Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (339)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi da e si Pingu, sunt si planse de colorat, i-am listat lui Marco mai demult.
Ei sunt viitorii fini, cred, inca nu stim sigur, asta a fost doriunta lui, cica trebuie sa vb. si cu ea.
Maraki zi de Angelos.

Noi nu am mai plecat, Edilinu doarme, am calcat, iar sanul stang sta sa pocneasca.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am ajuns si eu acasa. Azi nu am chef sa mai merg iar la curs ..ca doar am fost ieri. Suntem pe ultima 100 de m, a spus profa ca face niste calcule de salarii si contributii..sa faca ca eu le stiu face .
Giova, Bumbi cine e Pingu? L-am intrebat pe Dani si nu stie. Eu nici atat.

L-am luat pe Dani de la gradi si am avzut pe panou desenele copiilor..un soare galben cu raze. Era frumos desenul lui Dani cu toate ca erau altele mai frumoase si alte mai urate . Dani mi-a atat: "Uite mami ce urat am desenat soarele". Eu am spus: " Nu e urat iubitu ca e frumos". El: "Nu ca e urat". (nu era asa urat in comparatie cu a altora )
I-am printat si eu lui Dani 2 fise cu Thomas si 2 cu Bob, i le-am dat si mi-a spus: Oau...Thomas si Bob? O sa le colorez dar maine bine? ...acuma se joaca cu masinile .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am fost la gradi si Angelo era la masuta cu educatoarea.L-a vazut pe Giorgos si nu s.a ridicat si nici nu a spus ceva...m-a vazut pe mine si a sarit in sus de bucurie si a inceput sa strige ca vrea la Pep adica in mall únde se joaca el. Saracul cred ca nici apa nu bause pt ca ne.a intrebat edu cum spune la apa si el e obisnuit sa bea cu paiul nu direct din pahar....stia asta si nu stiu daca i-o fi dat pt ca in masina a baut aproape juma de litru in 30 de min. Pishu nu a vrut sa faca direct la toaleta pt ca el face in picioare dar in olita.... in masina era trist, nu vorbea cu noi iar de cate ori spuneam ca merge si maine la kindergarden la copii, nu zicea nimic....sa vedem maine cand il duce giorgos ce reactie are....deocamdata il simt ca nu vrea...vorbaretul grupei este negru

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki, deci ai terminat prima zi de gradi bine. Pai sigur se va obisnui sa bea apa din pahar fara pai. Incearca sa ii dai si tu asa sa nu il derutezi.
Saracul de el..i va fi greu sa invete limba dar se va obisnui ca nu are ce face. Limba tarii e germana si va trebui sa o stie. Chiar daca voi vorbiti acasa greaca si romana cu el.

Eu am facut un aluat de pizza, m-am tot gandit ce sa fac de cina si am ajuns la concluzia pizza.."salami" ca tot am salam in frigider . Si mai pun si ciuperci cred.vad eu mai ce.

A venit o colega de la Roma si a spus ca asa pizza naspha a mancat...in vreo 4 restaurante a incercat dar nu i-a placut deloc. Si nici pastele nu i-a placut. A vazut Vaticanul..ce bine de ea . A mers in excursie de weekend... cazare cu mic dejun in Roma de sambata pana luni, in buricul Romei, ea cu prietenul ei 90 E + 240 lei avionul. Ce fain nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca probabil colega ta nu e invatata cu bucataria italiana. nu prea am auzit pers. sa nu le placa.
pingu este un desen cu pinguini, parca a fost si la tv. daca intri pe pag. cu thomas, vezi sus niste cerculete cu diferite fig. de desene animate, dai click si intri pe ele.
mersi de Lugu-lugu, e tare faina, am cauat-o pe site-ul radioului si nu am gasit-o.
Maraki saracul Angelos, ce-o fi fost in sufletelul lui...
vei vedea ce repede va invata limba, caci nu are incotro. Bine ca nu a plans.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova, nici mie nu imi place bucataria italiana Cand am lucrat la ei 12 zile, slabisem 6 kg pt ca nu imi placea sa mananc in fiecare zi paste iar acasa nu prea aveam timp sa gatesc, mai mult crenvursti consumam ca eram doar 2-3 ore house.Program de rahat, astia au in gena din timpul imperiului roman sa aiba sclavi

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Si Angelo e fan Tom si Jerry, voi de ce nu trageti de pe net ca sant o gramada?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova, m-am uitat la desenele cu pingu ala si nu l-am recunoscut. Nici Sandra nu stie cine e ca i-am aratat pozele.
Cu pizza colega mea a spus ca nu i-a placut...nu cred ca e fitoasa tipa ca e chiar simpla. Zicea ca ii era foame dupa ce manca pizza aia ..si nu e grasa . Probabil gusturi si gusturi.
Maraki, acum trag tom si jerry, a gasit Nelu pe U torent un colaj de mai multe filme care are 8 G. Noroc ca am loc pe laptop. Il aducem ala si gata...il trag pe 2 dvd-uri si are copilul la ce se uita.

Dani e mare amator la jucrurile de pe clopotel.ro. Toata ziua e pe situl ala si cauta jocuri...se joaca singur, nu cere ajutor..se descurca baiatul daca vrea sa se joace.
Sandra si-a pus CD cu Puya si danseaza si canta la ea in camera si se uita in oglinda . Talente de domnisoara ...inainte si-a aranjat parul intr-o parte si a venit sa ma intrebe daca ii sta bine
Ma bag si eu la nani ca mi-e somn.
Aici ploua cu galeata .
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Doarme Angelo de la 20.40...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici

eu matinala pentru ca am multa treaba azi,dar sper sa rezolv ce mi am propus....Bianca a plecat la scoala mai devreme ca ca e de servicu pe scoala...nu stiu de ce i o mai pune pe copii ca avem paza platita,dar asta e regula asa ca n o incalcam

Dmelli nu s suparata ca n am de ce dar lucrez dupa amiaza saptamana asta
Marakistiu ca ti se rupe sufletul ca l lasi pe puiul mic eu am fost disperata ca Stefan se tavalea pe jos dar usor usor se va obisnui....deci s a culcat devreme Angelosare baiatul servici
Giovasi mie mi a placut bucataria italiana cu toate ca blatul de pizza e cam subtire pt gustul meudar lasagna ...asadar ai lapte la Edi,o amica de a mea isi umpluse congelatorul de lapte de i a dat baiatului o gramada de timp cand a ramas fara....tu pui in congelator???
Bumbii nu ne ai mai spus de colega cu gripa porcina...s a confirmat??...m ai intrebat de dr Biancai...eu o duc la oftapro(aproape de pro tv ) sunt specializati in oftamologie pediatrica

ma duc sa beau cafeaua si revin

Mergi la inceput