***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(110)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Liviana, banuiesc ca de la carne de porc ca mi s-a facut pofta si am mancat, ca si sotul a facut indigestie. Nu am mai mancat asa ceva de cand am ramas gravida cu Andreea ca nu am mai putut, si nici dupa nastere nu mi-a priit, mi pofta, mananc si mi rau, asa patesc si de la sarmale, chiftele, carnati ... ori am ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Asa e Arcadia. Nu cred ca e de la hormoni ca asa m-am manifestat si eu cand au plecat. Numai la drumul de 600 km m-am gandit. Imi doream sa treaca noaptea sa ma sune dimineata sa-mi spuna ca au ajuns. Am plans cum de mult nu am mai facut-o. Acum joi o sa stau numai la telefon cu ei sa ma linistesc. De abia astept sa fie acasa. Azi ii fac tortul de inghetata cu blat de bezea pe care l-a dat cineva aici, nu mai stiu cine.....si fac vreo 3 feluri de mancare sa-i astept cum se cuvine.
Multa sanatate. Poza cu burtica e cu Calin sau cu domnisoara?
kay, multa sanatate!

M-am uitat si eu pe ornamentele de craciun. Azi sunt mai libera la servici asa ca o sa lipsesc o jumatate de ra si ma duc in cautari sa vad ce gasesc.
cautant dupa ornamente am dat peste fotografia asta..http://frunzalaura.files.wordpress.com/2009/11/ingerasi.jpg, e minunata.

va pup,

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Buna

Sunt in pana de idei culinare.

Are cineva de share-uit?Am ajuns sa cred ca il hranesc pe fi-miu numai cu ciorba ,supa crema ,mancarica de legume cu sau fara carne.Ocazionalional ii dau paste cu cascaval,peste cu orez sau piure,sau mamaliguta cu smantana si ou sau iaurt.

Acum mi-a venit ideea unui ostropel .Alte idei?

Eu nu gatesc zilnic ci la 3 zile si avem mancare de pranz de obicei cu carne si mancare de ora 5,bazata pe legume.

Mai avem o masa de seara dar pe aia o incropim din ce mancam noi

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Carstea, am simtit si eu la fel intr-o perioada si m-am apucat de facut tot felul de sufleuri, ficatei la cuptor in folie, tot felul de minuni pe care Eliza nu le-a apreciat deloc, asa ca am incetat sa intorc bucataria cu fundul in sus si dupa aia sa arunc ai mancarea. Ii fac tot timpul mancare gatita adica ciorbe de cartofi, vacuta, de burta, legume, fasole (dar nu o vrea tot timpul) iar felul doi tocanite de pui, ostropel, medalion (asta e tare gustos....cu legume si carnita de vacuta), tortelini si alt gen de paste.....principalul sa aiba kechup pe ele, peste de orice fel, mamaliguta cu smantana.....cam astea imi vin in minte.
Principalul e sa aiba din fiecare aliment cate putin. Ea cam mananca orice , cica la tara a mancat si carnita de oaie si i-a placut. Asa ca nu mai imi fac griji.

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Vas,faza e ca R mananca tot ce ii dau si ma gandesc ca nu -i ofer destula varietate.
Problema de azi am rezolvat-o cu legume la cuptor (deja fierte)peste care am pus ou batut si branzica un pic sarata.
Sper sa o manance.

Diseara papam peste cu orez.Voi folositi vreun dressing ?E cam uscat orezul simplu.

Hai ca azi sunt la bucatarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Liv, eu as vrea sa iasa bruneta cu ochii verzi, ca mama

vas, e actuala poza cu burtica, de la Calin nu prea am ca nu aveam aparat foto ce-i drept nici acum nu am ca nu are cine sa imi faca cand arat bine

eu in ultimul timp timp n-am mai avut deloc chef de gatit, am papat numai prin fast-fooduri...

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007) si 38+ Sanziana Carolina

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev323pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

na ca mi-a revenit si mie cheful de gatit...dar mai mult ca se stricau ingredientele prin frigider am facut spaghete carbonara

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007) si 38+ Sanziana Carolina

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev323pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

dupa o mica absenta,

Sper sa ma mai primiti si pe mine pe aici.
De citit, cam zilnic intru insa de vreo 3 saptamani tot imi propun sa scriu dar nu reusesc...sau nu-mi fac curaj.Am ticluit la multe raspunsuri....as avea sa va spun cate ceva si despre noi asa ca....sa-mi iau inima in dinti si sa incep:

Vreau sa multumesc in primul rand fetelor care m-au felicitat de ziua mea! pe toate .Am pus si cateva pozici in semnatura daca vreti sa va uitati.

Doxinu, vreau sa-ti zic ca nici David nu sta la citit povesti.El mai mult pe poze se uita si asa ii povestesc, nicidecum citindu-i!Asa ca...felicitari voua pt reusita!
Ca tot vorbeati de "cuc"....David a avut o perioada in care tot tragea de ea...una-doua era cu mana in pantalonasi.....insa acum vad ca nu mai e asa curios.

Am vazut si pozici de capsunei.
CarlaV, ai 2 dulceti de fetite.Saby arata super cu acea coafura.

Didi, mersik de urari(cu intarziere vin multumirile...desi de mult imi propun sa scriu....dar mai bine ca n-am facut-o pt ca as fi scris niste lucruri care s-au schimbat intre timp de cand cu ziua mea asa ca.......).ce sa-ti spun?De surprize nu am avut parte neaparat....am primit un cadou frumos de la sotul meu, am petrecut cu familia si cativa prieteni....(unii s-au adeverit a nu ne fi deloc prieteni dar este o alta poveste......).Oricum...am avut ceva de invatat din ceea ce mi s-a intamplat!SA NU MAI AM INCREDERE IN NIMENI!
Deci...drept cadou...am avut parte de o mare dezamagire!Vina mea asa ca......deja o las in urma!

Liviana, uite-ma la apel!Poza cu baietii tai e super-tare!
Am vazut ca vorbeati de decoratiuni pt iarna......deja ne-am aprovizionat cu cate ceva si urmeaza sa ne apucam de treaba.Pt idei, va puteti inspira pe ActivitatiCopii . ro.Chiar este deschis un subiect acolo si fetele deja s-au apucat de treaba pe acolo.

Inainte sa trimit acest mesaj...kilometric.....vreau sa intreb ceva...poate cineva s-a confruntat cu asta:lui David i s-a cam innegrit un dinte(din cei 2 de sus), adik are o alta culoare decat toti ceilalti.Am vb cu stomatologul si mi-a zis ca este carie de biberon(ink bem laptic cu bibele dimin si seara).De 2 zile i-am taiat lapticul cu bibele numai ca acum nu e chip sa-l fac sa-l bea din cana/pahar, drept pt care dimineata la 7.30 maxim e in picioare(era obisnuit sa-si bea lapticul si sa mai doarma pana la 9 macar).Cat priveste dintisorul.....nu stiu in ce masura ii va afecta dantura pe viitor.Urmeaza sa ne si vada stomatologul insa pana ajungem la el....vroiam sa-mi spuneti dc stiti ceva despre asta.
Multumesc anticipat de raspunsuri si pareri!

Voi reveni cu detalii si despre ce-am mai facut in ultima vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Arcadia, verzi sa fie atunci!
alyna24, dar ce s-a intamplat de ziua ta? Hai spune-ne si noua chiar daca nu a fost ceva f placut, un warning nu strica nimanui. Multumim pt link, ma uit acum pe el. Cu dintisorii nu stiu ce sa zic decat sa urmezi sfatul stomatologului. Eu cred ca avem capsunei destul de mari ca sa renunte la bibe... doar ca trebuie luati incet-incet.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Alyna24, multumesc mult, acea coafura a fost facuta din mers, si la propriu, si la figurat. Nu stiam exact ce vreau sa iasa si m-am apucat sa-i impletesc 2 codite, apoi am vazut ca mai merg unele, apoi s-a plictisit copila si a luat-o la plimbare prin casa si eu dupa ea, impletind in continuare . Mi-a luat vreo juma' de ora toata treaba asta si m-a si obosit, poate o sa stea mai mult cand o sa fie mai mare.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput