Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeee

VIN CU O MARE RUGAMINTE LA VOI
AM INTELES CA ALINEI II ESTE RAU
VA ROG
UN APEL DE URGENTARE
SA NU RAMANA ADI CU BANII STRANSI
II ESTE FRICA SA NU O PIARDA
VA ROG
MAI DA-TI LA PRIETENI BLOGUL
AU ZIS AIA CA II PRIMESC CU 30 DE MII
SA MAI DEA APOI DIFERENTA

VA ROG
S-A MICSORAT SUMA
SA FACEM UN EFORT
SA POATA PLECA
FRATEMIU E DISPERAT
SI A ZIS CA EL SE DESCURCA CU DOAR 1000 EURO
SPER SA II AJUTE DUMNEZEU
sunt deja 21 de mii

VA ROG
DA-TI LA CAT MAI MULTI PRIETENI BLOGUL ALINEI
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am vorbit cu raluca_u, au iesit din operatie. O otita care nu a raspuns la tratament. Putea sa ajunga sa-i perforeze timpanele. Doamne ajuta ca acum sunt bine. Astepta sa se trezeasca piticul sa poata pleca acasica

Am vorbit si cu camy, au ajuns si ei acasica si sunt bine

Vroiam sa plec si eu afara sa profit de soare, dar zgatia nu a vrut, a adormit ca o putoare




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Elle multumim de captiol nou

Noi am fost 1-2 ore pe afara,ca nu e frig deloc..numa' zambea smecherila de Ravan i-o fi fost si lui dor de aer curat

Monica multumim de vestile bune.Slava Domnului ca totul s-a terminat cu bine

Acum picii dorm si am timp berechet de forumeala...cine vine la o poveste?

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor, eu dupa-amiaza am un botez...niste prieteni boteaza fata si maine cumnata boteaza nepotu'...........eu pot intra in biserica????Molifta de 9 zile mi-am facut-o. Ce stiti despre asta???

DANA lui ALESSIO si MATTIA

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Multumesc Adi . L-am chemat pe pediatru sa o consulte ca oricum trebuia sa vina ca nu a fost de o luna si sa ne asiguram ca nu are vre-o problema de sanatate din cauza careia nu creste mai bine, in rest daca e sanatoasa pentru mine este Ok chiar daca creste incet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa.81 spune:

buna.pe fetita mea o alaptez cu biberonu ca nu am lapte.nu vrea nicicum la sin pt. ca nu mi iese mai nimic si se enerveaza .trage de cateva ori si dupa aia nu mai vrea.m am muls cu pompa de lapte dar nu iese mai mult de 20 ml.si ala colostru si asa ca s a invatat pe biberon.rog mamicile care hranesc copilul artificial sa mi scrie si mie.sterilizati dupa fiecare mancare biberoanele?
faceti mai multe biberoane cu laptic odata?
noaptea mi e f. greu ca ii fac tot timpu pe loc lapticu.ii puneti exact o lingurita de lapte praf la 30 ml. apa?
va rog din suflet sa mi scrieti si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Crissa,eu personal nu sterilizez deloc bibele (le fierb doar 1-2 ori pe sapt).
Ii fac o singura sticla o data,iar daca ramane ceva in termen de 1-2 ore ii dau,daca trece mai mult,arunc
Da,asa cum scrie si pe cutie,o masura la 30 ml. Nu mai mult sau mai putin ca nu e bine
Referitor la asta,chiar aseara o vecina "binevoitoare" imi zice ca de ce nu-i bag mai mult de 5 masuri la 150 de ml,ca poate de-aia nu se satura copilul (ii spusesem eu inainte ca mananca Razvi cam des in ultimele 2 zile).Na,poftim cultura

Dana te-as ajuta cu tot dragul cu un sfat,dar nu stiu ce sa-ti rasp....

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna!
Danangie, nu e voie sa intri in biserica decat dupa ce-ti face molifta de 40 de zile.Eu maine am botezul, dar n-am voie sa intru.
CRISSA,ar trebui sterilizate dupa fiecare utilizare biberoanele.Iar cantitatea de lapte praf nu trebuie marita.Daca nu se satura, fa-i mai mult lapte,dar nu mari concentratia.E riscant.
Mary,vecina e nebuna?
Monica,iar esti pe baricade.Multumim de vesti.

VA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele pe ziua de azi si de la noi.

Raluk, tare mila imi e de tine. Parca ma vad pe mine in primele zile. Cauta ajutor undeva ca altfel vei ceda. Eu nu stiu ce as face daca nu ar sta noaptea cu noi cand mama cand soacra. Oricum, vor trece si zilele astea.

Manga, cred ca aveti dreptate cu alimentatia. O sa incerc sa introduce cate ceva in alimentatie. Credeti ca as putea incerca si o legume cruda ceva?

Gegea, multumesc pt site-uri. O sa va urmez sfaturile si o sa incerc sa mananc si eu cate ceva.

Daciana, multa sanatate. Si noi avem hidrocel dar speram sa se retraga. Doamne ajuta. Multumesc de informatiile oferite.

Adi, felicitarile mele pt modul de a vedea problemele si de a te calma singura. Eu sunt o agitate din fire dar ma bucur cand mai vad pe cineva atat de bine stapan pe sine. Sa fie bine si de acum incolo.

Luto si eu am poftit la fotoliul happy ukai. Cat despre baita, sotului ii cam e frica de bebe la baie asa ca eu tre sa-i fac. Uneori sunt atat de obosita sau ma doare spatele atat de tare ca nu imi mai arde. Plus ca asta mic plange tare cand il scot din apa. De cele mai multe ori nici nu ma lasa sa-I fac masaj. In timp ne-om obisnui noi cumva.

Am spus si eu o rugaciune pt Stefan. Doamne ajuta sa fie bine. Curaj Raluca_u ca totul va fi bine.

Nici la noi bebe nu vrea sa stea pe burtica. Sta 2 minute cel mult si incepe sa urle.

Angelli stiu cum e. Si noi ne confruntam cu episoade din astea. Am inteles ca tre sa avem rabdare ca bebe va mai creste si nu va mai plange atat. Cheama pe cineva sa te ajute ca altfel o sa clachezi. Nu stiu cum sa tea jut mai mult.

Danangie habar n-am cum e cu molifta. Eu inca nu am ajuns la preot.

Crissa eu stiam ca biberoanele trebuie sterilizate dupa fiecare folosire si laptele trebuie facut atunci inainte sa manance. Eu alaptez exclusive la san dar asa stiam eu.

Pup fetele.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) POZE RARES ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am fost afaraaaaa . Super. Ce bine a fost!!! A dormit zgatia de numa. Apoi s-a trezit si se uita cu ochi mari la cer si la copaci (asa imi place sa cred )

Mary, ce lape ii dai lui Razvi? Mie mi s-a spus sa nu tin laptele mai mult de juma de ora si sa nu-i dau mai devreme de 3 ore lapte praf pt ca e greu si nu digera stomacelul lui. Dar zgatia mea se trezeste si dupa 2 ore de la masa si urla de foame si isi suge dejtu' de numa. N-am riscat sa-i dau . Tu ii dai? Eu ii dau Lactogen de la Nestle ca asta mi-au recomandat din Polizu.

danangie, cred ca depinde de preot. Eu stiu ca pe vremuri nu se lasau femeile in biserica pe timpul lehuziei din cauza ca, ma scuzati, erau nespalate si curgeau lohiile. Mie asta mi-a spus-o un preot. Iar acum nu mai e cazul. Eu stiu cazuri de botez facut mai devreme la care mamele au participat.

crissa, eu le spal si le sterilizez dupa fiecare folosire . Si da, se pune o masura rasa la 30 ml asa cum scrie pe cutie.

mariaanna si pe grasunica frumoasa.




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput