Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (339)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

hola si de la mine!!!! tare frumoasa ziua de azi, nu?

maraki ce emotionanta prima zi de gradi!!!! mai ales ca v-ati dus sa-l luati de la gradi si tu si sotul tau!!!! in sinea lui, cred ca tare bucuros a fost cand v-a vazut!!!! ii vede pe ceilalti copii cuim se bucura cand parintii sa-i ia si asa se bucura si ei cand ne vad....cum a zis si bianca, incearca si tu acasa sa-i dai sa bea direct din cana si sa faca pishu la wc ( pe un scaunel, eventual )...asa ca la gradi...si spune-i ca deja acum e baietel mare si trebuie sa invete sa faca ca si baietii mari de la gradi!!!! referitor la limba germana, angelo are un mare avantaj...sa stie asa de multe limbi...sigur va invata, ca nu are incotro...ffff important este ca sunt 2 educatoare la 4 copiii....se vor ocupa fff bine de el...si va invata...daca ar fii fost vreo 27 ca la noi, mai invata angelo sa vb germana, intr-un an, cred.... zici ca s-a culcat la 20 40?! super!!!!! mai ales, ca mereu ziceai ca se culca tarziu....isi regleaza singurel programul....super!!!! gata, mami, ai deja barbatel mare!!!! pozele?!

cosmi optipro? oftalmologie pediatrica...musai sa merg si eu pana acolo...cat e consultatia si unde mai exact....chiar pe strada cu pro tv???? referitoe la colectii...eu m-am incurcat si cu colectia de azi de la adevarul-mari pictori...azi este "viata si opera lui DALI" in loc de presa, acum rasfoiesc cartea...


ce sa zic despre mancarea italiana...eu nu am fost in italia, insa prietenea mea cea mai buna din cv locuieste acolo de 5 ani si de cateva ori cand a venit in ro, m-a invitat la ea la masa, sa mancam mancarea italieneasca - cu sosuri, paste si condimente de acolo...si a fost totul delicios!!!!

bianca si mie imi place cand il iau de la gradi sa ne uitam pe panou si sa-mi arate el lucrarea lui - sa vada daca si-o recunoaste...facem critici/autocritici, laudari/autolaudari si tare ne mai amuzam...


noi aseara am facut baitza( sebi dupa o saptamana)...tare bine s-a simtit....asa bine a dormit....bubitele sunt aproape uscate, asteptam sa cada cojitele...

cand am ajuns acasa m-am cam suparat pe bona pentru ca edi nu avea ochelarii ...mi-a zis ca s-au jucat, au alergat si ii era frica sa nu se loveasca...i-am explicat pentru a treia oara ca trebuie sa-i poarte permanent, este spre binele lui si ca numai asa i se poate cirecta strabismul 100% si ameliora dioptriile...vineri mergem dupa noile lentile!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

uitasem...bianca, vezi ca si pe minimax.ro este un joc dragut cu pingu...pe care sebi il prefera tare ("pana sa ducem laptopul la nenea la reparat")

aseara am facut curat la ei in camera la jucarii( sertare - le-am sortat)...in cutiile cu puzzle-uri, cu cuburi - A FOST O ADEVARATA AVENTURA!!!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cosmi, ma intrebai de colega cu porcina...e acasa saraca in cm. inca mai face febra, dar e sub tratament. nu stiu ce tratament i-a dat dr. am sunat-o vineri si am vb cu ea....si i-am zis ce "isterii" a provocat pe aici....mi-a zis ca eo porcarie mediatizarea virusului astuia...zicea ca pur si simplu e o gripa mai puternica, care trece mai greu....a prins-o cu imunitatea la pamant...zicea ca dr e multumita ca nu ii mai " haraie" plamanii...

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Bumbii....clinica oftapro...dar e nebunie acolo ,iti face programare peste 1 lunaasta daca ai noroc....este pe strada cu prot v cand te duci spre universitate,clinica este lipita de liceul Mihai Viteazu....

asadar cu gripa asta...eram sigura ca i o mareeee nebunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata si de la mine.
L-am dus pe puiul mic la gradi, bineteles ca a mers cu o masinuta ca sa face el dimineata..mereu ii trebuie sa mearga cu ceva la gradi.
Ieri au fost la teatrul de papusi...adica a venit teatrul la ei si i-a placut, nu mi-a povestit prea multe ca asa e el mai tacut . Muzicantii din Bremen dupa cate mi-am dat seama ca nu mai stia titlul.
Bumbi, deci probabil pingu ala ruleaza pe minimax daca e pe situl lor. Ma mir ca nu il stiu copiii mei, ei care sunt pasionati de desene. Dar stai...ca ei se uita mai mult pe Disney Chanel si pe Cartoon Dani cand apuca ca nu il las.

Eu merg pana la pensii sa imi rezolv treburile..revin...intr-o vreme.
O zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Maraki am intrat aseara acasa sa vad ce ati facut.Eu zic ca o sa se acomodez bine Angelos.Putina rabdare si ai sa vezi.Isi va schimba si multe din obiceiuri.Sunt curioasa ce s-a mai intamplat azi.Presupun ca l-a dus tot Giorgios.Mai bine asa.
Giova eu nu am fost in Italia decat in trecere adica nu am apucat sa mananc acolo insa Marian a facut o cupa mondiala acolo deci a stat cel putin 3 saptamani plus multe meciuri si cantonamente acolo si...mi-a zis ca cele mai bune paste din lume ( si asta a vizitat juma' din lume lejer) acolo le-a mancat si ca pizza e delicioasa.Si asta e pretentios la mancare.Insa de pastele din Brescia m-am saturat sa aud , mereu le pomeneste.
Bumbi saraca colega a ta, cred ca a fost nasols i pt ea.Si cat sta acasa acum.Fa programae de pe acum al ofta.
Hai sa va spun de ce printesa mea o sa fie mica...ieri m-am cantarit si ....am luat 5 kile pana acum si m-am cantarit cu o tona de haine pe mine

Irina 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Dmelii offf ce te mai supara si pe tine faptul ca bebelina e mica,daca te incalzeste cu ceva eu am luat putine kg la ambii copii...daca dr zice ca esti ok eu zic sa te linistesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Mda Cosmi sper insa sa ia avant si sa faca macar 3 kg.
Acum ma gandeam ca vreau sa plec macar un weekend undeva la munte cu Mario , eventual unde e si zapada ca m-a capiat cu zapada.problema e ca nu stiu cum si unde si cat.Sondez inca piata.La mine la servici se pleaca in fiecare saptamana printr-un program la Busteni si pot pleca ca am o camera inchiriata, insa acolo va tb sa stau la un curs de la 09 la 14 adica taman pana cand se culca Mario...deci nu apuc sa ies nicaieri cu el.Si mai e vorba si de 6 zile.E drept ca e cu tasu...insa ma mai gandesc.Poate nasc pe acolo printre capre.

Irina 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Ofer tone de , cine doreste? cu un croisant langa, sau o brioche.

Aseara am fost in vizita la fini (poate nici nu vor fi, cine stie, caci A a luat-o prin surprindere pe D cu totul, a ramas cand a auzit ca in mai au nunta), totul bine si frumos, ne-am intors, baita de seara, papa, somnic. Pe la ora 1 s-a trezit fratele meu urland...si l-a tinut o ora. Nu stiu ce a avut...i-am masat gingiile, i-am dat Belladona...s-a linistit pe pieptul meu si a dormit 2 ore dupa care la 4 iar urlete. Inca o ora de urlat....acum i-am dat putin Panadol....s-a linistit, s-a trezit la 7:30 la papa si doarme dus. Noi suntem varza, el va fii fresh.
Are putini muci, dar in rest e ok...sanul nu-l refuza, l-am palpat la urechi nimic....sa mor de stiu de ce a urlat in halul ala....or fi dintisorii

Bianca parca pe Minimax au fost desenele, dar o perioada scurta de timp. Si noi mergem in fiecare dim. cuc ate o jucarie, dar stie ca nu are voie cu ea sus in sala si o lasa in saculet, la vestiar.
irina mai ai 9 sapt., in ultima perioada se pune mult. Eu am pus 15 acum si Edi avut 2880 gr, apa cred ca am avut vreo 4 l, caci placenta a cantarit 2500 gr.
Fina mea a pus 10 kg si Eric a avut 3600 gr, asa ca stai linistita, va avea peste 3 kg Carla. si daca nu....va pune pe urma, cei mici pun mai mult decat cei nascuti mai grasuti. am exemple la ambii copii.
Maraki l-o fi obosit gradinita de a adormit asa devreme. foarte bine, se va trezi usor dimneata. sa ne zici cum e a 2-a zi de gradi.
Cosmi spor la treburi.
Am o groaza de lapte congelat, toata lada e plina de el, la mama iar am un sertar plin, si laptele din prima luna l-am si dat unei bebelushe sarace. a pus asa bine pe ea din laptele meu....
Nu mai tin carne, vinete, si alte chestii in congelator, numai sticle/pungi de lapte am. si poate nici nu-l va bea, cica are alt gust asta congelat si multi bebei il refuza.
Dar il voi folosi la facut branzica, la cereale....vedem noi....sau il dau fetei aleia din Alba.
Bumbi super ca e mai ok Sebi si a facut baita. cred ca de abia a asteptat dragul de el.
Nu-mi zi de curatenie la jucarii, caci tot la 3 luni arunc din ele, sau le dau copiilor sarmani. acum inaintea sarbatorilor, iar trebuie sa fac o tura, caci va primi cu carul.
Trebuie sa inteleaga bona ca nu poate sa-l lase pe Edi fara ochelari, e spre binele lui. Poate ea de frica nici nu i da ziua. intreaba-l pe Sebi?

eu am adus-o pe ingrijitoare lui Marco cu masina si povesteam la care ea: lasa Ioana ca ma pensionez si ii grijesc eu pe amandoi. dar mi-a zis ca numai in feb. 2011 va fi in pensie. pai eu nu stau atat cu Edi acasa...of...vom vedea cum aranjam pana atunci si ce va mai fii.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Toata lumea leneveste azi?
Eu mai am un pic si plec acasa.Ma duc sa vad dc imi gasesc o perdea.Azi am mancat iar pizza.Sper maine sa nu mai apara vreunul ca o iau razna.
Ma gandeam sa intru de maine in odihna , apoi medical si apoi prenatal, insa sefa mea mi-a destupat creierii si mi-a zis ca mai bine mai stau si saptamana asta si apoi medical si luna decembrie o lalai jumate cu odihna si jumate cu medical.
Maraki intra si zi cum a fost azi.

Irina 30+ cu

Mergi la inceput