Fiv in Ungaria 74

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns H.Mirela spune:

buna fetelor
Ieri am facut transferul cu 3 embrioni, speram sa fie bine de data asta . Abea astept sa fac testul de sange . Va doresc si voua succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Pamy, eu i-am scris lui Kovacs si i-am povestit in cateva randuri care este problema noastra si ce am facut pana atunci. Eu am primit programarea peste 3-4 saptamani, in iunie. La prima consulatie i-am spus ca am facut 2 fiv-uri la Szeged. Nu m-a intrebat cu cine si nici eu nu i-am spus. I-am aratat schemele de tratament, si a zis ca voi primi ceva total diferit. Cam asta a fost toata discutia despre fiv-urile anterioare.
Dent, te pup si iti multumesc pentru urari! esti o dulce, ca de obicei!
Goggy, sper sa fim gravidute amandoua!!te astept!
Sophie, mersi mult!Iti doresc sa ai o productie buna, asa cum am avut toate care am fost la Kovacs in ultimul timp! Ai incredere in el, stie ce face!
Balanta, si eu iau aspirin protect de 100mg in paralel cu heparina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Buna fetelor
Scuze ca raspund asa de tarziu dar duminica noaptea si luni m-am simtit foarta rau. Acum sunt bine si sper ca starea asta sa tina mult timp.
mirela, eu mi-am facut Bhcg in ziua 7 de la ET, cu embrioni de a-3-a zi si mi-a iesit 20,81, apoi a repetat in a 11- a zi si era 180,ceva, in a-14- a 662 si ceva.
zapp, eu zic ca esti gravida si iti recomand sa stai cat poti de mult in pat.
goggy, eu zic sa-ti faci compot din mere proaspete, adica sa-ti fierbi mere si sa bei si sucul, sau mai incerci si miere de albine dimineata pe stomacul gol. Eu zic ca si ai tai s-au prin, asta e un semn.
felicia, bafta sa fie cu ochisori

Fetelor va pup si va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

goggy, anticoagulantele ti le-a prescris dr K sau alt medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

irinaflorea, m-ai lasat cu gura cascata. Nu mai stiu ce sa cred. Eu am umblat si inainte la tipa aia care face ecografii. Vreau sa-ti spun ca e foarte buna in ceia ce face. Mie mi-a depistat endometrioza ecografic si mi-a spus ca e intr-un stadiu foarte avansat. Sincer, eu am foarte mare incredere in ea. Eu iti doresc sa fie bebe si nu altceva, si sa nu vi decat cu vesti bune. Te pup si sa ne ti la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Felicia_, iti tin pumnii sa ai un FIV reusit .
Mirela2, sarcina usoara si la termen, si sau sanatos/i !
Bafta multa tuturor fetelor si Doamne ajuta !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

zapp iti multumesc ptr raspuns.
Fetelor mai am o rugaminte la cele care ati fost la Budapesta.Unde ati fost cazate si la ce pret?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdita

Felicia_, iti tin pumnii sa ai un FIV reusit .
Mirela2, sarcina usoara si la termen, si sau sanatos/i !
Bafta multa tuturor fetelor si Doamne ajuta !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor


sarna


de Craciun vom fi 2 in 1 .......deja +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Zapp. am si eu niste intrebari, daca ai timp sa-mi raspunzi:
-ce protocol ai avut la Szeged?
-ce protocol ti-a dat K?
- K ti-a recomandat si alte analize suplimentare?


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Laura Garner Felicitari pt. bb. Sa-ti creasca mare si sanatos. Iar tie refacere grabnica.
Zapp eu cred ca esti asa ca bucura-te de placerile sarcinii.
Felicia tu cand faci ET? Bafta!

Mergi la inceput