Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
va pe toate si va multumesc de aprecieri
chiar asa Ana....unde pleciiii??????
Aurorra...nu venim de tot...pana cand iese tati la pensieeeee....aici stam...are un job ft bun si asigurat pana la pensie...dar venim pt. 2 luniiiiiii...eu cu piticul, ca tati vine in decembrie.
Cristina...am bombonica si merci de urari.
iar am sa dispar cateva zile....de... maine pregatiri, sambata drum, duminica familionul ...promit insa sa nu lipsesc mult.
pana atunci va imbratisez si va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Nu plec nicaieri...

Dupa mintea mea obosita, la ora aia pentru mine capitolul linistit trebuia sa insemne:mamici odihnite, sanatoase, bebici fara mucisori , cu somn lung si lin,zile senine si etc..




mi-e rau de crap...sunt putin racita! Am luat de la Razvi...

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

multa sanatate Ana...si eu is zombi....nu am o noapte dormita cap coada...ce zic...5 ore legate de somn e ca fata morgana...da trecem si peste asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

He He He ... ma bucur ca sunteti in acelasi asentiment cu mine. Nopti nedormite cap coada, oboseala, cearcane, tinjeala dupa un somn linistit... Ma gandeam ca sunt singura pe lume, ca doar eu ma trezesc de 2 ori pe nopate sa dau papa sau suzeta scapata. Tare mi-as dori sa dorm o nopate intreaga. Dar vor veni si zilele alea cand printesa mea va renunta la mesele de noapte si o va lasa pe mami sa doarma.
Apropos Ana la cat se culca Razvan al tau seara? A mea la ora 19 e gata. Am incercat sa o tin mai mult dar nu am cu cine ma intelege. Cred ca asa e felul ei. Doar nu toti copiii sunt la fel! Tin minte cand eram insarcinata ma culcam la ora 23 si ma trezeam la ora 5, iar acum imi parea rau ca nu am dormit mai mult.

Ana mi-am luat scaun auto Britax First Class la mana a2a de la o tipa din Cluj. Azi l-am primit si este in regula. I-am spalat husa, l-am curatat si e ca nou. Am dat 300 lei pe el + 33 lei curierul. Daca te intereseaza iti dau adresa ei. Mai avea un scaun cu gri/negru. Iti las poza lui mai jos. http://img156.imageshack.us/img156/7937/89187295.jpg Cred ca le are aduse din afara.



Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana
Ea e: http://img257.imageshack.us/g/55722673.jpg/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Si eu era sa va pierd, fetelor!
sovi am bagat la cap si am si trimis mai departe docs.urile, merci si mai asteptam.

Va pup si eu pe toate, noi avem 4 lunite azi mergem sa sarbatorim cu o prajitura... Daris o haleste mai tatziu, la alaptatul de seara.



Daria Alessia (12.07.2009)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

"Ignoranta nu te salveaza... dar te face sa te simti destept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La multe lunite, printesa Daria!

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

'neatza fetili,ce faceti?
Motana,la multe lunite pentru printesa,sa creasca sanatoasa si sa va bucurati de ea.
Criss,ce tare e Cosmina,cum sta ea in galetusa acolo,o mama pe ea de gazulita.
Ana,multa sanatate, si pe Razvanel.

Emanouela,Sovi,Vioo,Alina,Miha_obi,Mirelou si restul fetelor si va asteptam la apel!

Aurora si micul duracell Robert Matei

Ajutor pentru Robi

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata fetili
dau
fac si desfac bagaje...asa ca am zis sa iau o pauza
cristinaaaa ce floricica aiiiiii....superrrr
La multe lunite! pt fetita, Montana
Ana...sanatate pt piticel
Aurorra...sa traiti!!!! soldata Ema la apel
ma inebuneste copilul asta.....frate...mai mult de 5 min nu-i stau sosetele...pedaleaza ceva de speriat...plus ca ma scartzaie....cum ma intorc sa scriu ceva, cum scartzaie....daca ma uit la el, rade...offff
mai nou a descoperit ca are limba....si imi impinge tot afara...suzi, beberon, lapte...
va si daca nu mai intru aziiii...intru din Romaniaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Cristina...Razvam imi adoarme dupa 21...am avut zile cand a adormit de la 19,30...dar si zile cand a adormit de la 00.00...si se trezeste in jur de 5 dimineata (mai precis nu se trezeste ca nu-mi deschide ochii)..maraie prin patut si vrea papa.Chiar daca i-am introdus cerealele si ar trebui sa doarma mai mult, el tot programul asta de somn are.

Ca si modalitate de adormit"Sfanta tzitzi"...daca nu a avut parte de un supt lung...le foloseste si el pe post de loc de adormit. Nu-l legan, nu-l plimb...pur si simplu il pun pe piept si vine mos ene in doi timpi si trei miscari!


Iti multumesc de pontul cu scaunul de masina..noi mai asteptam un pic..avem deja un scaun pt 0-13 kg si mai stam si pt ca Britax-ul vine cadou din Anglia de la matusa`sa de la care are si caruciorul.

Pupici multi printesei tale dragi!

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Fetelor, am trimis si eu pe mail-ul comun ce aveam prin casa (a se citi calc) pt bebe!

Spor la diversificare!




multumim tuturor pentru gandurile bune...deja incepem sa ne facem bine

Mai am "mama si copilul" ..mi se pare depasita pe undeva...da luati si voi ce considerati ca este bun! Cine vrea sa-mi spuna ca o pun pe transfer.ro



AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput