Breaking News - 5

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

rall,chiar ca mi s-a spart balonul de sapun!!
gata,siguranta mea de ieri,alaltaieri,s-a dus pe apa simbetei.Am ajuns tot la o farama de speranta,"poate totusi..."
Multumesc pt. link.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

hannen, haide nu plange . Eu am ajuns la o alta concluzie intre timp. Ca Dumnezeu exista Ca nu se poate ca o energie ca cea a lui Michael sa dispara pur si simplu. Ca nu se poate ca natura sa dea asemenea accidente. Asa ca acu' incerc sa zambesc ingerului Michael Iau premiul de cel mai dus fan, sau ce? Io-te aici cum s-a declansat

blackpanterro, asa e, nu vorbeam despre tine. Insa, ca sa iti raspund la ultimul mesaj, nu, nu vroiam sa stiu exact ce se intampla cu familia ta dupa moarte (inca o data, sper sa se intample cat mai tarziu posibil!), ci doar incercam sa te pun in situatia de a-ti imagina moartea cuiva drag, poate as fi facut empatia sa lucreze. Din pacate, fara succes. Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Am spus eu ca nu imi pare rau ca MJ a murit????Prima caseta de muzica a fost Michael Jackson.Am vb numai despre suma fabuloasa cheltuita pe inmormantarea cuiva, faptul ca e a lui e pur intamplator.
Nu m-a suparat in nici un fel doar am fost uimita de cati bani se pot duce pe apa sambetei.Nu vad de ce imi trebuie empatie pt a judeca chestia asta.
Suparata am fost, de ex., la inmormantarea Papei cand pe banii muritorilor de foame l-au inmormantat pe Papa cu costuri de milioane de $$...acolo chiar m-am enervat, mai ales ca am vazut tot fastul ca am locuit langa Roma in perioada aia.

Adrianka, subiectul se cheama "Breaking news", credeam ca aceste breaking news se pot discuta si cu cei care nu sunt adoratori sau stirile astea de aici sunt partizane? Nu am intrat la nici un alt subiect de la sectiunea asta, niciodata,pe verificate!!, nici macar nu am bagat un ochi dar la stiri nu vad care e problema.


Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Panteruta (nu pot sa-ti spun altfel, ca asa iti spuneam pe vremuri), fetele nu te cunosc si tu, daca nu ai citit tot subiectul, nu ai cum sa intelegi exact de ce s-au suparat de interventia ta, care stiu ca nu are legatura in special cu MJ si iti dau dreptate in ce scrii - eu am avut mereu discutii cu cei din familia mea pe aceasta tema, ca vor inmormintari 'frumoase', sa faca praznic bogat, noi, care sintem saraci, ca deh, sa nu zica lumea ia uite si la aia ce au pus pe masa - poate nu stiti ce praznice au ajuns sa faca romanii, au intrecut cu mult termopanele si celularele sau nuntile... si cred ca asa e in fiecare popor. Pentru mine inmormintarea, daca nu alegi incinerarea, este o procesiune, care trebuie sa respecte traditiile locului, ceva trist, care se poate face modest, fastul nu-si are locul. Iar praznicul trebuie sa fie cu adevarat pomana, ma sufoc cind vad cum se cumpara multe, multe lucruri, dar se dau in familie, chiar daca cei care le primesc nu au nevoie. Asta nu-i pomana, pomana este atunci cind iei saracu' satului si il fericesti cu ceva, praznic este atunci cind umpli niste burti goale, nu atunci cind chemi toti burtosii la masa, care, dupa n paharele, ajuns sa-l birfeasca chiar pe mort. Nu ma stirniti....

Dar, Panteruta, eu le dau dreptate fetelor, nu faptul ca MJ a fost ingropat asa, la urma urmelor au fost banii lui si si-a distrus viata pentru ei, merita si mai mult de atit pentru ce a lasat in urma lui... Dar pe mine ma enerveaza ca nu au pus nimic ai lui, toti sint plini de bani, mina de la mina daca puneau si ii cumparau macar un lucru pentru inmormintare si nu mai spuneam nimic. Nu l-au ajutat cu nimic in viata, nu l-au ajutat cu nimic atunci cind a avut nevoie de ei, l-au exploatat la fel cum a facut toata lumea din jurul lui inca de cind avea 5 ani, iar acum defileaza mindri prin lume, fac emisiuni, lanseaza albume, cinta... si toate acestea in numele lui si mai vor si pe banii lui. Asta nu e drept, te-ai dat deoparte sau concurenta te-a impins de pe rampa, mai ales acum, ca a murit, nu-i mai exploata si numele si memoria. Janet macar a avut o cariera, o stie lumea, a lansat melodii, a cintat cu el, dar ceilalti!?! Au fost odata, s-au dus... si-au crescut copiii, si-au vazut de viata, in timp ce Michael a fost distrus si si-a dat viata pentru ca muzica lui sa ajunga la fanii lui... iar acum, sanatosi si bine-mersi toti vin sa-si refaca cariera nu pe meritul lor, ci pe cel al fratelui lor.

Hai, ca m-am aprins iar, dar nu mai pot de furie cind ma uit la tot ce s-a intimplat si se intimpla dupa moartea lui MJ. Am mai spus, toti, absolut toti au avut de cistigat de pe urma lui, inclusiv noi, cei care ii ascultam melodiile, numai el a pierdut totul, iar copiii lui pe el. Si asta e ff trist!

In legatura cu faptul ca si-ar fi putut inscena moartea, eu nu mai cred, dar am crezut. Dar tot a mai ramas acolo o farima de speranta si sa-ti spun de ce... Asa vazute lucrurile, cum sint ele prezentate, nu e posibil, pare o nebunie. Dar daca te uiti un pic mai atent la ele, faptul ca el era dependent de medicamente (si sint sigura ca era), ca nu avea cum sa faca fata celor 50 de concerte, adica 2-3 concerte pe saptamina, hai sa fim seriosi, nici macar pentru cele 10 nu cred ca era pregatit... faptul ca Sony o ducea prost financiar, iar afacerea MJ i-a salvat poate chiar de faliment... la care se adauga situatia financiara a lui Michael, faptul ca in ultimult timp datorita acuzatiilor si proceselor, muzica lui nu mai era vinduta ca inainte... etc., etc.

Nu vezi posibil ca, vreo citeva creiere luminate, printre care si al lui sa fi pus la cale aceasta moarte? S-a retras ca un rege, s-a reabilitat in ochii lumii, a ajuns ceea ce si-a dorit: king of pop, a deschis din nou ochii asupra creatiilor sale, a cistigat bani si va cistiga si de acum inainte, sint sigura de asta, oricum mult mai multi decit ar fi cistigat daca, de exemplu, ar fi clacat, de epuizare, pe scena... sint sigura ca ar fi fost un show de exceptie, dar cite reprezentatii, 50!?! Ma indoiesc. Pe de alta parte, mie nu-mi iese din cap filmarea repetitiilor, m-am uitat si in film, se filma din toate partile, nu stiu daca ati observat cite camere de filmat erau... multe. Nu era repetitie generala, cu toate acestea decorurile erau aranjate ca pentru una, costumatii peste costumatii, pina si machiatul dansatorilor la Thriller... ce facea, ii masca de fiecare data cind repeta, cu o luna inainte de concert!?! Faptul ca nu a dansat la faimosul BJ, nu a facut faimosul moonwalk si celelalte miscari mie mi-au dat de gindit. Era o repetitie, da, dar daca ai facut toate celelalte, de ce sa nu arati ce poti si la ceva care te-a facut faimos, cei din sala sint sigura ca asteptau... Poate pentru ca nu mai putea (si unghiurile de filmare s-au schimbat la BJ), poate pentru ca nu era el...

Ei, toate acestea, faptul ca e totul prea perfect ca sa fie complet adevarat, ma duc cu gindul - desi, repet, in ultimul timp din ce in ce mai putin - ca poate s-a folosit un simbol - MJ, care nu mai era chiar ceea ce a fost (Michael era un perfectionist, ma indoiesc ca si-ar fi dorit sa apara in ochii fanilor, mai ales dupa tot ce s-a intimplat in ultimii ani, in ochii copiilor lui altfel decit cu o opera perfecta) si s-a facut in asa fel incit simbolul sa fie exploatat la maxim, in folosul tuturor, pentru o ultima data.

Din pacate, scenariul de mai sus este posibil si daca il exludem pe Michael dintre creiere, ca un plan B, al celor din jurul lui, in cazul in care s-ar fi intimplat ceva cu simbolul...

Pe mine fanii lui care l-au urmarit toata viata m-au convins mai mult decit toti ceilalti la un loc, simt ca spun adevarul. In plus, Michael, la cum il percep eu, nu s-ar fi putut folosi de ei, in varianta in care copiii si cei dragi stiau ce pregateste.

Pe de alta parte, nu-mi iese din cap ceea ce spunea Michael intr-un interviu: ca el nu suporta sa imbatrineasca, sa-l vada lumea asa, sa-l vada copiii lui batrin si, probabil, incapabil sa mai faca ce facea pe vremuri, fanii la fel... ca prefera sa se retraga undeva si de acolo sa-si continue munca si sa-si supravegheze si ajute copiii... fara sa mai fie vazut vreodata (citare si traducere aproximativa). Nu cred ca daca ar fi ajuns sa faca concertele, oricit de reusite ar fi fost, ar fi reusit ce a reusit sa stirneasca prin moartea lui, iar banii cistigati dupa moarte si ce va cistiga datorita felului in care a murit si a curentului creeat in jurul lui, destinului lui si al creatiilor lui cred ca se vor ridica cu mult, mult deasupra a ceea ce ar fi cistigat din urma celor 50 de concerte... sincer eu asa vad lucrurile.

Si daca chiar a facut-o, nu pot sa-l condamn absolut deloc, si viata i-a facut-o lui cu virf si indesat, merita din plin citiva ani linistiti, departe de ochiul critic al lumii. In plus, copiii cresteau, pina acum i-a tinut oarecum departe de lumea dezlantuita, de gura ei, de tot ce s-a scris si spus despre el, de tot ce s-ar mai fi putut scrie si spune despre el... moartea lui a inchis-o, a ramas doar ceea ce este si va ramine: un artist! A tras final curtain, asa cum a promis, this is it! A separat, prin moartea lui - reala sau inscenata - viata lui de cea a copiilor lui! Iar acestia pot intra in lume linistiti si protejati (si bogati! pe moment, cel putin), chiar daca vor mai auzi si citi una-alta, vocile nu vor mai fi la fel de vehemente, iar impactul asupra lor nu are cum sa fie la fel ca in cazul in care ar fi fost in viata. Si chiar el singur i-a prezentat, a spus ca This is it este pentru ei (si pentru fani, dar pentru acestia a facut tot ce a facut pina acum), filmul este dedicat lor, i-a prezentat lumii cu citeva zile inainte de a muri, lasindu-i sa fie fotografiati fara nimic pe fata.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Nelia,inteleg tot ce ai spus. Problema mea e ca nu privesc lucrurile ca toti ceilalti :), mie imi place modestia indiferent de cat castiga omul, de asta sunt mare fan de Warren Buffet, de ex, cel mai bogat om din lume care si acum locuieste in casa pe care a cumparat-o acum zeci de ani.
Nu e vorba ca nu a meritat fastul dar cum zici si-a facut familia de cap pe banii lui ca sa fie mai ceva ca toti ceilalti, tot nu l-au intrecut insa pe Papa lol, daca o faceau pe banii lor era total diferit.Mi se pare ipocrit sa iubesti omul pe banii lui.

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Blackpanterro cred ca nimeni nu a fost deranjat de nimic din ce ai spus, mai putin de faptul ca putin-putin tot ne-ai luat in deradere "subiectul".






www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Vezi ca am editat si am mai scris ceva, nu stiam ca citesti deja... Auzi, ce inseamna LOL!?! Vad ca-l foloseste multa lume, banuiesc ca bine de la conversatiil de pe mobil (eu n-am!) si ma freaca de mult ce inseamna aceste initiale sau ce sint ele.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Vezi ca am editat si am mai scris ceva, nu stiam ca citesti deja... Auzi, ce inseamna LOL!?! Vad ca-l foloseste multa lume, banuiesc ca bine de la conversatiil de pe mobil (eu n-am!) si ma freaca de mult ce inseamna aceste initiale sau ce sint ele.



Exact de ce spuneam de luat in deradere - Laughing Out Loud.





www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aha! Nu m-a dus mintea... mersi Purple ca mi-ai spus. Vorbesc cu prieteni pe messenger si il folosesc la greu, i-am auzit pe unii romani folosindu-l si in exprimarea orala... eu sint mai de moda veche... si mi se pare periculoasa aceasta infiltrare a unor simboluri de genul acesta si multe, multe altele in limba romana.

Intr-o zi, intr-o discutie cu una din nepoate, chiar m-am enervat: c fc 2? esti bn? Raspunsul meu: d, m kk (ca tocmai ce venisem de la baie), dr 2?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Da, si eu impartasesc aceeasi idee in legatura cu pomenile si inmormantarile in general, dar eu am sarit din cauza ca exprimarea si tonul au fost de ironie la adresa topicului.

Iar cu "ma doare in cot de MJ" m-am starnit rau. Adica daca pe mine ma doare in cot de manele, nu ma voi apuca sa scriu la un subiect despre acestea ca "...LOL, pe mine ma doare in cot de manele".Se subintelege prin simplul fapt ca nu scriu la acel subiect.

In rest, numai bine!



..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput