Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza burtici si merci pt cafea

Inca nu am apucat sa recuperez toate paginile din urma dar promit sa o fac cnd ma intorc. Acum plec cu sotul ca avem intalnirela un magazin safacem trusoul lui bebe. Aici trebuie sa faci lista cam cu trei luni inainte de nastere ca sa aiba timp familia si prietenii sa cumpere lucrusoarele.

Pupici si revin.

Acum 29+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele

o si de la noi ca tare somn ne mai e

-----------------------------------------
28+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Neata fetelor...abea am reusit sa recuperez de citit tot!Nu am reusit sa intru de ieri de la pranz.
In lgatura cu bagajul de spital...eu o sa-l fac cum intru in prenatal sa stau linistita, sa stiu ca e gata acolo pregatit in caz de ceva.Oricum pana o sa-l finalizez o sa dureze, inca nu am cumparat nimic si mi-e groaza de lista aia interminabila.
Nikole la treaba cu vaza inca nu m-am gandit....inca nu gandesc ca o mamica.
Asta e ultima mea saptamana la servici ca intru in concediu de odihna pana pe 2 decembrie, apoi dk nu ma simt ok imi iau prenatalul.Abea astept concediul.
Eu nu am insomnii, dorm dusa noaptea si mai dorm si dupa-amaiza cand vin de la servici...desi am energie corpul nu-mi permite sa fac nimic dupa servici si prefer sa ma odihnesc ca stiu ca-i face bine lui bebe.
Pupici

29+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

tanaion...pt TOMA...sa creasca mare si voinic!sa va aduca fericire alaturi de surioara lui !

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 31+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

am schimbat si semnatura....mai e asa putin si schimbam prefixul

-----------------------------------------
29+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Neata burtici!

Calduri raportez si eu, desi inainte eram tare friguroasa...

Cris, haioasa descrierea ta cu boxul asa se intampla si la noi. Aseara tati a avut chef de joaca cu bebe si-l fugarea prin burtica, iar la un moment dat era tare multumit ca a reusit sa-l prinda in palma si a stat potolilt un pic, dupa care au reluat fuga

Bagajul pentru spital o sa-l pregatesc si eu cand intru in prenatal (din decembrie, ca nu vreau sa ma mai plimb prea mult prin aglomeratie in perioada asta)

Aseara mi-am luat si eu rezultatele analizelor; mi-au iesit colesterolul un pic marit (312 fata de 240 limita maxima), putin minus la fier si glicemia cam mica (66), dar asta am avut-o micuta dintotdeauna...

danyelena ce mult imi place sistemul asta cu lista... este cel mai bine, pt ca asa nu o sa te trezesti ca primesti un produs in mii de exemplare si altele deloc



26+
poze 26 sapt
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyka spune:

neata fetele
cacao cu lapte si miere...mai bine mai tarziu decat deloc.

larisel frumoase nume...
eu daca aveam fata vroiam isabela alexandra...dar fiind baiat e altul numele.

pentru fetele cu analize, eu stiu de la gineco si de la dr de familie ca trigliceride si colesterol intotdeauna se maresc in sarcina.

despre vergeturi...eu nici nu ma mai uit ca aveam dinainte si nu mai stiu care sunt de la bebe si care dinainte.

despre bagajul de maternitate, eu inca nu am terminat de cunmparat tot, inca mai am cateva...si nici nu le-am pus intr-o geanta asa ca nu va impacientati...si eu sunt deja la jumatatea lunei a 8-a.

in rest, stie careva o reteta de mucenici in zeama? mi s-a sculat si eu nu stiu sa fac

la multi ani andrelina si tot ce iti doresti, mai ales o nastere cat mai usoara

referitor la cosmonaut si eu am unul care seamana si l-am luat din piata cu 35 ron.

33+ Luca Alexandru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Buna dimi fetele!

Eu azi nu sunt bine deloc ,m-am trezit cu o umflatura mare la gingie pe partea stanga jos si ma doare dantura de imi vine sa .La ora 2 ma duc la dentist si sper din suflet sa-mi spuna ca nu e puroi, mi-e asa frica sa nu fac vreo complicatie ceva.

Acum sunt foarte suparata si ma tot gandesc de ce trebuie eu sa fac toate prostiile in sarcina,ca pana acum le-am avut pe toate... Off si asta cu dantura a trebuit sa apara tocmai acum cand incepusem si eu sa mananc mai bine, sa nu mai vars... Cred ca o sa fac o depresie in curand!

27+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Elefantica abia acum mi-am dat seama ca am zis ca am pus poze si da fapt pozele nexam nu erau. Pe mine va rog sa ma iertati ca eu de felul meu sunt o aiurita, insa in ultimul timp sunt si mai si.
Pozele le-am pus aici

Nicolcris imi iubesc motanelul din toata inima, insa din pacate deocamdata nu l-am luat cu noi aici, probabil ca in timp se va intampla si asta, desi imi este tare teama de faptul ca o va zgaria sau/si musca pe Lorena. Problema cu el este ca are foarte multa personalitate si cand nu-i convine ceva se apara in singurul mod in care o poate face el, dar asta ma face tematoare. In orice caz, om trai si om vedea.

Mariucasara si ce a zis tati cand i-ai zis ca deja i-ai insurat baiatul? Cred ca barbatii astia tare se mai minuneaza de noi

25+ cu Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

App de barbati .. sotul meu cand ii spun ca am ceva .. ca ma doare undeva sau cand vin cu cate o analiza acasa .. ma intreaba .. : da fetele alea ce au zis ai vb cu ele? ma distreaza asa de tare .. nu ma intreaba ce zice dr ci ce ziceti voi .. si mereu se uita sa vada eu ce am scris pe aici ..

26+ Yannis Andrei

Mergi la inceput