Fiv in Ungaria 74

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

H.Mirela sa fie bebei lipiciosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Eu azi am fost la punctie si nu prea am cu ce sa ma laud pt. ca nu am avut decat un singur ovocit . Stiu ca de unul e nevoie, dar mai stiu ca si sansele sunt mai cu cat sunt mai multe oo. Asa a fost si la primul FIV (un ovocit - un embrion de 7 celule) si nu s-a prins.
Incerc sa fiu optimista si sper ca de data asta se va prinde. DD este alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamolnar

Eu azi am fost la punctie si nu prea am cu ce sa ma laud pt. ca nu am avut decat un singur ovocit . Stiu ca de unul e nevoie, dar mai stiu ca si sansele sunt mai cu cat sunt mai multe oo. Asa a fost si la primul FIV (un ovocit - un embrion de 7 celule) si nu s-a prins.
Incerc sa fiu optimista si sper ca de data asta se va prinde. DD este alaturi de mine.


alinush nu te descuraja, fi tare si gandete te la puiul tau, o sa creasca si o sa fie cu lipici.

de Craciun vom fi 2 in 1 .......deja +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Fetelor, care sunteti acum la Budapesta stiti ceva de 2bobocei?A avut astazi punctia?V-ati intalnit cu ea?
PS Cu atatea reusite imi dati un chef nebun de FIV dar astept pana la anul.Multumim pt informatiile utile pe care ni le dati.Sunteti de un real ajutor pt noi cele care ne pregatim de Ungaria!
ZAPP felicitari!Sigur e bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

alina: lasa supararea acuma. Daca o fi sa nu se prinda, o sa ai tot timpul sa fii suparata. Acum trebuie sa fii optimista, sa pregatesti culcusul pt. bebele tau. Important este sa avem o stare de spirit buna, conteaza in masura de 50% pentru reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

LAURA felicitari si refacere grabnica ....te asteptam cu poze
Alina eu am o prietena care a facut la szeged a avut unu si e graviduta de 3 luni ....nu scrie pe forum...deci se poate ....
Goggy cum ai platit asa putin tratametul pt ca eu mi-am comandat 22 fiole de gonal de 75 ui si am platit 1870 lei cam 400 euro si cred ca vor mai fi si altele
Irina nu mai am cuvinte
Zapp sigur e ma pui pe ganduri cu zadori mai ales ca eu vineri voi da startul la fiv daca e totul ok nu mai pot da inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Kira, Kovacs mi-a spus ce sa iau dar nu mi-a prescris doza, m-a indrumat catre un hematolog.

Retam, nu stiu cat costa gonalul insa menopurul ( ce am folosit eu ) e 26 490 huf cutia de 5 fiole, adica 97.5 euro. Eu am facut doar 2 fiole pe zi, timp de 10 zile, deci 4 cutii x 97.5 = 390.
Cetrotide costa 9999 huf, adica 37 euro x 4 = 148.
Ovitrelle costa 9483 huf, adica 35 euro

Ai dreptate, am uitat sa socotesc utrogestanul, doxi, si prednisonul dar astea au fost pana in 10 000 huf, deci inca vreo 35 euro. Am ratacit bonul, dar tin minte.
Rectific, tratamentul a fost 600 euro




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Alina, stiu ca e greu sa iti pastrezi optimusmul, dar trebuie!
Goggy, am primit tel de la dr, din cele 15 ovocite au fertilizat 7 cu ICSI => 7 embrioni. Din celelalte, lasate natural, nu s-a fertilizat niciunul. Asadar, avem deocamdata 7 embrioni, asteptam sa ne sune joi sa vedem cati mai sunt si care sunt variantele (transfer joi sau sambata). Tu crezi ca ar exista si varianta sa transferam joi 1 sau 2 si sa le lasam pe celelalte sa mearga la blsto, pe care sa-l transferam in z 5 daca rezista?
Iazmin, 2bobocei a avut azi punctia, a avut 8 ovocite, maine afla cati embrioni sunt. O sa ne vedem maine, sa colindam impreuna prin oras, daca nu ploua.
pamy, noi stam la pensiunea Helios, am gasit o oferta cu 30E/noapte cu mic dejun inclus.
O sa fac si eu socotelile cand ajung acasa, si va zic.



poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Goggy diferenta e ca gonalul costa in ungaria 27000 trei fiole am aflat astazi deci merita sa ducem medicamentele di ro iese cam cu 3500 ft fiola mai ieftin [50 ron]aproximativ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Felicia, 7 carnaciori? He,he, bravo Tinem pumnii!




Mergi la inceput