**Zmeurici de iulie-august 2009 (13)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pony spune:

lucialu, unde ai facut eco transfontanela si in ce a constat?Si noi am avut o problema la nastere, am avut o semipareza la buzita, se pare ca in timp a mai trecut dar cand rade mai lasa buzita mai mult in partea dreapta.Mi s-a spus ca a fost prea mare pentru locusorul din burtica sau ca a fost o problema la nastere.
Solike, siacop si raducu meu face la fel cu intorsul pe burtica.Cred ca asa sunt toti bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badurox spune:

hello!
ma alatur mamicilor cu bbei care n-au dormit azi-noapte; fata mea s-a jucat pana la 5 dimineata; am incercat orice: plimbat, cantat, tv, tzitzi, etc. nimic. La 5 a adormit in timp ce se uita la acvariu si radea la pestisori. Eu zic ca au cu singuranta si bbeii nostri un forum "telepatic" unde se vorbesc in situatii din astea.
meleea si eu m-am uitat la poze de la nunta. Super. Mi-a placut enorm rochia

pup fetele; ma duc sa storc nish morcovi; e prima data cand incerc sa-i dau; is tare curioasa cum o sa reactioneze; sper sa nu-l refuze si poate isi mai regleaza scaunul, ca acuma face la 2 zile. Eu as vrea sa faca zilnic


DN 22.10.1984
cum s-a nascut minunea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143845

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

Buna seara fetele!Abia acum am ramas si eu singurica sa scriu cate ceva. Azi m-a disperat!A vomat contin. Nu stiu de ce. Nici de mancat nu a mancat ca inainte.Cand ii bag tzatzi in gura intoarce capu, i-am dat lapte praf a mancat 60 ml si a vomat cred ca mai mult. Am schimbat-o azi cam de 6 ori . Nici nu mai am cu ce sa o imbrac. Majoritatea erau murdare si de ieri. Am bagat o masina si era full. Cu toate astea am facut o ciorbita si o placinta( cu foi cumparate bineinteles).
Da cred ca s-au vorbit zmeuricile intre ele....
Acum am trimis-o cu ta-su pe afara ca azi nu am scos-o deloc si am zis ca poate vrea un pic la aer.Abia astept sa ii fac baita si nani. Vreau si eu o baie...
Se aude ceva cred ca vine terorista
Va pooop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Buna seara fetelor ma alatur si eu mamicilor cu bebei mofturosinu stiu ce a avut azi nimic nu i-a convenit mi-a marait intruna.Acu vad ca s-a potolit si se joaca de una singura ca pe mine nu ma place.Cat a stat la mine in brate a marait si acu ca am pus-o jos rade si vb cu jucariile ei

De 2 zile si-a schimbat programul de somn daca pana acu adormea pe la 22 cu trezire la 3 si la 7 pt papa dupa care adormea super repede si dormea pana pe la 10 dim. Acu s-a smecherit si adoarme pe la 21 se trezeste la 22 si sta treaza pana la 23 ,dupa care doarme pana la 6 cu program de joaca pana pe la 7 numai bun cat sa imi treaca mie somnul si pe urma mai dormim pana pe la 9-10 .Lolipopul nostru doarme cu noi in camera dar in patutul ei.La noi nici nu s-ar fi putut altfel din cauza operatiei si asa de multe ori cand doarme prea linistita ii pun mana la nas sau pe piept sa vad daca mai respira sunt tare paranoia

Am fost ieri cu ea la control si avea la 10 saptamani 5600 .Cred ca am racit-o un pic ca e cam fornaita de dimineata.I-am aratat doctorului punctuletul alb din gurita ei si cica ar fi un dintisor care se chinuie sa iasa cam devreme ce-i drept

De cand am inceput sa scriu mes ficamea chiuie si rade de numa in centrul ei de activitati si eu m-am chinuit toata ziua cu ea in brate cu cantat dansat

Am pus poze mai noi cu pupa noastra pupici la toata lumea si mai ales zmeuricii somnorosi
http://www.webshots.com/user/theea82


cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2880 spune:

Ce faceti zmeuricilor? Noi cam tarziu astazi pe forum. Am profitat ca a fost o zi mai frumoasa si am iesit la plimbarica. Si eu dorm cu Teo ...initial planul a fost sa dormim in aceeasi camera ( eu cu bebelu ca pe tati am ales sa il protejam ) dar fiecare in patutul lui. Minunea a tinut cam putin pentru ca domnisorul cand se trezea prima data pentru papa noaptea refuza sa mai plece din patul lui mami, asa ca acum doarme cu mami...si patul e de o persoana...cred ca fiecare bebe impune parintilor cum vrea sa doarma singur sau cu parintii. Nici eu nu cred ca cei care dorm singurei in camera lor sunt neglijati de parinti. Si vorba blancai daca sunt linistiti si dorm frumos inseamna ca nu simt lipsa mamei.
Probleme cu tranzitul si noi am avut. Teo facea kk la 4-5 zile si atunci saracu avea niste crampe...se facea ghem si se inrosea...am rezolvat-o cu biotycs baby . Din pacate am inteles ca nu se mai produce dar am gasit inlocuitor : Jarro-Dophilus. E super: bebe face acum kk si de 2 ori pe zi.
Pooh daca gasesti o reteta pentru kilogramele in plus da-mi-o si mie te rog. Si la mine au ramas vreo 9 in plus.
Mai scriu dupa ce facem baita.

mami de teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela2880 spune:

giova multumim ca ne-ai trecut in listuta. Teo iti trimite un pupic.

mami de teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Thea fa public albumul ala, nu se vede nimic in linkul dat de tine.
eu asa l-am nascut pe edi cu cele 2 punctulete jos. acum 3 sapt. ele au disparut si se vad dintisorii, care nici acum nu au iesit.
In schimb am vazut plin de puncte albe sus si jos, chiar si la canini. daca e adevarat ce zice dr. tau...vai mie.
Badurox bafta in datul suculetului. sper sa-l accepte zmeurica.
Pony si noi am facut eco transfontanelara la pediatra, e specializata si in ecografie.
Siacob e haioasa foc zmeurica ta...nici ea nu stie bine ce vrea.
Adela, Inutsa super ca au iesit testele negative. ati scapat de un stres.
Aditapop am votat si eu baietelul. multa bafta!

Edi a papat, dar mai putin ca de obicei...azi vad ca nu se omoara dupa lapte. O fi avand rosu in gat? or fi dintisorii? nu stiu/....sa vedem cum e la noapte.
maine voi primi si pachetul mix de Orajel...abia astept sa-l dau cu el, sa vedem daca dintii sunt cauza.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Giova l-am facut public albumul Nu m-ar mira sa nu aiba habar doctorul meu ca aici asa e fiecare e pe specializarea lui daca il intrebi din alt domeniu nu prea stiu si isi dau cu parerea doar.Nu am de ales asa ca asteptam si vedem daca e dintisor sau nu ma duc ca s-a trezit terorista

cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

seara abia acuma am si eu timp sa va scriu.azi am iesit afara la 10 si ne_am intors la 14 acasa am hoinarit cu cumnatica si cu bebei 4 prin magazinesi am cheltuit o gramada de bani
GIOVA si eu l|_am nascut pe DENIS cu 2 punctulete albe sus.la noi dintisorii incep sa e vada,de mancat nici gogosel azi nu a mancat aproape de loc a supt dimineata la 8 10 minute ,la 13 5 minute,la 4 tot 5 minute si acuma a sput 25 de minute.de cateva zile doarme cu suzi in gurita cred ca ii mai calmeaza durera de la dintisori ca doarme mai bine
maine ma duc si eu in farmacie sa vad daca imi da ceva pt dureri de gingii,ca azi am uitat sa ma duc
fetele mai am o luna si vin in ROMANIA in vacanta de CRACIUN abia astept,asa mai stau si eu putin cu mami meu inainte de operatiesper sa fie bine.DENIS cand vb pe net cu mami vb mereu si el cu ea si gangureste ,tipa,rade nu se stie ce e de capul lui,iar mamaia se topeste toata.cred si eu e primul nepotel,de asta e indragostita de el


monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

THEEA vazut grasunica cu falcute bune de pupacit ff frumoasa printesa.am inteles ca e un frig la voi in ANGLIA mi_au spus cumatrii ca e ger.de DANIELLE nu mai stii nimic ca nu am mai intrat de mult,oare sunt bine?

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput