Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Sovi si Aurora, trebe sa va dam un premiu de excelenta pentru ca din toata gasca, doar voi ne sunteti alaturi..

Mai stie cineva ceva de Martie?

Cristina si Ema..m-am uitat la pozele voastre...superrr...

O zi buna...ma bag la invatat...eu de zgarcita ce sunt (am asa o perioada de vreo 3 sapt)mi-a fost peste mana sa listez cateva sute de pagini cu ceea ce am de invatat pt examen...si invat direct de pe calc...si ispita-i mare..citesc ceva...apoi ma mai bag si pe forum..



AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioo spune:

Buna!! Va scriu din Brasov. Am fost pe 12 la control si acum o asteptam pe fetita noastra. A zis dr. ca in 10-15 zile maxim... :)
Apropo de acea adresa de mail, eu n-am primit niciun mesaj, daca vreti sa ma includeti si pe mine, astept! va pup dulce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

Vioo nu ai activat PM-ul, de aceea nu primesti nici un mesaj.
Adresa este : nastereainapa@yahoo.com
parola: clinicaeva

Sa ai o nastere usoara, bineanteles in apa!!! Pupici!

Mamica fericita de Printesa Cosmina-Ioana
Ea e : http://img257.imageshack.us/g/55722673.jpg/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_obi spune:

Buna fetelor.
Am intrat si eu sa va salut si vad ca sunteti foarte active. Eu incerc sa stau cat mai putin la calculator, ca altfel ma doare spatele de mor. Si atunci incerc sa-mi fac de lucru in alta parte. Pe de alta parte daca stau rezemata pe spate si citesc sau ma uit la tv, nu ma mai doare spatele, dar mi-e greu sa respir. Oricum cu respiratia o duc din ce in ce mai greu, pe masura ce creste si burtuca mea! Dar ce sa facem...suportam!
Am inceput si eu cumparaturile pt bebe, chiar acum asteptam sa vina patutul!
In rest suntem bine! Nu stiu cum erati voi in sarcina, dar eu dorm de rup patul! Ma culc pe la 11 si dorm pana pe la 9 la 10 fara sa ma trezesc pt vreo vizita la toaleta si pot sa spun ca beau la apa peste zi...Eee! macar acum sa ma bucur de somn, ca inteleg de la voi ca de cand au venit bebeii pe lume nu prea mai aveti parte de el!
Marti vreau sa ma duc si eu la Victoria, la dr B.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna fetele,
Vioo,mai ai un picut,acusica scoatem agitatele,sa nu uiti sa ne anunti cand vine momentul,ca sa stim sa-ti tinem pumnii.Sa dea DD sa decurga totul bine se sa nasti in apa.burtica.
Miha_obi,ce nu indura mama pentru puiul ei! Cat despre noptile nedormite,depinde acum de copilas,uite eu am avut si am noroc de un copil care nu imi da batai de cap din pctul asta de vedere!Si cand a fost bebelus tot asa,daca am avut vreo 2 trei nopti in care a fost mai agitat,in sensul ca adormea pe la 1-2,dar in est de trezit noaptea sa stau sa-l legan,sa-l plimb nu. Poate si al tau va fi cuminte si te vei putea odihni. Oricum eu am si alaptat si el a dormit cu noi in pat pana la 11 luni cand l-am intarcat,poate si de asta am avut nopti linistite. Sarcina usoara in continuare,
Ana,sa stii ca mie imi face mare placere sa scriu la subiectul asta si chiar sunt asa trista cand vad ca nimeni nu mai scrie.Sper ca o sa dureze subiectul sa nu raman singura pe aici si sa vina cat mai multe mamici sa ne povesteasca despre nasterea in apa si cine stie poate sa povestesc si eu despre nasterea in apa a urmatorului bebe al meu
Oricum sa stiti ca toate imi sunteti tare dragi si parca simt asa o legatura aparte fata de voi

fetele va poop dulce pe toate si be copilasi si va doresc o duminica placuta si o saptamana cat mai buna.

Aurora si duracell mic Robert Matei.


Ajutor pentru Robi

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

NEATAAAAAAAAAAA
sunt la Romanicaaaaaa
dar, bineinteles ca nu am putut sa las odrasla de langa mine si iar n-am dormita o noapte intreaga.....darrrrrr, macar acum pot sa ma vantur putin si singurica.....mareeeeee lucru, de aceea nici nu mai simt atat de acut oboseala.
bebe a fost exemplar pe drum....a marait putin pe avion pt ca am pris zone cu turbulente si a trebuit sa stau proptita in scaun si el vroia sa se plimbe, sa se uite, sa admire, etc....e curios mama mama iar pe masina pan la Iasi a facut nani, papa, plans putin ca el vroia sa mai si zburde, eh, a trecut si am ajuns cu bine.
in restttt.....eu m-am apucat de dieta siiiiiii iesind ieri in targ am vazut de-a simigeriiiiii cu covrigi calziiiiiiii....moamaaaaaaaaaaaaa...dar rabd....rezist eroic
va ...mai intru eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_k spune:

Am o intrebare pentru Sovietica, banuiesc ca altcineva nu mai e pe aici care sa fi nascut la Constanta. Inca nu pot sa dau PM - asa ca sper ca intra aici pana vineri...
Cu cine ai nascut la Isis? Noi vrem sa mergem in week-end si m-a intrebat receptionera cu cine vreau sa nasc, eu nu stiu nici macar cum ii cheama pe medicii de acolo... receptionera mi-a recomandat dr. Zaher, care e directorul clinicii si e mai sigur sa fie acolo cam oricand, plus ca nu are programari in alte parti.
Vreo sugestie, cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioo spune:

Buna fetelor... Sunt aici la Brasov de o saptamana aproape, si nimic... Fac plimbari, beau ceai de fructe de padure :) Ce altceva ar trebui sa mai fac? Ideea e ca atunci cand merg mult ma doare jos, pe sub burtica, cum zice dr., pt ca bebe este in pozitia corecta, ma mai doare si noaptea tot uterul si il simt intarit, dar nimic care sa se repete la intervale regulate... Fiind la prima nastere chiar ma intreb -oare o sa imi dau seama cand au inceput contractiile?cand trebuie sa merg la spital?
Incerc sa ma mentin sigura pe mine, calma, sa reduc astfel cat mai mult durerile viitoare cu ajutorul psihicului si sa usurez venirea pe lume a fetitei mele...
Va tin la curent ;) Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_obi spune:

Buna fetelor!
Ieri am fost si eu la Victoria, la control. Bineinteles ca am avut ghinionul sa fie foarte aglomerat. La ora 2.30 cand am ajuns noi erau deja trecute 14 persoane pe lista. Am reusit sa intram pe la ora 5.30 cu tot cu taxa de urgenta! Ingrozitor modul asta de programare, dar ce sa fac daca altfel nu se poate....
Bebele e bine, inca nu s-a intors cum trebuie, insa mai are timp.
Ne-a dat sa luam Ca+D3 din sapt 32 si mi-a zis sa fac vaccinul acela antitetanos, dar nu mai stiu exact in ce saptamana? Tot in sapt 32? Voi cum l-ati facut?
Si mi-a zis sa-mi fac programare la Eva la 36 sapt ca sa poata sa-mi recolteze si din vagin pt testul cu streptococ. Numai ca la mine sapt 36 pica in joia de 31 decembrie si nu are consultatii atunci. L-am sunat si a zis sa ma programez peste o sapt, dar uituca cum sunt am uitat sa-l intreb cum facem atunci cu streptococul, ca evident peste o sapt voi fi in 37 sapt. Voi ce stiti, cand l-ati facut? e prea tarziu peste o sapt?
Aropo de Eva, cine nu stie inca.... acum trebuie sa fi prezent de la ora 8 de dim sa intri in posesia biletului de ordine si programul dr e tot de la 13 sau 13.30 cat era...ca nu mai stiu. Deci pt noi care venim dina late orase o sa fie foarte greu, mai ales acum pe timp de iarna!
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_obi spune:

Alina
Sovietica a nascut tot cu dr Zaher Mohamed. Gasesti povestea nasterii ei de la clinica Isis la cap 8, pagina 10
Vioo
Mult curaj si vorbeste si tu cu bebe sa vina mai repede ca tu-l astepti cu nerabdare. Si daca nici asa nu vrea spune-i ca-i cumperi ceva frumos daca se grabeste
Noi iti tienem pumnii!

Mergi la inceput