Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Apropo: Ati vazut-i ieri pe doamna Udrea ce molfaia guma?


Alina



(asa trebuie sa facem si noi, nu?)




Nu-i nevoie! Voi faceti baloane si fara sa mestecati guma!

Alina


Toata lumea? Sau e cu dedicatie?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Inteleg ca nu la toata lumea place Divertis...pentru cine gusta, uitati-va: e "antonescu" la PRO TV

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

L-am vazut pe toate posturile TV pe Dl. Basescu indignat ca cineva si-a imaginat ca el ar fi putut spune o asemenea atrocitate referindu-se la o drama din viata unui contracandidat.
Domnule Presedinte, nu numai ca si-au imaginat, dar v-au si felicitat pentru initiativa!!! :)), pentru ca, desigur, au constatat ca aveti (ca intotdeauna) dreptate.
Nu numai ca Antonescu umbla din tirfa-n tirfa in vreme ce sotia sa era grav bolnava, cum am aflat deja de aici, dar, prin alte locuri, se afirma chiar ca a impins-o, cu propria-i mina, peste balustrada balconului (vedeti comentariile cititorilor din EVZ, bloguri portocalii, etc).
Asa ca foarte bine i-ati zis-o, Domnule Presedinte!!!

V-as aminti ca Antonescu a locuit, de la moartea primei sotii si pina in prezent, impreuna cu fetita lui, ceea ce e firesc, dar si cu bunica fetitei. Mai precis, cu mama sotiei decedate.
Ma intreb cam ce viziune au, despre natura umana, cei ce-si imagineaza ca acea doamna ar fi acceptat sa ramina chiar si 5 minute sub acelasi acoperis cu unul care i-ar fi facut fetei sale care a murit fie si 0,5% din ce se afirma.

--------

Citat:
"Mie mi s-a incrancenat carnea pe mine la atacul lui Antonescu referitor la prezenta Elenei Udrea in viata presedintelui (are cineva vreun dubiu ca la asta s-a referit?), doamna Basescu fiind de fata"

, ce incercare simpatica de schimbare a polilor! Ca sa nu zic nemernica...

Antonescu s-a referit, textual, la femeile promovate de Basescu in politica. Sint mai multe. Printre ele, e, desigur, si Udrea. Este, la urma urmei, o intrebare legitima: cam ce anume din mapa profesionala a Elenei Udrea o recomanda pentru pozitiile politice ocupate, nu credeti?

Dar despre faptul ca Udrea ar avea vreo legatura cu viata presedintelui care ar deranja-o pe sotia acestuia, la asta desigur ca Antonescu nu a facut referire, pentru ca nu are cum sti.
Nici eu nu stiu.
Vad ca stiti voi.
Spuneti-ne si noua!

Cit despre respectul pentru femei etc, urmariti gesturile simple, spontane, alea nestudiate: la inceputul intilnirii, Antonescu ii saruta mina Elenei Basescu, in timp ce Basescu se multumeste sa-i scuture mina, tovaraseste, Adinei Valean.

----------

Sigur ca putem vorbi acum despre altceva. Hai sa vorbim despre noutatile din cazul Omar Hayssam, ce ziceti?




Hmmm, eu nu cunosc prea multe despre Crin Antonescu, dar mi s-a facut efectiv scarba de aluzia mizerabila pe care Basescu a facut-o la tragedia pe care a trait-o prima sotie a Lui Antonescu. Poate sa vina oricine sa spuna aici orice, ca a gandit la rece sau la bain marie, si ca Basescu s-a referit la altceva... pentru ca exact la asta s-a referit, l-a invinovatit pe Antonescu ca nu a fost suficient de aproape de sotia lui, ca sa poata preintampina gestul acesteia de a-si lua viata...Basescu putea sa se foloseasca de orice in campanie indiferent cat de josnic ar fi, dar sunt lucruri in viata asta care nu se fac. Dl. Basescu si-a facut sotia (care mie imi place foarte mult), sa plece privirea jenata de mizeria pe care consortul ei a putut sa o scoata pe gura. Ca sa nu mai spun ca a atras singur compasiunea si simpatia oamenilor asupra lui Crin, pentru ca multi dintre noi nu am stiut ca acestuia i-a murit primul copil si dupa nasterea celui de-al 2 lea, sotia lui a aflat ca are cancer generalizat. Nimeni nu are dreptul, indiferent cat este el de marunt ca om, sa speculeze in interesul sau electoral tragediile din viata contracandidatului sau. Daca aceste aspecte sunt singurele arme pe care Basescu le mai are la dispozitie pentru a-l elimina pe Antonescu, atunci inseamna ca fie e disperat si capabil de orice, fie nu are nimic sfant in viata lui.
Basescu s-a descalificat singur, astazi a pierdut definitiv niste voturi si respectul multora. Mie imi este jena ca l-am votat! Pacat de dna Maria Basescu, este o femeie fina si eleganta, chiar nu-si avea sensul in acel tablou langa Boc cel mov si pitipoanca aia de Udrea...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Apropo: Ati vazut-i ieri pe doamna Udrea ce molfaia guma?


Alina


apropo cum e cu modelele feminine ale lui antonescu (alea care nici guma n-au mancat, nici gura nu le miroase .... sau?... in fine...)

are, promovate doar prin acele mijloace prin care le-a umplut, ca sa zic asa, de respect? sau sunt sublime, dar lipsesc cu desavarsire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Daca Basescu a iesit azi sa dea tonul, ca "anumiti jurnalisti" "rau intentionati" au "denaturat" "inacceptabil" vorbele lui, electoratul fidel a iesit la rampa in forta sa sustina ce a spus seful. Opozitia era mult mai timida ieri cind seful inca nu daduse tonul si oamenii asteptau cu gura cascata explicatia.

Din pacate.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Povestea dezbaterii de simbata, spusa de cel de-al treilea participant, moderatorul Mihnea Maruta: http://mihneamaruta.ro/2009/11/15/alegerea-buna-e-cea-de-care-ti-e-teama/




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:


Crin Antonescu: Modele feminine promovate de dvs. sunt nepotrivite. Ati promovat femeia cu succes facil. Ati vorbit cu pasarica, ati invitat pe masa o ziarista , nu un ziarist. Puteati promova femeia casnica, femeie familista, puteati promova modelul de femeie care are succes prin invatatura, nu prin tupeu. Din pacate, femeile din Romania nu sunt numai pasarici, tiganci imputite.

Traian Basescu: Decenta ar trebui sa va spuna ca un barbat care are trei femei în casa, respecta femeia. Despre mine nu ati auzit ca mi-am parasit sotia intr-un moment dificil (n.r. referire la prima sotie a lui Antonescu, care a disparut in urma unei grele boli). Va rog sa cereti scuze pentru ce ati spus. Pentru mine femeia este mult mai importanta. Dvs. nu aveti în societate valoarea unei femei.



Sigur ca vorbea de faptul ca el nu si-a parasit sotia gravida, in comparatie cu altii despre care s-a auzit ca si-ar fi parasit sotia intr-un moment dificil.

Fie ca cel mai bun sa cistige.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Povestea dezbaterii de simbata, spusa de cel de-al treilea participant, moderatorul Mihnea Maruta: http://mihneamaruta.ro/2009/11/15/alegerea-buna-e-cea-de-care-ti-e-teama/

Mersi, ileana!
Fain reportaj, fain moderator (singurul castig real si meritat al acestei dezbateri).
Interesanta observatia asta a lui Maruta, esenta realitatii care se va prabusi peste noi imediat dupa alegeri:
"Un somer a moderat prima dezbatere în direct dintre doi candidati la prezidentiale."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
(n.r. referire la prima sotie a lui Antonescu, care a disparut in urma unei grele boli)

Si pentru tine gandeste redactia in locul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Si mie mi-a placut mult "relatarea" lui Maruta.

E ca-n filme, cum a ajuns el, un "blogger somer", cum se auto-caracterizeaza, sa fie moderatorul intilnirii, dupa ce se chinuise toata ziua sa gaseasca o cale pentru a fi macar spectator :).


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput