Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Olympia,ai perfecta dreptate eu am ajuns la aceeasi concluzie dupa ce analizat la rece incidentul.

A fost dezgustator Crin Antonescu,laudat pe aici ca inteligent, spontan etc.,in remarca sa cu care a lovit in plin...pe d-na Basescu si chiar cred ca nu merita acest afront.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
www.libertatea.ro

Alina, mergi din rau in mai rau!
Hai ca realitatea si antenele or mai fi cum or fi. Oamenii-s macar imbracati la costum, au laptopuri, macar stiu sa incropeasca un monolog.
Dar sa aduci citate din gura fetei de la pagina 5 ...


Capcaune, mesajele teatrale nu ma impresioneaza. Si lasa forma, uita-te la fond! Un singur interviu a dat Maria Basescu, pe care l-am citit mai demult, si acum l-am regasit googalind pe libertatea.

Daca femeia a dat interviu in Libertatea, ce vina am eu?

Si totusi, nu poti sa treci peste faptul ca interviul este in Libertatea, si sa comentezi nitel din spusele Mariei Basescu?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

L-am vazut pe toate posturile TV pe Dl. Basescu indignat ca cineva si-a imaginat ca el ar fi putut spune o asemenea atrocitate referindu-se la o drama din viata unui contracandidat.
Domnule Presedinte, nu numai ca si-au imaginat, dar v-au si felicitat pentru initiativa!!! :)), pentru ca, desigur, au constatat ca aveti (ca intotdeauna) dreptate.
Nu numai ca Antonescu umbla din tirfa-n tirfa in vreme ce sotia sa era grav bolnava, cum am aflat deja de aici, dar, prin alte locuri, se afirma chiar ca a impins-o, cu propria-i mina, peste balustrada balconului (vedeti comentariile cititorilor din EVZ, bloguri portocalii, etc).
Asa ca foarte bine i-ati zis-o, Domnule Presedinte!!!


V-as aminti ca Antonescu a locuit, de la moartea primei sotii si pina in prezent, impreuna cu fetita lui, ceea ce e firesc, dar si cu bunica fetitei. Mai precis, cu mama sotiei decedate.
Ma intreb cam ce viziune au, despre natura umana, cei ce-si imagineaza ca acea doamna ar fi acceptat sa ramina chiar si 5 minute sub acelasi acoperis cu unul care i-ar fi facut fetei sale care a murit fie si 0,5% din ce se afirma.

--------

Citat:
"Mie mi s-a incrancenat carnea pe mine la atacul lui Antonescu referitor la prezenta Elenei Udrea in viata presedintelui (are cineva vreun dubiu ca la asta s-a referit?), doamna Basescu fiind de fata"

, ce incercare simpatica de schimbare a polilor! Ca sa nu zic nemernica...

Antonescu s-a referit, textual, la femeile promovate de Basescu in politica. Sint mai multe. Printre ele, e, desigur, si Udrea. Este, la urma urmei, o intrebare legitima: cam ce anume din mapa profesionala a Elenei Udrea o recomanda pentru pozitiile politice ocupate, nu credeti?

Dar despre faptul ca Udrea ar avea vreo legatura cu viata presedintelui care ar deranja-o pe sotia acestuia, la asta desigur ca Antonescu nu a facut referire, pentru ca nu are cum sti.
Nici eu nu stiu.
Vad ca stiti voi.
Spuneti-ne si noua!

Cit despre respectul pentru femei etc, urmariti gesturile simple, spontane, alea nestudiate: la inceputul intilnirii, Antonescu ii saruta mina Mariei Basescu, in timp ce Basescu se multumeste sa-i scuture mina, tovaraseste, Adinei Valean.

----------

Sigur ca putem vorbi acum despre altceva. Hai sa vorbim despre noutatile din cazul Omar Hayssam, ce ziceti?




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Tipic pentru tabara antibasescu: cand nu mai au niciun argument logic o aduc in discutie pe Elena ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Mai frate da cata inversunare.

Luati o pauza - alo - stafful de campanie a lui Antonescu nu are si zi de odihna? Mai frate, cat talibanism.

Ma duc sa vad divertis ca ati ajuns obositoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Apropo: Ati vazut-i ieri pe doamna Udrea ce molfaia guma?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Tipic pentru tabara antibasescu: cand nu mai au niciun argument logic o aduc in discutie pe Elena ...

Urmareste, capcaune, quote-ul la care am raspuns.
"Elena" a fost adusa in discutie de Olympia, prin acel luuung copy-paste dintr-un articol pro-basescu.

Tipic pentru tabara pro-basescu: cind nu mai au nici un argument logic dau vina pe Antonescu pentru sensul pe care l-a luat discutia.

Da' chiar asa?
Cine a inceput?
Basescu, care l-a luat la rost pe Antonescu "da' cu femeile de la Cotroceni ce aveti?"
Ce i-o fi trebuit lui Basescu sa initieze acest fir de discutie, nu stiu.
Nu s-a gindit ca poate sa-si supere sotia, cum zice ziaristul citat de Olympia?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Basescu www.mediafax.ro/politic/basescu-habar-nu-am-nimic-despre-viata-lui-crin-antonescu-decat-ca-s-a-recasatorit-acum-5106350" target="_blank">o intoarce ca la ploiesti....

... lasindu-si cu ochii in soare sectantii, care tocmai facusera un exces de zel de-a dreptul subuman pentru a-i justifica mizeria.

Tzeapa!!!





Doamne...pe ce lume traiestiu, iileana?
Tu recitesti vreodata ce scrii?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Apropo: Ati vazut-i ieri pe doamna Udrea ce molfaia guma?


Alina



(asa trebuie sa facem si noi, nu?)

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Apropo: Ati vazut-i ieri pe doamna Udrea ce molfaia guma?


Alina



(asa trebuie sa facem si noi, nu?)




Nu-i nevoie! Voi faceti baloane si fara sa mestecati guma!

Alina

Mergi la inceput