Topic - alocatii si alte drepturi similare - 2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinrox spune:

buna ...am scris sesizarea aceea pentru itm ..si acum trebuie sa merg la ei? unde o depun....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinrox

buna ...am scris sesizarea aceea pentru itm ..si acum trebuie sa merg la ei? unde o depun....?


La ITM.
http://www.itmbucuresti.ro/padresa.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinrox spune:

multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaandreea spune:

buna seara am o problema .pentru 7 zile in care nu am cotiat la Cas pot peirde dreptul de a primi indemnizatie de crestere a copilului??sau pot merge personal sa cotiezx la casa de pensii......mentionez ca sunt in somaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Indemnizatia pt cresterea copilului nu depinde de cotizatia pt pensie de cativa ani buni incoace. Trebuie sa fie 12 luni anterior datei nasterii copilului fie contract de munca fie somaj fie medical fie PFA sau orice combinatie dintre acestea dar minim 12 luni.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicafericita spune:

Multumesc Essea. Multumesc pt raspunsul promt si pt deranj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinrox spune:

buna mai am si eu o intrebare sunt insarcinata in luna a6a si lucrez ...daca se desfinteaza firma acum ce sa fac ...mai beneficiez de indemnizatie ..ca o sa vina cei de la itm pentru acel control cu actul aditional si sigur va desfinta firma ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Glumesti? ITM nu are aceasta calitate sa desfiinteze vreo firma.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinrox spune:

buna...am si eu o intrebare, cand se depune la primarie actele pentru indemnizatia crestere copil ....dupa ce nasc imediatsau cand termin cele 42 zile de concediu? si ce se intampla cu contractul meu de munca in acel moment?merge mai departe sau inceteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ca sa depui actele pt CIC trebuie sa finalizezi postnatalul cele 42 de zile.
Contractul de munca (re)devine suspendat exact ca si in pre/postnatal. Nu inceteaza, nu continua, este suspendat pana la revenirea din CIC.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Daca ma votati (mar-2) donez premiul oricare ar fi acelal pentru acest caz

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput