E normal asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mie mi-au placut clipurile, mai ales ala cu Badea, m-am amuzat. Si m-a amuzat si replica

http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/basescu-ataca-badea-badea-ataca-basescu-as-spune-ca-se-iubesc-13905.html


Rufus, tu sigur ca nu vrei sa pari pro Basescu ci anti restul. Un bun motiv sa il ridici pe Basescu in slavi.

Ca sa raspund, daca Basescu e cel mai bun din oferta actuala stam prost de tot. Dupa parerea mea o multime de contra candidati se prezinta mult mai bine, pacat ca nu au nici o sansa.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

Geoana este un lider care s-a inconjurat de multi tineri. daca ar reusi sa scape de cei ca Vanghelie...ar avea mai multe sanse. Nu ma ascund ca il cred un om despre care nu mi-ar fi rusine sa spun ca este presedintele tarii.
Nu imi este antipatic nici Antonescu.
Iar despre Sorin Oprescu am auzit numai cuvinte de lauda de la fosti pacienti ai lui, operati impecabil de catre dansul.

Deci...cred totusi ca avem de unde alege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Rationamentul meu e simplu: Basescu sigur nu as mai vrea sa iasa presedinte(si stiu ca nu va mai iesi), in Geoana n-am incredere ca isi poate exercita functia asta ca lumea iar ceilalti sunt prea mici si neinsemnati.(adica Oprescu si Antonescu n-au atatia oameni in teritoriu care sa traga sforile, asta e clar!!!) Deci se va alege praful de noi.



dar Basescu, in 2004, cate sfori avea in teritoriu? ce jale era si este inca in partidul care-l sustine... nu e nimic clar, la inceput a fost FSN, usor usor a aparut PD, apoi s-au pupat cu PNL si a iesit Alianta DA (dreptate si adevar) PNL - PD; n-a durat mult si s-au dezlipit; insa unii simpatizanti ai lui Base din PNL s-au razvratit si au format un partidutz PLD..... ca pe urma sa-i inghita tot PD-ul si sa se numeasca PD-L... cu liniuta si pe urma fara liniuta... am impresia ca suntem manipulati de la cap la coada cum zicea Rufus... noi cu ale noastre, ei cu ale lor, dar ei fara voturile noastre nu prea fac doi bani; iar noi cu sau fara vot, oricum vom fi pionii lor de joc! si cine crede ca se va inventa candva o noua generatie TANARA de politicieni care sa nu mai aibe fitze, care sa nu mai fie corupta, manipulatoare, si sa practice demagogia se INSEALA amarnic. Orice tanar, cat mai tanar, si 20 de ani sa aibe, va fi la fel de dornic de putere, bani, influente, arogante si ce mai vreti voi ca si cei pe care ii vedem acum in scena politica! Intri in politica, trebuie sa fii ca ei, altfel iesi afara imediat!

Deci treaba asta cu murdariile din politica n-o sa se termine niciodata! asa ca ne cam batem gurile de pomana noi plebea!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie


Rufus, tu sigur ca nu vrei sa pari pro Basescu ci anti restul. Un bun motiv sa il ridici pe Basescu in slavi.




Eu nu stiu de unde le scoti...pe Basescu nu l-am ridicat in slavi, ca nu doresc asa ceva...nu ca mi-ar fi rusine. Stiu bine ce a facut...nu-i de ridicat in slavi.
Totusi...incep sa fiu pro Basescu. Imi dau seama ca cei care-l vor jos sunt mult mai periculosi...nu au nici un scrupul. Adica fac exact ceea ce-l acuza pe basescu...asta e mare marsavie. Sa te crezi mai bun, sa critici si sa te comporti la fel cu cel criticat...
Deci, ti-am risipit dilema: sunt pro Basescu.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Deci un indecis si un scarbit de politica, asa cum se autocaracteriza Rufus la inceputul discutiilor despre alegeri, s-a radicalizat si-l voteaza pe Basescu!
Am si eu cativa prieteni asupra carora propaganda Antenelor si a postului Realitatea TV, a avut exact acelasi efect!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UnPacatos spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Deci un indecis si un scarbit de politica, asa cum se autocaracteriza Rufus la inceputul discutiilor despre alegeri, s-a radicalizat si-l voteaza pe Basescu!
Am si eu cativa prieteni asupra carora propaganda Antenelor si a postului Realitatea TV, a avut exact acelasi efect!

Pene colorate... cate putin din toate!


... aaaa ... poate n-am inteles eu bine, dar Antenele au propaganda anti Base

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Deci un indecis si un scarbit de politica, asa cum se autocaracteriza Rufus la inceputul discutiilor despre alegeri, s-a radicalizat si-l voteaza pe Basescu!
Am si eu cativa prieteni asupra carora propaganda Antenelor si a postului Realitatea TV, a avut exact acelasi efect!

Pene colorate... cate putin din toate!


... aaaa ... poate n-am inteles eu bine, dar Antenele au propaganda anti Base


Pai, tocmai asta e...olympia are dreptate...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Citesc si ma minunez!

Incep sa vad similaritati cu alegerile din sua 2004 cind ne-am pricopsit inca 4 ani cu Bush pe motiv ca nici ailalti nu erau mai breji.

Macar Bush n-a schimbat Constitutia si nici n-a insistat pt guvernarea unui singur partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

Citesc si ma minunez!

Incep sa vad similaritati cu alegerile din sua 2004 cind ne-am pricopsit inca 4 ani cu Bush pe motiv ca nici ailalti nu erau mai breji.

Macar Bush n-a schimbat Constitutia si nici n-a insistat pt guvernarea unui singur partid.

Exemple concrete de schimbare a Constitutiei in ro,te rog frumos.
Singurul moment cand PDL(presupun ca la asta de referi) a guvernat singur este din octombrie,mare parte din perioada fiind in postura de guven demis,adica fara prea mari puteri.Dovada este faptul ca P a trebuit sa modifice o lege pentru ca proiectul de buget sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

cind am plecat eu din tara presedintele ales era pe 4 ani (alegerile din Ro erau in aceiasi ani cu cele din SUA).
Acum sint din 5 in 5 ani. AM inteles ca a fost modificata constitutia pt asta.

Apoi am citit in ziare (pot sa dau link) ca se vehiculeaza ideea unui parlament unicameral. Ce-i asta? ne i ntoarcem la marea adunare nationala? din cite am citit base tinde sa controleze totul, sa-si puna oamenii lui in pozitii cheie.

Eu nu-i cunosc pe ceilalti. Sint sanse sa fie la fel de canalii ca si base (desi am auzit lucruri bune despre tipul de la ecologisti), insa sint de parere ca orice canlie ar fi la putere macar ar trebui sa stie ca poate fi schimbata, ca nu e acolo pe vecie, sa prinda radacini. macar si pt asta ar tb sa fie schimbat.

Altimteri la ce sa ne asteptam? Sa iasa acum base din nou si peste 5 ani sa devina prim ministru dupa modelul rus si sa puna presedinte o marioneta pe care o controleaza din umbra?

Mergi la inceput