Albinutze de Mai-Iunie 2009(33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yuppi spune:

Buna dimineata dragi albinute!

clody multam de capitol nou Cred ca tre' sa fii cu capul sa dau sarmale la un bb! Astea (nu zic ca n-ar fi bune), dar pica greu si la un adult, ce sa mai vb de stomacelul lor... Felicitari ca ati scapat de mucisori! Sper sa dureze mult perioada linistita

cris Congratulations! Cred ca brotacul tau e prima din stup care se ridica in fundic! Si a mea sta destul de bine in fundic, si mai nou se burica sa se ridice din fund in picioare. Ce scumpica e cum se agata de mama si se trage in sus, doar doar s-ar ridica! (de vazut cioara!)

agnesluca Bine ati venit! pentru Alexandra!

carla Bine ca ati trecut si peste febra! Pana la urma de la ce a fost? De la vaccin?
Am inceput si eu sa-i dau piure de legume, si as incerca si cu putina branzica. Doar ca nu mai stiu, in reteta ta cata zeama de lamaie se pune la un litru de lapte?

picky ciufulita mica. Bine ca nu e nimic grav.

Aseara ne-am bucatarit, eu si mama si am facut placinte cu branza dulce si acum sunt la o bucata de placinta si un mesaj pe net
Cine mai doreste? Fac cinste!

---------------''--------------''-----------------

Gabriela, de Sabiutza iubita

http://picasaweb.google.com/meyuppi13/BotezScaldaciune?authkey=Gv1sRgCPmJ2oej7ua8IQ&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/meyuppi13/PtNet?authkey=Gv1sRgCKr6prKc5Pr08gE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata!

Cris, merci pt raspuns!
se pare ca pana la urma noi suntem cele dependente de copiii nostri

fetele, in lipsa de steamer, cum as putea sa-i gatesc legumele in afara de varianta supa?

ref. la sondaj: la mine au sosit "musafirii" luna asta, desi era tare bine fara; au fost rapizi, au venit in forta, au stat doar 3 zile si dusi au fost nu ma simt nici mai dezumflata, nici mai confortabil... sunt la fel de plina ca si pana acum, parca as zice ca m-am mai ingrasat
si la cum ma stiu de pofticioasa, nu cred ca voi putea tine dieta

2- parul cade din ce in ce mai mult...incerc sa caut un remediu convenabil financiar..ca nu-i de stat; daca stiti vreunul, postati-l va rog

voi cum stati cu "amnezia"?
dar cu vederea? eu is chioara rau ..si cu ochelari si fara...dar inca nu m-am consultat fiidca mi-a zis cineva ca e bine sa astept pana termin de alaptat ca sa se aseze hormonii...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=1" target="_blank">votati-o pe Natalia la alc1 si alc2! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppi spune:

Sa mai scriu ceva pana se termina pauza!

LA MULTE LUNITE!Matei Darian de Anamariacs

lauraoana Si eu acum o luna si ceva eram chiar panicata ca nu mi-a cazut parul in viata maea cum o facea atunci. M-am tuns mai scurt si am luat ceva pastilute de fier, la recomandarea dr. acum vad ca nu-mi mai cade chiar asa mult, dar am o suspiciune ca nu de la pastile. Cred ca s-a reglat de la sine.

philip 20 grade Sunteti boieri... Vom mai vedea si noi din astea, dar la anul... Profitati cat se mai poate!

alic Mai aveti febra? sa treaca!

laurraa Pofta mare la bere1 Mie mi-a placut intotdeauna berea. N-am idee de ce. In timpul sarcinii n-am prestat, dar acum mai servesc din cand in cand. Cica "face lapte" La fel ca orice alt lichid, cred.

beca Multumim pentru ponturile cu branzica. Imi vor folosi cat de curand

Gata pauza!
tot stupul

---------------''--------------''-----------------

Gabriela, de Sabiutza iubita

http://picasaweb.google.com/meyuppi13/BotezScaldaciune?authkey=Gv1sRgCPmJ2oej7ua8IQ&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/meyuppi13/PtNet?authkey=Gv1sRgCKr6prKc5Pr08gE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

la toate fetele

va rog frumos mai scrieti o data cum se face branzica dupa reteta carlei ms frumos (vreau sa o notez pt cand va veni momentul )

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata! Am citit cam pe diagonala ultimele postari ca am la purtator o domnisorica maraita.

LA MULTI ANI, MATEI DARIAN!

Badriana, branzica de casa poti s-o treci prin sita ca sa fie foarte fina. Eu cred ca am sa prefer sa-i fac eu, dar nu am juns inca acolo.

Deea, imi pare rau ca ai hotarat sa nu mai intri pe aici. Tot stau si ma intreb daca te-a suparat ceva/cineva sau poate, pur si simplu aloci mai putin timp internetului.

Agnes, bine ai venit printre mamicile de albinute!

Cris, felicitari pentru ridicarea in fundulet. Cezara nu se ridica singura, dar daca r fi dupa ea, numai asa ar sta.
Ti-as da eu niste kg, dar nu stiu cum sa ti le trimit.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Otilia, deocamdata ii pregatesc fructele si legumele la aburi.
Alice, in lipsa de steamer, poti improviza unul. Dintr-o oala, o sita si un capac.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

RETETA BRANZEI DE CASA a la Carla

Branza calcica nu este bine sa se faca in felul clasic, cu 2 tablete de calciu lactic, pentru ca este o cantitate mult prea mare de calciu pentru un copil atat de mic si oricum nu se poate asimila.
Eu stiu 2 variante foarte bune pentru a face branzica, le-am folosit pe amandoua cu succes: se pune laptele la fiert, cand da in clocot se adauga cateva picaturi de suc de lamaie proaspat stors (sau cateva linguri de iaurt) si se asteapta sa se aleaga branza de zer.


mamica fericita de fetitza cuminte www.flickr.com/photos/42333902@N04/page1/" target="_blank">Athina - Eugenia din 08/june/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Fetelor, multumesc in continuare pt buna primire
Referitor la masa de seara cu cereale si fructe, asa stiam si eu ca fructele fermenteaza, deci nu se recomanda seara, dar am inteles ca pt asimilarea fierului din cereale este nevoie de vit C, deci ar mai fi varianta cu suc de fructe in loc de pulpa, ma gindesc ca sucul se digera altfel. Ce ziceti ?

Alexutza sta pe burtica si ne privim prin despartitorul dintre canapea si birou
acuma chiuie cu foc, semn ca e obosita asa ca merg s-o culc
mai mult de 20 min nu doarme la ora asta si doar daca o ajut eu sa adoarma

Agnes si Alexa (21.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

neatza si de la noi !

Multumesc tuturor carora mi-au dat raspunsul despre CM. Yioana, mi-ai dat sperante .

Despre remediul contra caderii parului v-am zis k orice ati face de vina sunt hormonii si se vor regla in jur de 7-8 luni, depinde de la persoana la persoana....solutia ar fi sa-l mai tundeti, asa veti gasi fire scurte prin casa, nu lungi..dar ar fi un risc sa nu le vedeti la bb in mana

Azi 23 de grade, vom merge in park si vom sta cat putem. Ieri a fost superb la mare. Apa caaaldaaa, am facut o mik baitza, dar cand am ieist afara m-am imbracat repede k ma luase cu tremurici. Mandra mea e rozalie in obrajori cu toata umbra unde am ascuns-o

la albinutze si pt bebei

mamica fericita de fetitza cuminte www.flickr.com/photos/42333902@N04/page1/" target="_blank">Athina - Eugenia din 08/june/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor care aveti soare profitati din plin si mergeti la plimbare!

Noi supa o dam la amiaza, iar seara fruct/suc de fructe cu cereale! Nu stiu ce pot sa-i dau altceva deocamdata! mai tarziu am sa ma orientez la o mancare mai usoara gen branzica cu smantana si mamaliguta, poate peste; dar sa mai treaca vreo 2 luni! La noi mergem si pe "preferinte"!
1. Nici eu nu am CM!
2. Si eu sunt grasa- am plecat de la 65kg in sarcina si acum am 73! Abia ma misc! Dar nu pot face nimic ca alaptez si prefar laptic pentru bebe decat silueta-momentan!
3. Si mie imi cade parul! La David am folosit o masca de par pe baza de petrol- am imputit baie timp de 1.5 luni, dar a avut efect! Mi s-a regenerat parul! Mi-a dat si pe unde nu prea aveam, spre frunte! Imi statea putin tepos la inceput, cat era scurt!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput