Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Nu ma supar Ileana si ,daca tot raspund aici,uite spun si ca ar fi bine ca in turul doi sa nu apara Mircea Geoana,mie,in mare,cat am vazut, mi-a placut intalnirea de la Cluj.Legat de atacurile de pe acolo,eu am facut candva o gafa de genul celei facute de B.Adica am spus ceva si abia dupa ce mi-au iesit cuvintele din gura mi-am dat seama ca prin spusele mele l-am atins pe interlocutor.Desi eu ma refeream la altceva.Poate de aceea a venit si asa de repede reactia.
Mi-a placut ca parca nici unul nu s-a avantat sa dea cu banii asa cum face nenea Geoana si ca A a revenit la sentimente mai realiste fata de procentele cu care trebuie sa scada impozitele.De la B mi-a placut cand a amintit de consilierii care au MBA-uri afara,unul dintre ei chiar la Wharton(locul 1 in top FT).
As fi preferat ca Udrea sa ia o mica pauza,sa lipseasca din decor si de langa sotie.Probabil,indiferent daca este sau nu adevarata povestea,i-a pricinuit multe ganduri Doamnei MB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pe cuvant Loryi ca am sa votez cu Kelemen Hunor daca nu mai zice niciunul despre Rosia Montana!Nu am zis "la misto".
Si argumentul tau sta in picioare:daca balcanicii nostri se lupta pt. femei, poate trebuie sa vina un maghiar mai retinut.
Chiar ar avea sanse daca UDMR-ul nu s-ar tine deoparte ca sa nu deranjeze partidele cu care vor sa negocieze dupa aceea, asa cum fac de atatea candidaturi.
In primul rand eu tot ma duc la vot pentru ca vreau sa pun un DA cu tot naduful la Referendum si daca tot sunt acolo, am sa pun pe criteriul enuntat, de ma stie tot DC-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

,si eu am sa votez cu Kelemen Hunor(care ii este prenumele?)ca este singurul care a criticat proiectul Rosia Montana!

Dar candidatul verzilor,Cernea, a spus si el ceva despre dezastrul care il pregatesc astia acolo,sau nu are legatura cu partidul lor ?


b.nica, Hunor e prenumele, din cate stiu eu.

Iar Remus Cernea te-a auzit , ieri a postat pe site-ul lui Motiva#355;ia lui Remus Cernea pentru stoparea proiectului Gold Corporation.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana


Citat:
P.S.Noroc ca nu a participat si Geoana ca precis il culegeau de pe jos dupa croseul(asa se zice?)nevestisii!Sa vezi atunci domni si doamne adevarate!

Al soacrei, b.nica, nu al nevestei!




Ntz Ileana ca doar nu era sa-si aduca soacra in staful electoral!De la soacra primea acasa cat sa intre direct in turul 2,dupa ce statea la reanimare,.

Eu daca il auzeam pe al meu sot ca o ia pe aratura pt. ca i se urcau hormonii masculini la cap,ori reactionam pe loc ori in caminul conjugal, de-o maniera ca i se relevau instinctele de domn instantaneu!

Uite ca mie nu mi se potriveste profilul de nevasta care tace si inghite!
Daca mojicia merge prea departe,PA!,sa se duca la cine ii inghite ...temperamentul focos!
Da' nu ma refer la sotul meu, in speta, eu am un sot care este un domn si de la care am invatat ce inseamna asta!

"Domnul" Crin Antonescu are o mareee problema!Promoveaza in aceasta campanie ceva f. bun pt. romani:BUNUL-SIMT,dar tocmai acesta i-a lipsit cu desavarsire in duelul cu contracandidatul sau!
Rusiniiiica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

,si eu am sa votez cu Kelemen Hunor(care ii este prenumele?)ca este singurul care a criticat proiectul Rosia Montana!

Dar candidatul verzilor,Cernea, a spus si el ceva despre dezastrul care il pregatesc astia acolo,sau nu are legatura cu partidul lor ?


b.nica, Hunor e prenumele, din cate stiu eu.


[quote]B.nica
Vorbesti serios?Puteam sa jur ca este Kelemen!O fi ca la Honorius al lui Prigoana,nu mi-am dat seama.


[quote]Daniela

Iar Remus Cernea te-a auzit , ieri a postat pe site-ul lui Motiva#355;ia lui Remus Cernea pentru stoparea proiectului Gold Corporation.


Bravo Remus Cernea!
Il las pe KH(sa nu stiu eu care este numele si care prenumele!)
si trec la verzi ca tot sunt eu indragostita de natura si de Istorie!

Hai sa votam cu Remus Cernea ca sa creasca si copiii nostri intr-un mediu verde si fara mizerii....politice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Hai sa votam cu Remus Cernea ca sa creasca si copiii nostri intr-un mediu verde si fara mizerii....politice!


am auzit pe la unii ca remus cernea ar vrea sa mareasca impozitele ca in finlanda. vrea o tara curata cu oameni curati
daca asta vrei...succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
...ar fi bine ca in turul doi sa nu apara Mircea Geoana.

Aaa, pai atunci am o veste buna: www.inpolitics.ro/sondaj-finala-va-fi-intre-basescu-si-crin-art49906.aspx" target="_blank">Sondaj: finala va fi intre Basescu si Crin !

Desigur, daca citim, dupa obicei :), si comentariile cititorilor, aflam ca sondajul e realizat de o firma de apartament care-n trecut a mai dat si rateuri si ne mai trece entuziasmul :)...

------

Citat:
"Domnul" Crin Antonescu are o mareee problema!

Eu am alta parere, ceea ce nu cred ca te surprinde ;), da' mi-am zis ca azi sint cuminte si nu ma mai iau la hartza cu lumea, ca dupa aia imi pare rau.

-------

Fir'ar.
Cred ca am un deja-vu!!!

Cristian Preda: De ce penelistii trebuie sa voteze Basescu
+ :))

Si replica:
Codrin Scutaru: De ce liberalii trebuie sa voteze Antonescu


------


Anunt:

Cred ca nu se mai aude.
Fosgaitul ala.
De crinoline.
:).


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui mianna

ca e adevarat, asta e.

Ce e adevarat?




ceea ce pretinde base ca de fapt n-a spus. si inainte de a ma intreba, da, consider adevarat pana vad un link de la o dezmintire, drept la replica, actionarea in judecata a jurnalistului care si-a permis sa scrie asa ceva etc., etc.


si nu, nu ma refer la linkurile pe care le-ai dat acum, ci la cel din 2002, cand iti trebuia un oarecare efort de memorie (sau nitica lecitina) sa-ti amintesti cine-i crinu', deci n-avea vreo miza de campanie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Hai sa votam cu Remus Cernea ca sa creasca si copiii nostri intr-un mediu verde si fara mizerii....politice!


am auzit pe la unii ca remus cernea ar vrea sa mareasca impozitele ca in finlanda. vrea o tara curata cu oameni curati
daca asta vrei...succes.


Nu stiu cum este in Finlanda dar am auzit ca in Suedia(hello!DC-istele din Sweden!)taxele sunt mari dar si nivelul de trai este ridicat si cum eu sunt fan IKEA cred ca lucrurile merg bine pe acolo,.
Daca nu vedeti legatura o dezvolt,la cerere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Nu am timp sa citesc tot...cum a ramas pina la urma..a zis basescu ceva de crin sau nu?
Puteti sa mai repetati ce a zis si de ce si in ce context? E f important pt viitorul natiunii

Mergi la inceput