Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Ceea ce ma face sa va scriu acum este ca nu am cu cine impartasi temerile si problemele ce le intampin in fiecare zi cu micutzul meu.Ultima noastra problema este ca aproape dupa fiecare masa dam afara o gura serioasa de lapte sau ceai.Mentionez ca noi mancam exclusiv san.Poate fi aceasta regurgitare de la colici? Aveti mila si de mine si dati-mi un raspuns! Numai gandul ca bebelusul meu ce a venit la aproape 32 de ani ,ar putea fi bolnavior ma innebuneste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

dana ce ma bucur ca esti bineeee ....ai facut si dus..ti-am spus eu ca e un hop pe care trebuie sa-l treci...si uite acum...
Apropos de lipsa de ragait....eu sar aceasta etapa doar cand ma culcusesc cu fiul meu pe la 3-4 dupa amiaza in patut si el papa fericit si incantat intins pe o parte si eu tot asa...fata in fata stam, si facem nani.
El mananca asa de incet, calm, frumos ...si asa adoarme incat nu vreau sa-i fac baca si nu pateste absolut nimic. Si doarme si mami juma de ora...
Dar daca il alaptez clasic, suge, trage, impinge, se ineaca, iar il ridic, iar il masez pe spate.....e un mare haplea....
Sunt sigura ca nu se supara Ralu ca ne-ai linistit cu vestile si speram sa treaca si la ea greul acesta de inceput

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui selen80

eu .... tot natural as vrea sa nasc a doua oara...


cand ? ca noi la vara demaram proiectul Sarah


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


no chance, noi peste vreo 2-3 ani mai demaram vreun proiect nu ma simt in stare sa am grija de un bebe de 1 an -2, si inca unul nou nascut desi sunt destule exemple pe aici care reusesc sa se descurce de minune

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Bagami-as cracii ca am pierdut mesajul pe care il scrisesem, o iau de la capat, sper sa mai am si timp!

Buna seara!

Am recuperat tot si ma apuc sa raspund cate ceva din ce imi mai aduc aminte.

Elle, multimi de capitol si pupam fetele! Nici a mea nu mai adoarme imediat dupa baie, dar la 10 juma' maxim e dusa, ma declar multumita cu o singura trezire pe noapte, desi am avut si zile bune cand nu s-a trezit pana dimineata.

Selen, intradevar am fost la Stamate la Medlife. Nu am observat sa aiba sonda speciala si nici scaun nu are, dar am citit numai de bine de el, e ecografist pediatric si e sef de sectie. Iti da si poze si interpretare scrisa cu rezultatul. Costa 80ron - cu asta ii eram datoare si Techilei. Multa bafta!

Se aude mandra, sper sa revin.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Ola, am revenit in randurile voastre!
A trecut si botezul, fata a fost super cuminte vremea a fost insorita si totul a decurs ca la carte. Singurul meu regret e ca la masa pe care am dat-o dupa, sotul meu a trebuit sa stea acasa cu fata ca nu am avut pe cine lasa, invitatii fiind majoritatea rude de-ale mele.
Pun poze pe mailul comun.
Aseara am avut o experienta mai dura, Andrei inghitind silica gel, chestii din acelea de pus in pantofi pentru a absorbi umiditatea. M-am dus cu el la spital, panicata, dar pana la urma a fost totul bine. Nu m-am asteptat ca sa faca asa ceva, mai ales ca e mare dar uite ca trebuie sa fim mereu in garda.A crezut ca e zahar...

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80Andre mai avem rabdare cu pozicile, asteptam sa le vedem direct pe cele in formula completa, impreuna cu Chiara si tati de Chiara
Promit poze cu Chiara si cu mamica ei, tati a zis "pas" la poze, in perioada asta a albit si a zis ca oricum va fi luat de bunic, nu de tata. Am vrut sa-l pozez cand a venit de ziua mea si a inceput sa se ascunda. Dana, Mihaela Am trimis reteta, poza pe mailul vostru, sper ca au ajuns (nu pot verifica pt ca nu am parola), veti vedea cat de simplu e de facut si cat de bun e. 36+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Sper sa nu fie probleme cu mesajele mele si sa poate aparea.Am mare nevoie de sfaturile voastre si vreau sa va spun ca ati fost singurul meu sprijin cel putin in ultimile trei luni cand a trebuit sa stau acsa din motive de probleme in sarcina.Va stiu pe toate si am trait alaturi de voi nasterile in direct .Parca mi-ati fi surorile pe care nu le-am avut niciodata1 Va pup pe toate si astept sa citesc si posturi de la mamici ce nu au mai intrat de mult.

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Salutare, salutare! nu am reusit sa fac patul, ca m-am pus si eu o ora langa Ana..las! ca imediat se trezeste si ne arata ea cine-i seful..pana pe la 1 noaptea! (apropo..nu a dormit incontinuu de la ultimul meu mesaj pe forum..nuuuuu! am mai tras o tura de sani, am mai facut un cacacel..eeheeee!)

Maria
mare inventie feonul asta, nu? noi nu putem sa-i facem altcumva masaj dupa baita;
vigantolul contine vit D3 (colecalciferol) si se administreaza pt a ajuta la absortia calciului din intestin si depunerea lui in oase; sunt curioasa de ce mama ta nu prea este de acord cu el..adica ma intereseaza parerea unui om avizat, ea fiind farmacista..si noua ne-a zis medicul de familie sa-i dam 2 pic/zi pana la un an..alte mamici pe forum, zic de 3 picaturi..noi ii dam o picatura pe zi! sper sa nu regretam;
Selen imi pare rau ca nu a fost totul ok cu epiziotomia; si pe mine cred ca m-ar fi napadit amintirile (si eventual, lacrimile) daca as fi mers la spitalul unde am nascut...probabil ca la controlul de 6 saptamani voi merge la cabinet, asa ca evitam momentul;
Luci ce-mi place cum vorbesti tu de proiectul Sarah
Mihaela imi place Baby Nestul acela! (toate-mi plac..numa' bani sa fie) si Ergo carrierul; si intr-adevar, infasuratul sleepy wrapului este o mica corvoada, mai ales pt incepatori..si zici ca poti sa modifici sleepy wrapul si sa-l transformi in Baby nest?!!! cum? sunt tare curioasa! daca te apuci de treaba asta, musai sa vad si eu rezultatul!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Ma retrag cu senzatia ca latru singura la luna...Poate maine pot schimba pareri cu voi.O seara buna!

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Ceea ce ma face sa va scriu acum este ca nu am cu cine impartasi temerile si problemele ce le intampin in fiecare zi cu micutzul meu.Ultima noastra problema este ca aproape dupa fiecare masa dam afara o gura serioasa de lapte sau ceai.Mentionez ca noi mancam exclusiv san.Poate fi aceasta regurgitare de la colici? Aveti mila si de mine si dati-mi un raspuns! Numai gandul ca bebelusul meu ce a venit la aproape 32 de ani ,ar putea fi bolnavior ma innebuneste.


si la mine a venit la 31 ..dar nu-i bai; ma simt tanara ca o pustoiaca
Este normal sa mai dea afara laptic dupa masa. Este asa zisul surplus.
Stomacelul lor oricum ramane plin cu laptic dar daca ei nu stiu cand sa se opraesca si mai beau in plus...il refuza organismul la finalul mesei.
Si puiul meu vomita si laptic proaspat si branzica...depinde de caz....depinde de cat a mancat de cat timp au fost intre mese.
Singurul lucru care ar trebui sa te preocupe e sa ia in greutate.
Si eu stiam ca la alptatul exclusiv nu se da ceai DAR fiecare face cum crede ca e bine pt bebelusul lui.


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput