Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Alarma falsa, erau parturi, sa continui:

Cristina trebuie protectie suplimentara 7 zile daca ai uitat o pastila, mai ales ca nu le iei de prea mult timp. Ma bufneste rasul cand citesc ce zici despre cheful tau, mai ales ca ma regasesc perfect, dar eu am norocul ca pana pe 27 nu pot ajunge la control, deci am un motiv bine intemeiat.

Luto, azi am avut mare succes cu suzeta, asta dupa ce s-a zgariat pe fata pana la sange, dar era disperata sa suga ceva, asa ca am incercat 2 modele si le-a vrit pe amandoua: ambele de silicon - Avent s Difrax combi. Dar acum am o problema: cum imi dau seama cand ii este foame sau cand are nevoie doar sa suga? Sunt tampa rau, stiu, dar mi-e frica sa nu o amagesc cu suzeta si ei sa ii fie foame!

Imi pare tare rau cand citesc si vad probleme dupa nastere, eu una m-am recuperat fantastic dupa cezariana, si desi am avut probleme in sala din cauza panicii tot asa as alege sa nasc daca va mai fi cazul, acum sper sa fie totul ok si pe interior.

Manga, daca imi aduc bine aminte tu aveai ceva probleme cu iritatiile pe fata si fundulet. Am avut si noi ceva probleme din cauza servetelelor umede de la Nivea si cand le-am schimbat a fost totul ok, dar am avut si pe fata din cauza ca statea prea mult la san si transpira, degeaba am folosit creme scumpe, ambele probleme au fost tratate cu mare succes cu crema de ingrijire de la Sanosan...este excelenta, o folosim ptr orice: fundulet, pliuri, iritatii, cap. Poate iti foloseste.

Oare mai era ceva?

Astazi mi-am propus sa nu ii dau sa suga la san sa vad daca este vreo problema cu tetinele sau tipul de lapte praf, asa ca m-am muls de 3 ori pana acum si am reusit sa scot in total peste 250ml, ceea ce pentru mine este un mega record, ma declar multumita si probabil voi fi si cu psihicul mai linistit ca stiu ca nu sta de poamana la tzatza - azi nu mi-a refuzat nici un bibe, indiferent cu ce a fost umplut - deci nu stiu de la ce mama naibii face asa, desi as tinde sa cred ca este vreun puseu de crestere ptr ca mananca si mult mai des si este si destul de agitata. Sa vdm cum ne dscurcam in continuare.

Am si eu nevoie de o informatie: ce fel de carusel muzical electronic merge prins pe un patutz pliant, ca nu ma pricep si nu vreau sa dau banii de pomana...help!

Va pup si va doresc o noapte linistita.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

..si zici ca poti sa modifici sleepy wrapul si sa-l transformi in Baby nest?!!! cum? sunt tare curioasa! daca te apuci de treaba asta, musai sa vad si eu rezultatul!


..mai bine ii arati lui Grig
(sper sa nu par deplasata cu gluma mea)

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå seara fetelor!!

Eu sunt putin mai trista aståzi!!Maine dimineata pleaca mami meu si nu aveti idee ce tristete am in suflet..asa ce frumos a fost radeam impreuna se distra de minune cu Brucu si iesam la plimbari luuungi nou doua si flåcåul meu....si acum gata ca poate credeti ca sunt o smiorcåitå..

Credeti-må ca v-am citit zilele astea tot tot dar nu am apucat så scriu ceva..

Selene mami så stii ca si al meu de vreo 2 zile are un cacacel mai verzuliu asa si mirosul parca e schimbat nitel..dar nu mi-am facut deloc griji pt ca el nu e deloc schimbat..papa la fel..doar ca aseara a avut o crizå de colicei mai luungå si tare imi era mila de el.

iulia0807 nu te supåra ca nu iti raspund fetele( desi luto ti-a raspuns ) dar mesajele tale sunt moderate o perioada si anume pana scrii 10 sau 12 mesaje si apoi vei apårea live..Oricum iti urez bine ai venit si vei vedea ca ai facut o alegere fainå



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

..si zici ca poti sa modifici sleepy wrapul si sa-l transformi in Baby nest?!!! cum? sunt tare curioasa! daca te apuci de treaba asta, musai sa vad si eu rezultatul!


..mai bine ii arati lui Grig
(sper sa nu par deplasata cu gluma mea)

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David



mai Luci chiar am vrut sa scriu "musai sa vad si eu rezultatul si sa-i dau lui grig de lucru"..dar am zis ca o sa par prea gaga..ca eu inca nu am pus manuta pe masina de cusut..cand vine cineva pe la noi o laud "uite ce frumoasa este! are si actibilduri cu fluturasi pe ea" (fluturasii sunt asa, din fabrica)

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Iulik se pare ca nu numai la somn au program comun ai nostri, si la cacalica la fel! ce mai sunt facuti unul pentru altul

Alex multam

Iulia0807 este normal sa mai regurgiteze, pana si noua, ca adulti ne mai vine cateodata mancarea inapoi, iti dai seama lor....daca zici ca ne-ai citit, ai vazut ca suntem multe pe aici cu aceeasi problema..dar daca bebe ia in greutate cum trebuie nu ai de ce sa te ingrijorezi..si nu te supara, ca mesajele tale apar mai tarziu deocamdata....

Ionika felicitari pt botez! si bine ca ati trecut cu bine peste incidentul cu Andrei! of, la cate trebuie sa avem grija cand mai cresc puii nostri, cred ca ce e acum o sa ni se para floare la ureche....

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Alex eu zic ca o sa-ti dai seama daca de fapt ii e foame, pt ca la un mom dat n-o sa mai vrea suzi, si probabil o sa planga...a mea asa face, cel putin, daca ii e foame rau, da suzeta afara si plange, si plansul de foame i-l cunosc prea bine

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Ma retrag cu senzatia ca latru singura la luna...Poate maine pot schimba pareri cu voi.O seara buna!

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!


bine ai venit iulia. mai scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare si mesajele iti vor aparea in timp real.

eu nu inteleg de ce ii dai ceai daca il alaptezi exclusiv?? bebe nu are nevoie decat de laptele tau care ii tine si de sete si de foame si de desert ..

e normal ca bb sa mai regurgiteze, nu te ingrijora .. daca ia in greutate si bb e activ si ok, atunci nu e motiv de ingrijorare. de obicei, acest lucru se regleaza dupa ce incepeti diversificarea si bagati alimente solide ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citind am vazut ca mi-au aparut mesajele.Stiam ca trebuie sa scriu un n r de mesaje ptr a aparea in timp real si nu am vrut sa supar pe numeni cu remarca ''singura la luna ''insa stiam ca voi nu vedeti inca mesajele si nu stiam ca le modereaza in tip asa scurt ...credeam ca abia maine se vor vedea.
In fine... Lucia ,multumesc de raspuns ,la fel si celorlalte fete! In legatura ce ceaiul este vb de Baby Drink acela recomandat ptr colici .Medica mi l-a dat (chiar de 2 ori in zi) insa eu i-am dat 1 sau chiar unul la 2 zile. Voi nu le dati ?

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

In legatura cu regurgitarea : el a regurgitat aproape zilnic in aceste 6 saptamani de viata ,insa de 2 zile dupa fiecare masa ,dupa ce il ridic sa eructeze,da si o cantitate maricica de lapte si apoi mesele lui sunt cam scurte in caeste zile.Mananca citeva minute si apoi de inroseste si se agita rau ,terminand cu plins.Il ridic in sus si el da afara si ce a mancat.M-am gandit ca or fi colicii insa nu mi se pare ca se satura .Habar n-am... Nu mai stiu ce sa fac.Poate trece ,o avea si el niste zile mai rele....Va pup si seara buna sa aveti!

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

seara buna fetele,

iar sunt in urma...cel mai grav e ca nici macar nu imi amintesc la ce capitol am ramas ...era undeva la propunerea aidei parca de a pune poze recente cu bebelusii..si tot pe acolo am vazut flacai tare frumosi si fericiti, al iulikai, al aidei (m-am uitat cu mare drag la toate pozele tale pt ca nu reusisem sa-ti vad flacaul...e tare frumos si mi-a placut maxim cum ii face tati baie)..

off cand voi ajunge si eu sa citesc si sa postez zilnic....daca sunt tot timpul in urma cand am timp de scris..nu mai e de actualitate subiectul..

vreau sa multumesc ellenutei, inteleg ca ea este "vinovata" de mutarea noastra la scutece..., vazand propunerea aidei mi-a venit o idee dar eu habar nu am cum sa o pun in practica si cata munca necesita....ar fi fost frumos ca in prima pagina unde sunt toti bebei sa facem numele lor link catre o poza...sau sa ne facem un album de bebei, pt album pot sa fac eu pe picasa sau pe contul comun...daca imi trimiteti cate o poza ..ar fi super..la ce bebei frumosi avem ....si cand va fi vremea buna sa speram intr-o intalnire

am vazut acum ca si voi mai folositi feonul...noua ne place tare si inca de cand am ajuns acasa pt ca avea perisorul mare l am folosit..medicul mi a zis ca e ok...dar imi sarisera toate prietenele in cap ca sunt nebuna etc...

asa si cu batista bebelusului care se conecteaza la aspirator..noi am luat de la petit teraillon aspirator nazal electric, mergea bine..sotul aude la servici ca e super tare sistemul pt aspirator..hai ca luam si asa..intr-adevar e super..si ii povestesc eu tatalui meu ce super e..cum trage etc...sa innebuneasca...chinuiti copilul..sunteti nebuni auzi tu cu aspiratorul... :-)))

si noi ne culcam tare tarziu de vreo 2 saptamani..nu avem colici, crampe sau altceva..pur si simplu nu avem chef de somn...am ajuns si la 3 noaptea de vreo 2 ori..apoi bineinteles a dormit cuminte pana la 9..dupa baita care e in jur de 10 30, 11 ..(credeam ca sunt singura cu o ora asa de tarzie de baie dar am vazut ca si luto e la fel) papam cate o ora.,,admiram caruselul..ne agitam..

vreau sa ii dau saptamana viitoaree rotarixul, bebei vostri au avut reactii urate? ati facut vaccinul asta?

am invatat sa radem in hohote si ne place tare...mami si tati sunt topiti..

s-a trezit mandra..revin...candva..sper curand..




, de Amalia cuminte si papacioasa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput