Licurici de ianuarie-februarie 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Crisspy si eu tot in ideea aia l-am luat...am dat cam 500 sau 600 ron ,la Metro Militari acum vreo 2 luni...face banii,plus ca are un sistem sa nu stea drept,sa-i atarne capul copilului cand doarme si e si ff frumos.I l-am luat rosu ca de Ferrari,nu?
Si eu tropai cu masina,iar Miguel s-a obisnuit,are o plasutza cu jucarii langa scaun si se autoserveste,iar cand s-a plictisit canta si adoarme...e tare scump...am observat ca,daca stau langa el cand conduce barbata-miu ,chiraie pana il iau de acolo,in schimb,daca stam fiecare la locul lui,nu sunt probleme...
IRINA C,pe unde umbli?miguel mi-a furat litera D de la laptop si ma distreaza butonasul asta de cauciuc...am pus asa bine litera ca n-o mai gasesc s-o pun la loc!sunt varza cu totul...
pup ca plec cu copiii la antrenament!fiti cuminti si vb diseara

amedeo 11ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Micola, dc e pt categoria 0-18 kg, deci incepand cu 0:)) trebuie sa se rabateze, vezi in fata dc are vre-un maner, este imposibil, majoritatea au 3 nivele de rabatare, are si baza scaunul? de obicei poti sa ii fixezi nivelul cu ajutorul bazei, vezi, de aia e bine sa cumperi scaunul nou si nu second hand, nu ai de unde sti pe unde a mai fost si ce s-a intamplat cu el, basca, instructiuni de folosire lipsa.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Aryia ...si eu l-am gasit pe net la aprox 600 ron...

Irinuca noastra cred ca e pe la Baby Expo ca asa zicea zilele trecute...o astept cu impresii ...

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Eu n-am tinut-o niciodata in brate in masina, fie ce-o fi. Daca trebuie schimbata, oprim masina, dar in timpul mersului Carla sta doar in scoica.

Poze

Carla

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Scoica mea nu se rabateaza dar nici nu e 90 de grade ci undeva la 45.
Cand am mers la magazin pentru a ne uita de scaun de bebe de la 1+, prima mea intrebare a fost care e cel mai sigur si obligatoriu sa se rabateze. Tipa,care ne ajuta in alegerea scaunului a zis ca nu sunt indicate cele care se rabateaza. scaunul rabatat nu mai are acelasi efect in cauzl unui accident ca si cel nerabatat. adica,nerabatat tot spatele este sustinut de scaunul masinii,rabatat nu. nu este indicat sa se rabateze scaunele mai ales cand sunt cu fata.




Votati-o pe ANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

sarbatoritilor din ultimele zile si special lui Tudor si mamei sale .

La noi nimic nou, Mitica ca de obicei zici ca are arc, a ramas la un bibe pe noapte da mai baga ceva treziri de control sa nu ma invat cu binele si spre dimneata ii trebe musai langa tac'su. Bine cand e in peisaj in general ii trebe numai cu tac'su lucru pe care eu il incurajez cat pot Dupa vacanta parca si Dori e mai ok cu scoala sau m-am mai relaxat eu

In scaunul de masina al meu nu mai incape cu spatele ca il deranjeaza la picioare. Prin oras de obicei stau langa el si e cuminte, scandal face pana il fixez. La drumuri lungi incercam in majoritatea cazurilor sa ne nimerim in orele lui de somn si e liniste. Atunci stau in fata si pana adoarme ne privin in oglinda. Se mai joaca Dori cu el.

Dori dupa vreun an jumate nu a mai bagat in gurita dar cumplit a fost cand a inceput sa mearga si aduna diverse din parc si ii trebuia sa le guste

Arya noi am facut operatia de polipi la Cluj la Orl pediatrie cand avea Dorian 4 ani si jumatate. Pentru el nu a fost nici o problema, i-au dat ceva gaz si apoi i-au pus anestezia in manuta. Am stat cu el pana la faza asta dupa care nu mi s-a mai permis. Pentru mine au fost cele mai cumplite ore. Am putut sa il revad cand si-a revenit din anestezie. Operatia a durat un pic, pana l-am luat au fost cam 4 ore. Cele mai grele din viata mea. Atunci am pierdsut sarcina. Nu stiu daca a fost sau nu o coincienta da asta e. Oricum s-a mai simtit inconfortabil o zi si atat. Totul a fost ok.
Sper sa treceti cu bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cand sunt cu fata instalate, scrie clar in manualul de instalare ca NU se rabateaza (cel putin la scaunele pe care le avem noi, britax si eddie bauer)

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

ce e aia rabatabil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Adica se modifica gradul de inclinare al scaunului.

Aidan, desi e f inalt pt varsta lui inca mai incape in scaun rear facing. Adevarul este ca Britax-ul are o baza care se instaleaza cumva mai departe de spatarul scaunului si lasa loc destul pt picioare.
Ca sa va faceti o idee despre el:
http://www.britaxusa.com/car-seats/roundabout
De celalalt, eddie bauer, nu sunt multumita deloc, ii tot vine capul in piept, chiar dc scaunul este oarecum inclinat.





www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

adica sunt mai bune cele fixe la care nu se inclina spatarul sa stea mai pe spate? io intreb ca vrem sa cumparam ca in scoica nu-i mai incap picioarele...

Mergi la inceput