Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

mommy asa stiam si eu ca sunt permise picaturile pe baza de apa de mare.. dar uite ca ieri dr. mi a zis ca imi pot da si cu olynth... treaba mai nasoala este tusea!!! care la mine trece abia dupa nu stiu cate zile de antibiotic... si am inteles ca ACEST oscilo nu prea ar da randament.. asa mi a zis o tipa.. ca ar fi apa de ploaie
eu totusi am sa incerc/.... mai ales ca sotul si cumnatele vor diseara sa mergem la film

asa creste bebicu
10+




Buna fetelor,

Alee eu dau la fetite cand nu este prea severa tusea si poti incerca si tu ca nu are nici o reactie asupra beblusului asa: iei o ridiche neagra, o scobesti in mijoc si acolo pui miere . O la si asa pana seara si poti lua o lingura, doua , dar dupa ce iei sa completezi inapoi cu miere si tot asa pana trece tusea.
Si rezultatul sa stii ca este bun, se vede dupa cateva zile.



*******************************************************************
Elena, 6+ si mami de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
Cum creste samburelul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Ladies, buna dimineata!

eu tocmai m-am intors de la medlife, unde am dat setul complet de analize (6 eprubete de sange!!!). Am suportat mai bine decat m-as fia steptat, problema mea cea mai mare fiind faptul ca eram nemancata, iar asta e semnalul nr. pt greturi. Dar am supravietuit

Sustin ideea Elenei cu ridichea neagra, era tratamentul cel mai eficient din copilarie impotriva tusei, si sincera sa fiu de atunci nici un sirop nu a avut rezultate mai spectaculoase.

Si eu am luat Oscilo de la primele simptome de raceala si m-a ajutat. Ocazional mai picura nasul, dar in rest rezistam.

VREAU SI EU PE LISTUTA DE BURTIIIICI!!
DPN 29.06.2010

Invidiez cu drag mamicile care au aflat ca vor avea , sa ne tineti si noua pumnii

A, si nu-mi spune nimeni ce carti mai citeste???
Intrebasem la sf celuilalt topic, nu vreti sa impartasim din lista de lecturi?

O zi cat mai buna va doresc, cu multa sanatate!

Corina 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

salut fetele!
voi ce rezultate ati avut la dublu test!
rezultatele mele sunt ingrijoratoare
cheminumiliscenta,ppas este 1,26
free beta hcg cheminumiliscenta kit 82,3
iar concluzia este ca acest rezultat indica un risc crescut de sindrom down,peste valoare care reprezinta limita de risc
ce ma fac?

fetita mamei
NIKOL14+ si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TEUTA2 spune:

Fetele,va pup din suflet!

Eu sunt noua pe forum si nu stiu cum sa va trimit mesaje.
Daca de data asta reusesc voi continua si va voi spune mai multe si despre mine!

[/quote]
[/quote]
Am inteles ca trebuie sa trimit vreo 10 mesaje pentru a trece "bariera"?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Alessico eu am fost racita "praf" acum o sapt...am luat oscilo si a functionat super bine...incearca..

nicolett din cauza asta am ales sa nu fac testele astea..nu fac decat sa ne sperie si pana la urma totul este bine si bebe se naste sanatos...
eu zic sa nu-ti faci probleme..am auzit "n" cazuri ca la tine si intr-un final bebe nu a avut nimic la nastere..

felicitari fetelor care au aflat sexul bebeilor din burtica !

multa multa sanatate !


P.S. eu in continuare ma lupt cu intarcatul nu cred ca am sa reusec vreodata..sunt si slaba de inger in fata ei...as face orice sa n-o fac sa sufere... mi se pare imposibila aceasta operatiune.. cineva mi-a zis s-o las la mama dc pot..dar nu prea pot.. nu ma indur..mi se face un dor de ea cand sunt la serviciu de mor..
cred ca nici eu nu vreau cu adevarat...

fericita 16+ cu NICOLAS
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolett2445

salut fetele!
voi ce rezultate ati avut la dublu test!
rezultatele mele sunt ingrijoratoare
cheminumiliscenta,ppas este 1,26
free beta hcg cheminumiliscenta kit 82,3
iar concluzia este ca acest rezultat indica un risc crescut de sindrom down,peste valoare care reprezinta limita de risc
ce ma fac?

fetita mamei
NIKOL14+ si DAVID (15 MAI 2006)


Of... Uite de asta am refuzat eu bitestul... Nu ma pricep la valori, dar eu zic sa nu te impacientezi, sa te stresezi, pentru ca mai rau iti faci tie, dar mai ales copilului... Nu ai auzit si tu de situatii in care bitestul sau triplul test au avut valori de risc si bb a fost ok?

Mira fericita 12+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

mommy asa stiam si eu ca sunt permise picaturile pe baza de apa de mare.. dar uite ca ieri dr. mi a zis ca imi pot da si cu olynth... treaba mai nasoala este tusea!!! care la mine trece abia dupa nu stiu cate zile de antibiotic... si am inteles ca ACEST oscilo nu prea ar da randament.. asa mi a zis o tipa.. ca ar fi apa de ploaie
eu totusi am sa incerc/.... mai ales ca sotul si cumnatele vor diseara sa mergem la film

asa creste bebicu
10+




Ale imi pare rau, ca esti racita. Incearca Stodal, sirop de tuse, tot de la Laboratorul Boiron, stiu ca e permis pe sarcina.

Ioana nu stiu ce sa iti raspund legat de miscari, le simt, dar nu in fiecare zi, de ex acum 2 seri le-am simtit bine de tot, dar de atunci parca iar nici un semn. Nici eu nu mai stiu ce sa cred, ca iar ma duc pe aratura. Daca tot nimic, mai iesim o tura cu masina, poate asa le apuca sa mai dea din maini si din picioare.

Sabina 17+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

monyca cum ies de la serviciu merg la farmacie... incerc si pe asta
in special de tuse vreau sa scap...
si cate zile il iau??? iau tubulet dn ala??? spuneti-mi si mie va rog pt cat timp si cum il iau?

asa creste bebicu
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

initial nu am vrut sa fac testele,am citit mult despre dt si tt,ca ar fi doar o statistica ...,dar am zis sa le fac pe toate cum trebuie,oricum l-am facut la aproape 12 sapt si 5 zile iar ecografic ar fi avut luni
BPD 2,59 14W3D
FL 0,99 13W0D
CRL 6,58 12W 6D

fetita mamei
NIKOL14+ si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

monyca cum ies de la serviciu merg la farmacie... incerc si pe asta
in special de tuse vreau sa scap...
si cate zile il iau??? iau tubulet dn ala??? spuneti-mi si mie va rog pt cat timp si cum il iau?

asa creste bebicu
10+




Eu am luat dimineata si seara cate o filola, timp de 3 zile, pentru ca sunt 6 fiole inntr-o cutie. Oricum, o sa citesti pe prospect si o sa te dumiresti O sa vezi ca e bine de luat si saptamanal, cate o fiola, pentru preventie. Eu iau.

Mira fericita 12+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput