Fulgusori de nov-dec2009(157)-HAI RALUCI_B!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Uitasem sa schimb semnatura. noapte buna.

Doris 37+ Matteo ......

poze

AMR 3 SAPTAMANI




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Avalon, sa-ti traiasca frumosii! Doamne, ce scumpi sunt! Felicitari!!!

Laura 39+ baby Nicholas James

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Nu pot dormi...de ce oare nu ma mir ?

Nu imi iau ochii de la minunile cu falci bune de pupat ale lui Avalon si de la Davidut al lui Miany,care a crescut bine de tot.Superbi toti bebelusii.

Fug sa citesc ce mi-a ramas din urma


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 36+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Magda nu mai spune asa ,ai povesti frumoase si le-ai spus chiar pe scurt ,ati avut ceva de asteptat dar bine ca acum a fost mai usoara sarcina.Mai e putin si mandrei tare printese i se va alatura un mandru cavaler.

Monis esti atat de draguta... ai scris tare frumos ,abia astept sa citesc continuarea
Ai reusit sa-mi transmiti mari emotii...frumoase tare.

Dankutza am ras si am plans impreuna cu tine.Ai trecut prin multe ,dar important este ca dupa atata lupta esti la un pas de a-ti vedea visul cu ochii..
PS Eram precisa ca va fi tare bine lectia cu studentii.

Ionela nu ai mai aparut in seara asta.

Lyly si tu te-ai retras devreme.Parasesti schimbul III?

Andreuta nu ai mai intrat in dupa masa asta.Imi doresc sa fii bine.Esti,da?

Lidia .Esti oun om tare bun ,sunt sigura ca te va rasplati Doamne Doamne cu un copil foarte curand.Abia astept


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 36+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Felicitari, LAURA! SOPHIA!

Am citit cu povestea "martisorului" si mi-a placut foarte mult finalul fericit. pt. curaj!

Azi facem cinste pt. 34 de saptamani!

Pt. mamicile la al doilea BB: vi s-a intamplat? La prima sarcina emotivitatea de la hormoni ma facea sa plang din orice (vezi stirile de la TV, in conditiile in care nu sunt de fel ). Acum dau in partea cealalta, rad din orice, de a ajuns sotul sa ma intrebe ce e asa amuzant, sa rada si el. Si nici nu sunt de fel, dar, tot de la prietenii hormoni gasesc umorul in orice fleac de rad cu lacrimi. Asta e de bine, totusi mai am si episoade (macar rare pana acum) cand
chiar fara motiv.

Pt. Simina: incearca, cand ai timp, sa faci niste analize pt. anemie, daca mai ai ceva antecedente. Eu aveam 4 luni de cand nascusem si nu stiam pe ce lume sunt si de curand am realizat ca neglijasem acest aspect punand totul doar pe seama lehuziei. De data asta am de gand ca macar 6 luni sa continui cu analizele si suplimentele de vitamine. Un BB are nevoie mare de o mamica puternica. pt. o mamica curajoasa!

Magda 34+ cu Liviu-Rares
si IARINA 31.01.2006
AMR max. 6-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Daca tot suntem primele la schimbul I facem mai multa pt. toata lumea!

Magda 34+ cu Liviu-Rares
si IARINA 31.01.2006
AMR max. 6-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neatza... e un fel de a spune cand n-ai dormit de la 3

eu cafea ciu-ciu dar am intrat sa zic felicitari LauraB

(iar tastez cu un singur deget ... plec curand spre un somn, zi frumoasa tuturor)

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Buna dimineata si de la noi.
Tocmai am terminat baita, papatul si cantaritul iar acum Danut face nani iar mami se delecteaza cu pompa . Dimineata ne-a cazut si buricutul asa ca acum asteptam prima baita adevarata.
Ramona si al meu BB are o problema la un ochisor dar s-a mai ameliorat cu picaturi de nettacin. Si la mine neonatologa a zis sa ii pun laptic in ochisor dar inca nu m-am incumetat.
Vad ca subiectul dezbatut este 2 liniute. La noi a fost cam asa... Dupa 5 ani de casnicie si ceva incercari sporadice pentru un bb ne-am pus serios pe treba cu umblat pe la medici si analize. Vorba cuiva o parte au luat doar banii si m-au trimis acasa sa mai incerc altii si-au dat cu parerea ca sotul e problema(ca avea o spermograma cu o astenospermie usoara). In luna mai 2008 imi fac analizele hormonale si prolactina iese aiurea, bag 600 de RON un RMN si uitea sa aflu ca am o tumora hipofizara si asta e cauza. Urmeaza tratament cu dostinex pana in ian 2009 cand endocrinologa zice sa il opresc, repet RMN-ul(tumora e tot acolo si nu a scazut dupa tratament) si imi da liber la BB iar dc nu repetam analizele peste 3 luni. Pe 20 februarie plecam in Poiana Brasov(sotul cu serviciul eu pt relaxare), iar pe 22 de ziua sotului ne intoarcem acasa. Eu de la brasov banuiam ceva ca am reusit performanta de a dormi de la 18 la 22(sotul fiind plecat la o conferinta) iar a doua zi umblam deja dupa muraturi. Asa ca ajunsi acasa am primit vizita finilor cu ocazia zilei sotului dupa care l-am trimis la farmacir dupa no-spa iar eu am facut testul. Si apare si al meu sot usor iritat ca nu i-am spus de care nospa sa ia de 4 sau de 8 ca ala de 4 e pt gravide si el asa a luat si sa iau 2 odata. Si atunci i-am zis ca dc tot e ziua lui a venit si cadoul mult asteptat si i-am arata testul.
Bineinteles ca m-a intrebat de 100 de ori dc sunt sigura.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Despre ajutor din partea sotului nu ma pot plange. Face si el ce poate mai ales ca la el la serviciu nu se acorda cele 5 zile ibere din principiu asa ca... Face cumparaturile si alte comisioane, mai spala rufele lui BB dc eu nu reusesc, uneori il hraneste cu biberonul iar asear pe la 23 cand noi ne-am bagat in pat ainceput concertul s-a dus el si l-a schimbat si linistit desi azi de la opt e la ore. Ideea e ca avem mare nevoie de ajutor chiar dc suntem viteze. Vorba neonatologei " Acu rezisti ca abia a trecut o saptamana dar peste cateva luni o sa vezi ca te lasa bateriile".

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



[size=6]Bun venit printesei mici Sophia Nicole! Sa fi sanatoasa si norocoasa toata viata![/size=6]





Cand am citit cat de usoara a fost nasterea cu epidurala a Laurei, parca mi-a mai dat un pic de curaj. NU stiu de ce, dar am in cap, numai cum s-a chinuit Lavinia sa nasca, cum s-a rupt Dana si cat s-a chinuit Betty sa isi desfunde canalele.

33+ moi si Cezara Maria
AMR 6+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Mergi la inceput