Albinutze de Mai-Iunie 2009(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeee

VIN CU O MARE RUGAMINTE LA VOI
AM INTELES CA ALINEI II ESTE RAU
VA ROG
UN APEL DE URGENTARE
SA NU RAMANA ADI CU BANII STRANSI
II ESTE FRICA SA NU O PIARDA
VA ROG
MAI DA-TI LA PRIETENI BLOGUL
AU ZIS AIA CA II PRIMESC CU 30 DE MII
SA MAI DEA APOI DIFERENTA

VA ROG
S-A MICSORAT SUMA
SA FACEM UN EFORT
SA POATA PLECA
FRATEMIU E DISPERAT
SI A ZIS CA EL SE DESCURCA CU DOAR 1000 EURO
SPER SA II AJUTE DUMNEZEU

VA ROG
DA-TI LA CAT MAI MULTI PRIETENI BLOGUL ALINEI
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ramona..............daca faci bebe2 pana cand primul bebe are 2 ani intri direct din cresterea copilului 1 CIC) 1 in CIC2 cand primul va implini 2 ani! Se poate intra si dupa , in sensul ca mergi cateva luni la munca si apoi mergi in medical si CIC!
La David am primi BRATARA DE AUR la 1 an si a purtat-o tot timpul! Acum am dat-o jos ca s-a slabit incuietoarea si cadea!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Buna ziua dragelor,

Nu am mai intrat de o gramada de vreme, sper ca toata lumea este bine. Noi suntem Ok, David e un scumpicel si un frumos si creste ca din apa, dar ne-am captusit toata familia cu o raceala urata. Din fericire, la David nu se manifesta prea rau, e doar un pic mucit si mai tuseste din cand in cand.

Pediatra mi-a recomandat sa ii fac tratament cu aerosoli cu ser fiziologic si 0.5 ml de suc de lamaie + 0.5 ml de suc de gutuie. M-am uitat un pic pe net si sunt complet confuzata, voi ce aparate de aerosoli aveti?

Multumim mult

Alex si David

Poze mai noi: http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/DavidOctombrie2009?authkey=Gv1sRgCMPX2bbvi72zIg&feat=directlink

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/DavidBucurestiAugust2009?authkey=Gv1sRgCJ6J8Y_OpI_q2AE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alex............bine ai revenit! Eu aparat de aerosoli "medlife"! Cand iti cumperi vezi sa iei unul mai silentios! Am vizionat poze frumoase! Arati tare bine!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Kiralina, corect, laptele de vaca este bun pentru vitei, dar mult mai ieftin decat formula.
Alic, fetele mele au avut febra mare o zi si jumatate, fara alte simptome.
De ce ai da supliment de calciu sau de orice altceva fara ca analizele sa arate o deficienta?
Deea, imi pare rau, sper ca nu te-am suparat cu ceva. Ma gandesc ca poate a citit cineva cunoscut care nu voiai sa vada si de aici decizia ta...
RamonaP, pupici fetelor.
Lauraa, din ce spui tu eu nu cred ca e dermatita. Diagnosticul asta se pune dupa mai multe investigatii.
Yuppi, eu pun cam o lingura de suc de lamaie, ca sa fiu sigura.

Am citit o chestie care m-a dat peste cap: "Elevele de 13 ani vor fi vaccinate impotriva HPV fara aviz din partea parintilor, a anuntat Adrian Streinu-Cercel, secretar de stat in Ministerul Sanatatii".


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

bebe_beca, multumesc mult. si eu intentionez sa-mi iau cat de curand un steamer. mi-a placut ce ai povestit despre el si am vazut si pozele pe care le-ai prezentat. eu i-am dat azi lui matei un mar din gradina proprie (nestropit) ras, amestecat cu 2 lingurite cereale cu orez. i-a placut. acu sa vedem cum va face kk.

agnes, bine ai venit in stup!! lui bebe!!

referitor la sondaj:
1. am CM din iulie , la exact 8 saptamani de le nastere!!
2. si mie imi cade parul ceva de speriat. acu m-am tuns fff scurt, in speranta ca-si va mai reveni. vom vedea...am auzit ca revalidul ar fi bun, dar nu am incercat...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

philip, ce bine de voi, cu asa o vreme de calda!!
la noi sunt 1-2 grade si e o ceataaaa... eu nu l-am scos pe matei saptamana asta din casa...a fost fff frig..sub 0 grade si un vant fff puternic...azi nu mai bate vantul, dar e ceata si parca mi-i frica sa-l scot...voi ati scos copiii la plimbare pe ceata???

fetele, eu am o problema: matei nu mai vrea sa stea culcat. vrea doar pe fundulet, iar cand se satura incepe sa maraie, apoi sa planga si nu se opreste pana nu il ridic in picioare, cand incepe brusc sa zambeasca si-i trece orice urma de suparare. cred ca ii cumpar cat de curand un premergator, ca alta solutie nu am. asa, as mai putea face si eu cate ceva prin casa...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui otiliap
cred ca ii cumpar cat de curand un premergator, ca alta solutie nu am. asa, as mai putea face si eu cate ceva prin casa...

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)


Intr-adevar, ar fi singurul beneficiu al premergatorului. Tu hotarasti daca merita riscurile (mers pe varfuri, deformari ale coloanei si ale bazinului).

Eu scot copiii din casa pe orice vreme, imbracati adecvat, cu conditia sa nu aiba febra.

Apropo de imbracat, ca tot vine iarna: nu puneti copiilor fular sau batista sau altceva la gurita. Va respira propriul dioxid de carbon in loc de aer curat, mai bine nu-i scoateti deloc iarna, decat asa.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

vai..da ce greu se incarca paginile pe DC,dar nu ma las

carla....sincer,iti impartasesc gandurile..nu am de gand sa infofolesc copilul si mai ales fular pe juma de fetisora cum deja am si primit indicatiieu una daca am ceva pe fata,simt ca ma sufoc..asa ca daca mie nu-mi e bine,cu atat mai putin brotacului

alexsimatei....ce flacau mare aveti,multa sanatate si pupici la pici zmeios

yuppi.....,pentru ce un litru de lapte?Nu e nevoie de mai mult decat er papa la o singura masa(asta daca nu cumva poftesti ca si mine si binenteles ca e nevoie de o cantitate mai mare)

alic.....ai dreptate

serialbastre.......hmmmmmm,trebuie neaparat sa gasim o solutie de transfer

ertina.....vrem si noi putin soare si niste apa calda de mare ca asta de aicea e sloi,brrrrrrr

Stiti ca la un moment dat chiar am fost intrebata daca cineva cunoscut o sa citeasca ce vorbesc eu aici cu voi,si sincer..nu ma intereseazacand am nevoie de un sfat bun sau de intelegere eu aici gasesc si cui nu-i convine sa citeasca alte sitte-uri

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

draga carla, premergator am avut si la arina, insa niciodata nu a stat mai mult de 15 - 20 minute. nici pe matei nu-l voi tine mai mult. iar pt inceput doar cateva minute, cat sa spal o farfurie sau sa strang patul, pt ca celelalte treburi oricum le fac dupa ce vine sotul de la serviciu. premergatorul va fi doar asa, pt divertisment
referitor la fular, sunt de acord cu tine. decat sa i se vada doar ochisorii, mai bine in casa.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput