**Zmeurici de iulie-august 2009 (13)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ziua buna tufa!
Alina multumesc! nu am stat niciodata in complex,dar pot sa zic ca am stat in anii studentiei,adica am avut drumuri multe pe acoloinclusiv la papaceala si jocuri dartsNu schimb pediatra ca pana acum aia o fost buba ei la cap-alaptatul,cam fiecare pedi are o buba mai mare sau mai mica, si in rest ne-a trimis bine cu fata pe unde ne-a trimis.Risc sa intru intr-un cerc vicios,oricum are pediatra asta care lucreaza cu prematuri plus medicul de fam tot pediatra.
Muffi super ca ai gasit weleda!Poate ar fi bine sa-i schimbi si detergentul pt rufe cu ceva pt bbei, senzitive. Timisoara se schimba parca de la an la an,dispar cladiri vechi si apar altele noi. Noua ne place enorm de mult partea de Bega de langa Flora, cat a fost cald pe acolo ne-am plimbat zmeurica,dar si parcul central e super!In schimb desteptii au inchis parcul copiilor, total abandonatLasa sa se faca mare zmeurelul tau si veniti voi.Cat despre cat de greu e cam am idee ca si eu ca tine.Ce sa facem? Ne tinem bine ca trec si lunile astea mai greute si ne descurcam noi. Sa fie piticii sanatosi si noi pe langa ei si merem inainte.
Giova noi folosim caciulitza,chiar nu ma tin curelele sa mai am palpitatii de felul vine barzaculmea ironiei,pana anul trecut i-am facut curte in d..aciNici nu-s refacuta,macar fo 6 luni sa treaca.Iar la cat de haotic apucam sa facem ceva...hmmm fie vb intre noi parca am fi la proba de viteza ca ne sufla pupa in ceafa si nu stim cand se trezeste..nu-i exclus fara masuri sa ne rupem gatul intre 2 liniute
Am fost ieri la eco transfontanela si suntem okMai merem peste 2 luni.Mi-a confirmat doctora ce auzisem de la dr nr2ca dap!putea sa fie hipoxie din timpul sarcinii-cand cu decolarea,ca prea era ciudata chestia cu apgarul 9. Am intrebat de vaccinuri si mi-a spus ca si alea gratuite sunt superok acum,diferenta e ca fac doua intepaturi fata de una cu cel cumparat.Am lamurit si cu ifarixul unu hexa unul fara hexacred ca il cumparam pe hexa.Mai intreb sa fac un golaverajCu refluxul a spus ca nu are sens sa facem eco abdo ca nu se vede decat la radiografie,iar daca pupei i-au scazut semnificativ donarile de laptic ingurgitat nu crede ca e cazul.Mi-a spus ca ar fi bine sa continui Tankanul si da i-l dau ca ne-am smecherit si aseara mi-a adormit dupa 12in loc sa o moleseasca baita si apoi tzitzica ea avea chef de vb si miscotea din tot si toateSi la 5 lunite vom merge si la eco de sold asa sa linistesc neste gargaunozauri ce imi stau pe cap,n-are nimic dar vreau sa fie parafat ca nu are nik
Vazut Raduc-Pony,isi tine ft bine capusorul!,vazut crestinut de Buburuza:sa-i fie de bine botezul!si are niste okisori de fata,vazut puiut de Michelle...zambeste ingereste,place mult pozica unde rade...Chiar ca e o tufa fermecata
Ieri am calcat, acum fug sa sterg praful si daca reusesc sa aspir sunt ciumpearca champioana
KISSES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salut!
Uf, ce noapte am mai avut! M-am culcat pe la 1:30, iar la 4:30 Bia gangurea in patut [a sunat ceasul lui ta'su si s-a trezit]. Am luat-o langa mine, fornaia de zor. I-am pus suc de kalanchoe dar n-a apucat sa dea mucii afara ca a adormit sugand la tzitzi. Dimineata la 8 era "in picioare" daca pot zice asa. I-am pus iar suc de kalanchoe, a stranutat dar nici un muc! Am pus in functiune si Batista Bebelusului si tot nu a iesit nimic! Acu peste zi i-a mai trecut din farnaiala. Poate fi din cauza aerului uscat sa fie farnaita

pony o fi de la faptul ca s-a chinuit cu raceala

lorelay si eu am greturi! Facut test, negativ. sper totusi sa nu fiu, nu inca . Poate o fi ceva specific, ca alaptam si ne "sug" bebeii toate vitaminele
Iti seamana Maya!!!


solike eu model de balansoar din asta am si sunt multumita! Doar ca o tin putintel in el, pan la 6 luni, apoi o sa o las mai mult, ca sa aiba si ea coloana mai ferma.



---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 3 luni

bebelusha din burtica

cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am mancat si noi la pranz. Edilinul trebuia sa pape la 13:30 dar doarme. cred ca nu s-a odihnit cum trebuie azi noapte. Partea proasta e ca trebuie sa-l iau cu mine pana la gradi, caci sotul nu poate sa-l tina.

Meleea m-a facut curioasa Solike si am intrat sa vad pozele cu tine mireasa. ai fost superba si ce decoratiuni frumoase la intrarea in restaurant...cred ca ati avut o nunta de vis.
si Alex frumosul a fost marait azi noapte? of...oare ce-or avea toti bebeii?
Solike eu am bouncer de la Fisher Price, dar e pana la 9 kg, el acum avand 8. foarte putin pot fi astea folosite.
Blanca e fitoasa fie-ta? refuza sanul? poate vrea sa-si mareasca intervalul intre mese.
Lucialu nici mie nu-mi arde de bb3, cred ca la balamuc as ajunge.
Noi am facut vaccinul gratuit, 2 intepaturi la 2 luni, la 4 o intepatura, la 6 iar 2. dar am scapat repede. La Marco i-am cumparat atunci pentaximul si tot cu 2 intepaturi a fost. nu am facut Infarixul.

fug ca s-a trezit si urla...probabil de foame, sau de nervi ca nu l-am luat.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Lorelay o scumpete mica ai tu acolo, si ce gene intoarse...

Michelle, de asemenea, are zmeurelul tau niste ochisori



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fiu-mio era sa cada de pe canapea.
s-a intors, l-am gasit pe burta, pe margine. de acum trebuie sa am grija, dar sunt tare mandra de el.

de papat a supt putin, nu a golit chiar de tot sanul. s-a molipsit de la Eva probabil.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Am venit de afara..cald, frumos, vanticel totusi. Am stat aproape de 3 ore si a dormit Eva la greu.

Am intrat si casa si gata e fresh vrea joaca..eu obosita dupa 3 ore de impins carutzul. Cica s aii dau papa..de unde iar se hlizeste la sanul meu si nu suge...a mancat pe la ora 1..o mai las o sa vrea ea mancare la un moment dat, poate asa e isi mareste programul dintre mese. Am cantarit-o dar nu am dezbracat-o si are 6050 g...in greutate ea bine d ela un timp insa rade la san in loc sa mancance..vad ca e adevarata vorba "rasul ingrasa" .

Giova zici ca sa molipsit Edi de la Eva? e clar astia mici se vorbesc intre ei

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

am patit-o si eu sa o gasesc pe Beatrice pe margine patului. Am incercat si varianta flancatului cu pernute si nu a mers pentru ca agiatata mica le-a dat pe jos.

Acum o pazesc, mai ales ca se intoarce intr-o secunda si dupa ce se chinuie ea pe burta incepe sa tipe....daca o las asa tipa din ce in ce mai tare, daca o intorc la loc pe spate, nu-i convine si se rasuceste din nou pe burta....nu prea inteleg ce vrea.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Blanca, multumim de vot
Eva ta e superba ...foarte vesela, e taaare dulce sa va traiasca, sa creasca mare si sanatoasa!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Salut fetele , sunt rupta de obosita de azi dimineata de la 10 am plecat cu BB de acasa , am luat-o pe Luiza de la scoala la 11.30 si abia acum am najuns acasa .Noroc ca pe la noi azi nu a mai plouat si am plecat sa rezolv cateva treburi si in final nu am rezolvat mai nimik ... doar mi-am ridicat buletinul cel nou ca in rest mai nimik . Am fost la Directia muncii ca sa trec alocatia copilului pe card si nu mi-au primit dosarul ca era contul pe numele cel vechi intoarcete la banca cu copii dupa acte sa mi modifice numele ... la ghiseu un tinerel de nici 25 de ani care habar nu avea de ce ziceam eu ... ii spuneam ca am cont de salariu deschis de firma - el ca nu am conventie cu banca ca sa mi intre alocatia pe card ... bai fetelor m a scos din toate rabdarile ... pana nu a venit una sa i explice despre ce e vorba si ca era conventie incheiata intre firma si banca nu a inteles nimiki nu stiu cum de ii angajeaza asa de pe bancile scolii fara nici un curs inainte ca sunt vai de capul lor
Maine trebuie sa o iau de la capat ... o gramada de acte peste tot ... era mai simplu sa fi ramas cu numele meu ca scapam de atata bataie de cap .
Giova da , aveam coafura preg pt nunta ca avand atatea evenimente intr-o zi nu am mai avut timp sa ma preg intre botez si cununia religioasa . Testul a iesit negtiv ... sper sa fie bun
Inutsa mersi .
sa va spun si eu ca dorm cu stefanel in pat de cand am venit de la spital ... tasu la margine , eu la mijloc si el la perete ... cred ca nu as putea dormi altfel ... Am dormit o perioada cu luiza in camera dar cum el mai plange noaptea ea nu se poate odihni asa ca ne-am mutat in sufragerie .
Spuneti mi ce sa fac pt ca luiza a inceput sa minta cu nerusinare ... poate e geloasa si crede ca asa ne capteaza atentia dar nu stiu ce sa zic ... ieri a venit aproape cu capul spart acasa a zis ca a impins-o o colega pe hol ( asta mi-a spus mie cand a venit acasa ) seara cand a venit tasu a luat-o mai tare si a zis ca a fost la baie si acolo a impins-o ... timp de o ora am intrebat-o ce s a intamplat si ea ne spunea aceeasi poveste pana cand a zis tasu ca se duce si se uita pe camerele de luat vederi ca sa vada exact cum a cazut ca avea lovitura intr-o parte si ea spunea ca a cazut pe burta ... atunci fata mea a zis ca ne spune adevarul - ca a alunecat singura si s-a lovit de tocul de la use si ca a dat vina pe colega ei de teama sa nu o certam . Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea ca nu asculta deloc ... la 2-3 zile ea vine acasa cu cate o julitura .
Si eu era sa l gasesc pe al meu pe jos il pun de-a lungul in pat si el se impinge in calcaie si se intoarce de -a doua sau se trage pe fund in jos si l-am gasit cu piciorusele atarnand din pat - inca putin si era pe jos

Fug ca s-a trezit strumfu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Solike spune:

Citat:
citat din mesajul lui siacob
Acum o pazesc, mai ales ca se intoarce intr-o secunda si dupa ce se chinuie ea pe burta incepe sa tipe....daca o las asa tipa din ce in ce mai tare, daca o intorc la loc pe spate, nu-i convine si se rasuceste din nou pe burta....nu prea inteleg ce vrea.....

Mami de Beatrice


Siacob, parca vb despre Olga mea. Dc intelegi strategia ei, te rog spune-mi si mie misterul. Dezavantajul acestei etape este faptul ca nu pot pleca de langa ea nici la baie.

Oana, mami de Olguta punkista (25.07.2009)

Bucuria mea Olguta
Botezul Olgutei
Asa a inceput viata cu Olguta

Mergi la inceput