Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Voi procedati ca si politicienii nostri crezand ca daca il fac sac de box pe Basescu boborul nu il va vota,vedeti, se declanseaza de fapt o reactie contrara intentiilor lor.
Sunt ca si Rufus nehotarata si sunt din cauza ca oferta de Presedinte e slaba rau in toamna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna


dar daca doresti, nu pot decat sa fiu de acord cu tine, pnl-ul n-are modele feminine




Eu nu am spus asta. Daca tu ai inteles asa, e problema ta. Eu n-am nicio vina.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Monica Macovei la ce fel de modele intra?

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Cum ne-am obisnuit: prins in corzi, pe topogan in jos, Basescu www.mediafax.ro/politic/basescu-habar-nu-am-nimic-despre-viata-lui-crin-antonescu-decat-ca-s-a-recasatorit-acum-5106350" target="_blank">o intoarce ca la ploiesti. Mincinos ordinar! Nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i pute!

Cand a fost vorba de casa lui fii-sa sau de afacerile lui frate-sau, nu am mai fost asa de operativ cu declaratiile

Oricum, ce a declarat azi Baselu nu se pupa nici cu ce-a spus ieri, nici cu ce a declarat www.libertatea.ro/stire/mi-a-placut-sa-dansez-dar-n-am-mai-avut-cu-cine-160244.html" target="_blank">Maria Basescu acu' multi ani . Chiar mi-e mila de femeia asta.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Basescu www.mediafax.ro/politic/basescu-habar-nu-am-nimic-despre-viata-lui-crin-antonescu-decat-ca-s-a-recasatorit-acum-5106350" target="_blank">o intoarce ca la ploiesti....

... lasindu-si cu ochii in soare sectantii, care tocmai facusera un exces de zel de-a dreptul subuman pentru a-i justifica mizeria.

Tzeapa!!!



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui mianna


dar daca doresti, nu pot decat sa fiu de acord cu tine, pnl-ul n-are modele feminine




Eu nu am spus asta. Daca tu ai inteles asa, e problema ta. Eu n-am nicio vina.


Alina


ok. deci are de care? poi, din astea, presupun, ca acel "doar" nu lasa loc exceptiilor:

În politica, noi am procedat: suntem, în continuare, o societate destul de conservatoare, si, modelele feminine razbat greu, si, prin anumite mijloace, - din pacate - doar.

sa le traiasca! da' atunci care-i problema, daca si ei fac la fel?


edit: dupa ce ca-i fac trafic crinului pe blog, mai tre' sa stau si sa sterg diacriticele ca s-arate decent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Copiloi,nu mi se pare drept sa asociezi numele Ralucai Turcan de Ritzii sau Udrea.
Pe Raluca Turcan o apreciez pt. ca este o prezenta deosebita:se exprima intotdeauna cu moderatie si inteligent, indiferent de interlocutor.O rara avis printre politicienii nostri balcanici.


Mie nu-mi place de ea de pe vremea cind spunea un numar limitat de lozinci indiferent la ce televiziune era invitata. Acum am observat ca e si mult mai agresiva la televiziuni, cind unii o contrazic, e inca si mai rau ca pe vremea cind spunea doar acele sloganuri.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
www.libertatea.ro

Alina, mergi din rau in mai rau!
Hai ca realitatea si antenele or mai fi cum or fi. Oamenii-s macar imbracati la costum, au laptopuri, macar stiu sa incropeasca un monolog.
Dar sa aduci citate din gura fetei de la pagina 5 ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Oricum, ce a declarat azi Baselu nu se pupa nici cu ce-a spus ieri, nici cu ce a declarat www.libertatea.ro/stire/mi-a-placut-sa-dansez-dar-n-am-mai-avut-cu-cine-160244.html" target="_blank">Maria Basescu acu' multi ani . Chiar mi-e mila de femeia asta.



Am citit articolul. Intr-adevar, simti compasiune pt o femeie cu asemenea spirit de sacrificiu. Basescu are un noroc chior cu asemenea femeie dedicata trup si suflet spiritului de familie. Iar faptul ca el are impresia ca locul femeii e la cratita, imi dovedeste ca nu m-am inselat nici macar o clipa in privinta lui, ca om...


allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

http://doc.hotnews.ro/asa-nu-confruntarea-cu-vietile-private-ale-candidatilor.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+InventarulStricaciunilorPolitice+%28Inventarul+Stricaciunilor+Politice%29

"Am vazut confruntarea dintre candidatii Basescu si Antonescu; la un moment dat discutia ajunge la subiectul “femeilor din viata candidatilor”; sa-i zicem asa, din lipsa unei expresii mai bune. E acolo un pasaj in care Traian Basescu, vorbind despre el insusi, spune “Un barbat, caruia nu i s-a intamplat nici un incident dramatic, in care sa-si lase sotia singura, si sa ajunga in situatii dificile.” Am vazut ca acest fragment a fost interpretat ca un atac la adresa dlui Antonescu, o referire la faptul ca prima doamna Antonescu, bolnava de cancer, s-a sinucis in 2004. O referire brutala si josnica la viata personala a contracandidatului sau. Dl Basescu pretinde insa ca era vorba de episoade din propria lui viata personala.

Inclin sa-i dau dreptate, din doua motive. Primul e legat de precedent, dl Basescu n-ar fi la prima “abatere” de acest gen – au fost un numar de izbucniri de felul acesta care au ajuns publice. Insa, eu nu stiu sa existe un singur caz in care reactia ulterioara sa fie cea de acum. Presedintele fie a regretat episodul si si-a cerut scuze, fie l-a considerat justificat si n-a facut asa ceva. Dar nu stiu un singur caz in care sa fi pretins ca a vrut sa spuna altceva si ca a fost gresit inteles. Al doilea motiv il da Crin Antonescu. Priviti inregistrarea, reactia dlui Antonescu imediat dupa pasajul respectiv. E perfect calm, usor defensiv in fata interlocutorului care ii cere sa se corecteze si sa-si ceara scuze. E asta reactia cuiva care tocmai a fost atacat intr-un astfel de mod? Inamicul sau politic tocmai i-a spus ca si-a abandonat sotia bolnava de cancer, iar raspunsul este … “nu e vorba de asta”, “nu trebuie sa va simtiti jignit”?? Repet, ar trebui sa credem ca exista cineva care in fata unui astfel de atac josnic reactioneaza in felul respectiv? Nu, nici vorba. E cat se poate de clar ca, daca acolo a fost un astfel de atac la viata personala a dlui Antonescu, dl Antonescu insusi nu l-a perceput ca atare. Ceea ce ma face sa cred ca n-a fost niciun fel de atac."

Si un bun comentariu la punctul de vedere exprimat mai sus:

"Mie mi s-a incrancenat carnea pe mine la atacul lui Antonescu referitor la prezenta Elenei Udrea in viata presedintelui (are cineva vreun dubiu ca la asta s-a referit?), doamna Basescu fiind de fata. Nu pe Traian Basescu l-a umilit (pe el cred ca l-a enervat, desi in prima faza parea mai degraba deconcertat si uimit), ci pe Maria Basescu.
Indiferent cat adevar si cata minciuna este in povestea cu Elena Udrea (avand in vedere cat s-a “tocat” in presa pe tema asta, nu mai stii de unde a plecat si cat adevar este acolo), sa spui in prezenta Mariei Basescu ceea ce a spus Antonescu, adica sa ii faci tu reprosuri lui T.B. cand ei in familie isi stiu mai bine si si-au rezolvat “problemele”, mi se pare absolut dezagreabil.
Iar acest atac este o certitudine, nu ca celalalt.
Spunea “un medic” pe hotnews, comentariu la nu mai stiu care articol, ca nimeni nu a vazut lacrima din ochii Mariei Basescu.
Eu am vazut-o."


Si cu asta poate mutam dezbaterile dincolo de viata privata a candidatilor, ca in turul doi intra Geoana si el e ... sub papuc!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput