Fiv in Ungaria 74

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Zapp, felicitari !
Stai linistita, singurul bHCG care mai este in organismul tau este cel al bebelusului. Oricum, doza inteleg ca a fost mica .



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata gagici

pupi si o cana de lapte cald

de Craciun vom fi 2 in 1 .......deja +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Ola fetele!

zapp, esti insarcinata! Insista insa la Kovacs cu rezultatul de progesteron, e cam mic. Sa iti spun eu cum a fost la mine: Bhcg<1,2 in z10 de la transfer, cu progesteron de 24. O prietena de-a mea a patit la fel ca tine, a sunat in Timisoara la un medic si i-a recomandat Duphaston oral, in plus de Utrogestan. Dar cel mai bine e sa-ti spuna Kovacs. Oricum trebuie sa stai foarte linistita!
Sa ai o sarcina frumoasa!
Si eu sunt tot din Timisoara, Zapp! Am prima programare la Kovacs in 14 decembrie! Fiv-ul cred ca va incepe undeva la sfarsitul lui ian-inceput de februarie.
Cu cine voi fi colega????

Zapp,vroiam sa te intreb de ce ai ales Budapesta si nu Szeged? Fiind din Timisoara, ma gandesc ca e mai simplu cu Szeged-ul.

Violeta, Multa , multa BAFTA! Iti tinem pumnii....... si sa ne tii la curent!

Asteptam vestile bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaflorea spune:

Zapp... permite-mi sa-mi ies din minti de bucurie...........
FFEELLIICCIITTAARRII!!!!! sigur e BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

Buna fete dragi.Am o intrebare pentru voi:daca eu am fost la Szeged ptr fiv 1 si vreau sa fac fiv 2 la Budapesta ce trebuie sa fac?
Trebuie sa o iau de la inceput?
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TRISTA45 spune:

Mesaj de la mama Laurei Garner:
"Buna dimineata, mamici si burtici! Laura a adus pe lume "a big tiger" (as his daddy calls him) de 3070 g si 52 cm, Apgar 9/9. Totul a decurs normal. Inainte de 12;00 i s-a facut epidurala. A nascut la 3;19 pm, fara probleme. (Nu pot sa va descriu ce am simtit eu timp de doua ore, dupa ce Laura m-a anuntat ca a ajuns la dilatatie 9,5. Asta se intampla la ora 1;00, si pana la ora 3;20 cand sotul ei a aparut - senin - sa ne anunte ca e gata, nu am avut nicio veste). Laura e obosita, dar fericita si implinita. E fantastic ca am putut sa il am in brate pe Nicholas in prima lui ora de viata. E foarte linistit, a dormit mai tot timpul cat am stat acolo si se pare ca ii place ce-i da mami sa pape."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Vai fetelor, sint coplesita de mesajele voastre! Va multumesc din suflet dar inca nu ma pot bucura pe deplin...M-am mai linistit, ca ieri dimineata inainte de a merge la analiza am fost cam varza...Eu zic ca rezultatul mi-a prins foarte bine pentru moral, am inceput sa sper din nou.
Aseara tarziu mi-a raspuns Kovacs, mi-a zis de faza cu Ovitrelul (ca poate influenta rezultatul), ceea ce m-a cam demoralizat..Dar aveti dreptate, 1/3 de doza nu se mai simte dupa 11 zile. Legat de progesteron, mi-a zis ca luand utogestan ovule vaginal, nu este masurabil in sange si ca valoarea este medie. Nu mi-a zis nimic cum ca ar tb sa suplimentez...Mi-a zis doar sa astept "the right timp" si sa repet analizele...
Legat de Szeged, eu am mai scris pe forum parerea mea...Am facut 2 fiv-uri cu Zadori si am fost dezamagita. Acest doctor nu a gasit tratamnetul potrivit pentru mine, am avut rezultate f slabe. Si in plus de asta, m-a deranjat f mult comportamentul lui in momentul in care i-am cerut parerea cu privire la nereusitele mele si sansele pe viitor. Sa fiti atente si sa-l urmariti: in cazul unei nereusite, daca i se pun intrebari, nu mai raspunde la email-uri. Daca nu intrebati nimic si vorbiti doar de o incercare viitoare, raspunsul este prompt. Parerea mea este ca nu vrea sa-si mai bata capul cu cele care au cel putin 2 esecuri cu el (si la urma urmei, in acest caz trebuie schimbat dr-ul, nu mai trebuie insistat la acelasi, indiferent cine e el).
Felicia, Goggy sint cu gandul la voi! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Laura Garner, FELICITARI mamico! Sa aveti parte numai de clipe fericite alaturi de puiutul vostru!
Zapp, urmatorul beta te va lamuri...rabdare!
Balanta_tm, eu am avut analizele hormonale foarte bune, la fiecare fiv am avut multi foliculi, dar putine ovocite(3 ovocite din 14 foliculi la fiv1 si 6 ovocite din 17-18 foliculi la fiv2), dr K a zis ca banuieste o greseala la doza sau la momentul punctiei.
Acum am avut 3 fiole de menopur in primele 2 zile, apoi cate 2 fiole, si in ultima zi doar o fiola, in total 9 zile de stimulare.
2bobocei, bafta azi la punctie!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Felicitari, Laura! sa fiti sanatosi si fericiti!
2bobocei, bafta multa! Doame ajuta!

tocmai mi-am facut un test sure check si e pozitiv!!!!!!!!!!!Liniuta nu are intesitatea celei de control, dar o vad si cu becul stins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Mireloo2 ei na, ti-am spus ca o sa fie incet si sigur, acum sa fii sanatoasa si bb la termen, ma bucur foarte tare ptr.voi.

Acum mai urmaresc eu pe cineva pe aici pe forum care i-am spus ca am vazuto cam "jumulita"alerg prin parc. sa fie cu noroc si la ea.

Ptr.toate gravidutele sanatate multa, iar ptr.cele in asteptare BB cu lipici.

Mergi la inceput