Licurici de ianuarie-februarie 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cristi eu stiam ca oricum cand instalezi scaunul cu fata la directia de mers, el tb sa fie nerabatat, fie cu baza, fie fara baza. Toate scaunele pe care le am avut noi, s-au rabatat din baza, adica fixai gradul de inclinare al scaunului cu ajutorul bazei, cand sunt cu spatele la directia de mers le poti rabata, nici nu ai altfel cum pune un newborn (de exemplu).

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Buna fetele! Multumim ca ne votati .

ALINA eu folosesc playtex cu pungulita si sunt foarte multumita, le-am cumparat cand avea Daria vreo 6 luni si de atunci n-am avut nici o problema cu ele, nu au curs niciodata plus ca ai de spalat doar tetina si capacul si gata.

La multi ani licuricilor nostri de astazi!!!.

In legatura cu supararile chiar nu merita sa punem la suflet orice lucru marunt.Haideti sa ne bucuram de puiutii nostri si sa nu pierdem timpul cu nimicuri.





Va rugam sa ne votati, multumim! Daria-Julia
reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/


http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

se poate lasa/ridica la un alt unghi

Votati-o pe ANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Nici al nostru nu se rabateaza cand e cu fata, cu spatele are trei pozitii de inclinare.Eu trebuie neaparat sa o mut inapoi cu spatele la directia de mers ca nu-mi place deloc cum ii sta capul cand doarme, si i-am zis sotului ca nu-mi place, el s-a facut ca ploua .

Va rugam sa ne votati, multumim! Daria-Julia
reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/


http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:


Multumim de urari. Si dorim si noi la toti licuricii care s-au aniversat sau se aniverseaza toate cele bune.
Alina2700Nu e motiv de suparare, zau asa. Nici eu nu reusesc sa tin minte ce si cum si la cat e de mare lista noastra nu imi vine sa ma apuc sa citesc
Las ca e imp cand om sarbatori anii
Porumbita, eu am vesti proaste pt tineNu pot sa zic decat atat: motanul meu are 6,5ani
Si daca e ceva ce am zis mereu in anii astia a fost:scoate din gura si deschide gura (ca sa spalam dintii)Da stii ce insemna de milioane de ori?
Parca sa zic ca acum are momente scurte cand nu mai are ceva in gura da nu garantez
Sper sa fiti printre cei fericitiUite tocma i-a zis sora mea sa scoata piciorul din gura
Mai dupa ce am citit pe la fete la sezatoare ce se intampla cu baieti astia pe la 16 ani, mai bine ii las sticla aia de noapte, macar sa stiu cu ce e ocupat
vai de capul nostru ce ne asteapta.
Eu sunt bine, imi plimb pectoralii pe aiciMa simt din ce in ce mai bine, dar mai sunt multe de facut.
Mai e putin si pleaca sora si nici nu vreau sa ma gandesc cum ma descurc cu toate
Ne-am cantarit si noi si la 9 luni ne prezentam cu 10,7kg si 76cm. Treaba asta cu masuratul nu reusesc sa o rezolv niciodata ca lumea.
El vaz ca mai ia binisor in greutate si numa de la laptele cela drag i se trage ca la papa solide e asa si asa. De vorbit prea putin, aseara ce tot zicea mamamama, da asa la plezneala.
Anca bine ca sunteti bine. Si eu am un stres cu gripa asta, dar pana acum m-am hotarat fara vvaccin.
Ariya bafta la op.
Alinuk frumos ce ziceti voi acolo.
Ledi, bine ca sunteti mai bine. Cand aveti ceva rezultate?David mic.
Anamama
vazut fetite frumoase, si baieti si mai si. Lisa succes la bb2. Si nu mai stiu cine zicea. Eu ma opresc aici, vreau nu vreau, da oricum nu mai aveam puteri
Tot ma intreb cand o sa ma mai odihnesc si eu
Nici macar in seara de la spital nu am avut noroc ca ma tot trezeau cu controale
Miere, roxana multam de ajutor

Vai de mine ce mult am scris si iar nu am acoperit pe toata lumea
de aceea urez numai bine tututor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

alinuk spre rusinea mea din lipsa de timp intru f rar pe mailul comun; un pm sau un mail trimiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Miere..nu am efectiv bani sa cumpar scaun...nu e cumparat, e imprumutat de la cea mai buna prietena, dar ea nu l-a folosit ca bebe al ei nu a vrut sa stea in el si deci, nici nu stie cum se rabateaza..Mi-a zis doar ca isi aminteste ca nu se rabata si se dadea cu totul pe spate..Si da, e cu baza ,am dat si de un maner prin fata, sub scaun, mai incerc sa vad ce si cum..

mamici si licurici

de 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Buna seara,

Alina2700, si eu pun suflet si de multe ori am intrat entuziasmata sa vad cine ne-a vazut pozele si cine a vazut mesajul meu si cine mi-a raspuns....si de multe ori nu am avut nici un raspuns. Pe moment m-am intristat insa apoi mi-am dat seama ca suntem destul de multe fete si este foarte greu sa raspunzi la toata lumea. Nimeni nu este aici rau intentionat!
Si eu imi aduc aminte a doua zi ca am uitat sa-i raspund cuiva sau sa zic LMA...desi in sufletul meu m-am gandit la persoana respectiva.
Uite, de exemplu am vazut ce a scris Porumbita azi si nu am apucat sa-i raspund pana acum pt ca nu am avut timp . Asa ca, Monica, ma bucur sa aud ca sunteti mai bine. Cred ca si Viburcolul si-a facut efectul, nu?

Alinuk , you can count on me. Desi la capitoul timp stau execrabil....da vad eu cum ma descurc.

Cris30 , multumesc pentru raspuns.


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
"http://lb4f.lilypie.com/qhF1p3.png" Asa creste Anutza noastra
"http://lb1f.lilypie.com/lHCCp3.png" Asa creste Sabinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Neata mai pe seara.
Nu e baby expo azi...next week.
On topic: io i-am luat pn la urma un scaun Chicco , 500 roni , merge frumusel cu fata ca scrie ca asa se pune, sta linistit in spate si ca si Porumbita eu stau in fata cu tati ca dc stau acolo maraie..si nu mai vreau sa aud maraieli.In plus ne vede , se uita pe geam, e f misto ca ne mai lasa nene in pace.Macar in masina...
Alina cum adik sa intri mai rar?Pai...ce ti se pare ca suntem prea multe???
Mi-e un somn.....moama.Am stat azi afara cu A vreo 5 ore..plodu meu asa doarme afara de tre sa treaca un tun sa-l trezeasca
Lisa e Dansez!scapam de Moni???

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

am gasiiit
pt cine mai are nelamuriri ca mine, la ora asta, uitati aici: http://www.happybaby.ro/Brevi.htm
si vad ca se monteaza cu spatele...
Porumbita, cu somnul cum mai sunteti?

gata, fug si eu la Dansez ca vad ca ati fugit si voi..
o noapte linistita va doresc

mamici si licurici

de 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput