pe care intentionai sa-l investesti cu increderea ta:

Prezidentiabilul UDMR, Kelemen Hunor, s-ar bucura ca, īn cazul unui esec personal, candidatul liberal Crin Antonescu sa intre īn finala electorala.
(...)
"L-as sustine pe Antonescu pentru ca, spre deosebire de alti candidati, el, daca a promis ceva, si-a tinut cuvāntul", a comentat Kelemen.

http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/875445/Kelemen-Hunor-l-ar-sustine-pe-Antonescu-in-turul-II-


Vezi ce inseamna sa nu-ti cunosti indeajuns preferatul?
Ce o sa faci acum?
Iti sugerez sa votezi cu Remus Cernea.





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Hunor poate sa sugereze ce vrea domnia sa,dar asta nu inseamna ca trebuie sa il ascult.Nu am avut niciodata dorinta sa ma identific pe deplin cu un candidat.Pe Hunor il votez ppentru ca eu cred ca un presedinte maghiar ar putea fi un mediator bun pe scena politica romaneasca.
Vis-a-vis de sugestia ta,probabil ca ar trebui sa dai altora sfaturi.Dar,hai sa-ti raspund :Remus Cernea nu are cum sa iasa intreg dintre leii de sus.
In rest,un lucru e clar:eu pe Mircea Geoana nu il votez.In rest,totul se poate schimba.Cred ca Mircea Geoana la Cotroceni este ceva rau pentru Roamnia ,mai ales ca vad mai nou cum incepe sa caraie si Nastase.
Am intervenit doar pentru ca mi te-ai adresat,pentru ca de fapt eu vreau o pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Loryi, glumisem, te rog nu te supara .
Eu cred ca nimenea cu capul pe umeri nu va vota in turul 2 asa, teleghidat, strict conform recomandarii alesului din turul 1.

Iar pe Cernea chiar nu-l spusesem la misto.
Daca nu as fi avut o optiune ptr turul 1 si as fi vrut totusi sa votez, pe el l-as fi votat, macar asa, in semn de protest.

------

Citat:
P.S.Noroc ca nu a participat si Geoana ca precis il culegeau de pe jos dupa croseul(asa se zice?)nevestisii!Sa vezi atunci domni si doamne adevarate!

Al soacrei, b.nica, nu al nevestei!


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

,si eu am sa votez cu Kelemen Hunor(care ii este prenumele?)ca este singurul care a criticat proiectul Rosia Montana!

Dar candidatul verzilor,Cernea, a spus si el ceva despre dezastrul care il pregatesc astia acolo,sau nu are legatura cu partidul lor ?

Daca Theodor Paleologu scapa vreo semnatura "ala e!"nu-i mai spala imginea pe a lui si pacat si pe-a tatalui sau,toata apa Dambovitei!

Mergi la inceput