Fiv in Ungaria 74

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Zapp, felicitari,acest capitol precis e al tau!!!Ai facut o alegere buna cu dr K, si uite va fi cu ochisori!
Cat despre beta,am avut in ziua 8 <1,deci tu in ziua 6...nu e ovitrelul la mijloc. Iti doresc mult noroc pana la capat si sa cresteti mari!!!

LauraGarner,pt proaspata mamica si pt bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

zapp sa dea D-zeu sa fii gravi.Scuze ca te stresez dar cred ca tu ma poti sfatui:cum ai ajuns la Budapesta?Ai luat totul de la inceput?
Cum ai procedat? Eu sunt in ceata si nu stiu unde voi face fiv 2.Am la activ 1IA la Timisoara,2IA si 1FIV la Szeged dr Zadori si nu stiu unde sa fac fiv 2
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Felicia, ai vreo veste de la clinica?

Zapp, ma bucur tare, tare . Vin si io imediat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Buna gagici,

E prima oara cand scriu la subiectul vostru si voi pune intrebari de incepatoare enervanta
- daca dau un mail pt programare la Budapesta in cam cat timp ma programeaza la o prima consultatie? In mail trebuie sa dau si explicatii despre analize, istoric etc? Probabil o parte din ele trebuie sa le si refac...trebuie sa ma organizez
- in cat timp de la prima consultatie se incepe FIV?

Costuri, cazare etc am mai citit in capitolele anterioare.
Despre mine: am un FIV la activ la Giulesti cu Marinescu+Cocei, 4 inseminari pe natural cu dr Dracea. Ma pregatesc de a 5-a cu stimulare de data asta...poate, ii fentez pe unguri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Pentru fetele interesate de Budapesta, eu am platit asa:
(am transformat totul in euro, mi se pare mai usor)
- Fiv + AH = 1360 euro ( Fiv simplu = 1180 euro )
- tratamentul = 560 euro ( menopur, cetrotide, ovitrelle, utrogestan, doxiciclina si metylprednisolone )
- mancarea = 230 euro ( supermarket dar si restaurant )
- cazare 640 euro 14 nopti, hotel 4 stele
- drum 120 euro
Total 2910 euro
Inafara de mancare, totul a fost platit cu card.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella28

Buna gagici,

E prima oara cand scriu la subiectul vostru si voi pune intrebari de incepatoare enervanta
- daca dau un mail pt programare la Budapesta in cam cat timp ma programeaza la o prima consultatie? In mail trebuie sa dau si explicatii despre analize, istoric etc? Probabil o parte din ele trebuie sa le si refac...trebuie sa ma organizez
- in cat timp de la prima consultatie se incepe FIV?

Costuri, cazare etc am mai citit in capitolele anterioare.
Despre mine: am un FIV la activ la Giulesti cu Marinescu+Cocei, 4 inseminari pe natural cu dr Dracea. Ma pregatesc de a 5-a cu stimulare de data asta...poate, ii fentez pe unguri


Te programeaza destul de repede. Eu am prins perioada de concedii in vara si a durat cam o luna dar de obicei cam 2 sapt.
Nu trebuie sa dai explicatii in primul mail, doar ceri programare. Analizele si protocolul se discuta la prima consultatie. Daca totul e ok dpdv medical, poti incepe la urmatorul ciclu. Daca e nevoie sa refaci ceva iti zice el. E bine sa ai tot istoricul la tine, spermograma sa nu fie mai veche de 6 luni si niste hormonale recente.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

goggy, metylprednisolone luasi doar dupa ET sau inca din Z1 de stimulare?
Am citit bine la topicul trombofilie ca ai luat si Aspirina si Clexane deodata? Daca da, nu ai avut sangerari de la combinatia asta? Ca si eu va trebui sa iau Thrombo ass si Clexane si ma cam tem de sangerari.
Merci!


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Nu am luat decat 4 zile, din ziua punctiei pana in ziua ET, dar am cumparat un flacon intreg, din cauza asta l-am trecut la socoteala.
Da, ai citit bine, iau Clexane + aspirin 100 mg. Nu am avut sangerari absolut deloc. La punctie abia daca au fost 2-3 picaturi, nimic diferit fata de punctiile precedente, cand nu luam anticoagulant.
Aspirina am luat si in ziua punctiei, seara. Clexane l-am reinceput a doua zi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

Laura Garner, sa ti traiasca voinicul sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!!
zapp, indraznesc deja sa te felicit, eu zic ca sigur esti graviduta
goggy, felicia voi urmati imediat cu beta mare!!!

Eu am inceput de astazi injectiile de inhibare cu Suprefact 0,5 ml /zi pe care l voi continua in paralel cu stimularea(150 ui gonal/zi) dar in doza de 0,25 ml/zi. Vad ca dr. K e mare meserias la protocoale, sper sa ma fi nimerit si pe mine,desi eu m am speriat nitel ca mi s a parut perioada de inhibare cam lunga (din ziua 15 de Marvelon,16 a CM),plus ca am vazut ca pina acum la mai toata lumea a dat protocol scurt, dar ma incred in el ,stie el mai bine ce face.
Sa dea Domnul sa venim toate cu rezultate pozitive si sa facem ungurasi sanatosi si zglobii

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Goggy merci de raspuns! Tin pumnii sa vii cu beta mare. Constipatia e un semn bun
Felicia te astept cu vesti bune. 15 oo, doamne , cata fericire

Mergi la inceput