Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello dragutelor

De mult nu am mai scris dar de citit v-am citit cand am avut timp.

Doresc multa sanatate puiutilor bolnaviori si insanatosire grabnica.

Noi am facut miercuri 4 luni si am fost la vaccin. Piticii sunt mari au cate 7 kg fiecare iar inaltime Ana are 64,5 cm iar Matei 65,5 cm.
Sunt bine sanatosi si voiosi. ganguresc rad se joaca si fac urat cand nu sunt bagati in seama.Isi rod manutele si isi molfaie limbuta si balesc de rup. E posibil ca in curand sa ne trezim cu ceva dintisori.

Pe 31 oct am avut si noi botezul. Poze de la botez gasiti aici

Va pup si doresc sarcina usoara si la termen viitoarelor mamici de gemenasi si multa sanatate mamicilor de gemenasi si puiutilor lor.




Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

jocurban Felicitari pt carucioarele roz! Imi pare rau ca nu te simti bine, incearca sa te odihnesti mai mult...dr ce zice?
Eu am cumparat cea mai mare parte din lucrurile necesare de pe plan local si de pe net (abia am dat comanda si inca nu au venit), dar multe am si primit (mai ales hainutze)...le poti vedea pe marea majoritate la semnatura la "pregatiri" sau la "trusou".


Eu azi mi-am facut proteninuria care mi-a iesit peste limite...si coroborata cu tensiunea marita (pt care iau tratament dar tot mi-e frica de ea) si cu picioarele umflate cam indica o preeclamsie. Alte simptome urate nu am (dureri de cap, ametzeli, incetzoshari ale vederii, greatza)...marti merg la dr sa vad ce zice...ma cam sperie cum suna pb asta...


34+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Elenada ti-am admirat frumosii copii..si ce grasunei sunt..ai mei la 8 luni au 7800, si 7850..
si,,vroiam sa te intreb ceva..tu i-ai pus deja in premergator??nu e cam devreme?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Hello mamici si viitoare mamici!

Am vazut poze si filmulete cu puiutii (Moniland, Elenada, Luminita, etc) si va felicit, sunt scumpi foc si frumusei nevoie mare toti! Noi am fost putin agitati de la vaccin, acum ne-am mai linistit si ne-am tot plimbat pe afara, am profitat de zilele frumoase. Continuam sa dormim noaptea aproximativ 6-7h.

Pupici tuturor si sanatate multa gravidutelor!

Karina mami de Sofia Andreea si Eva Maria


bucati de fericire



Branica & Capsunica


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

Fetelor, avem si noi o problema...mi se spune ca nu e nimic asa grav dar sunt tare panicata...am facut analizele fetelor si au giardia..mi s-a recomandat furazolidon..cat de bun e?..s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? mai trebuie sa stiu ceva? vreun regim ceva ?plzzzz

POZE BURTICA SI GOGOSICI


laraa, si ale mele au avut (dupa ce le-am dus la gradi), dar doctorita mi-a zis ca nu-mi recomanda medicamentele alopate, pentru ca sunt hepatotoxice. Am intrebat-o ce crede despre leacurile babesti (naturiste) si mi-a zis ca merita incercat.. Asa ca le-am dat vreo saptamana cate o lingura-doua de 2-3 ori pe zi de lapte cu usturoi (am "stors" un catel de usturoi intr-o jumatate de ceasca de lapte) si pe urma tot vreo sa-tamana le-am pus seminte de dovleac macinate fin in laptele de seara si apoi iar vreo cateva zile de lapte cu usturoi si.. gata! Dar nici la gradi n-am mai fost... De fapt asta mi-a zis doctorita, ca le da medicamentele alea toxice, apoi iar merg la gradi si iar iau.. iar urmarile acestor medicamente nu-s maine sau in doua zile, ci se vad in timp..
Dar atentie la emintele de dovleac, nu trebuie exagerat la copiii foarte mici, pentru ca uleiul continut e destul de gras si de greu de digerat pentru ei. Poti insa sa incerci cu usturoiul. N-o sa le placa, dar macar cateva picaturi daca ajung in stomacel.. Viermisorilor le place lapticul; scot capul cand simt laptele.. si vine usturoiul!

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Noi azi am fost prin oras si se pare ca Mosului i s-a rupt sacul cand a fost la cumaraturi pentru copii, ca noi am gasit mai devreme cate ceva pentru fetite cuminti.. Tata n-a putut rezista si le-a luat cate una bucata Mystic Babies.. (stiti voi, puiuti de dragon, din reclama de la televizor!! ) Iar mama le-a "completat" cu cate-un set de bucatarie (aragaz, oale, cescute cu farfuriute, tacamuri..) ca sa avem cu ce sa le facem papa la babies...
Nu pot sa va spun ce fericite au fost, cati pupici am primit si cate promisiuni ca suntem cuminti!...

In rest suntem ok, cu exceptia Anitei care tot cu nasul infundat e! Am fost la pediatru care ne-a spus ca, din cauza rinitelor repetate, i s-au inflamat si marit polipii. M-am saturat deja de picaturi si pufuri!! Am trecut acum pe homeopate.. Sper sa-si faca efectul.

Pupicei si duminica placuta in continuare!!
(V-ati facut datoria de cetateni? V-ati spus "cuvantul" la vot? )

Bogdana, cum mai e Andrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Petrean i-am pus pe pitici in premergator doar pt poze. Am primit cadou premergatoarele la botez si am desfacut unu am facut poze si l-am pus iar in cutie.
Pe le vreo 7- 8 luni o sa le folosim. Acum sunt mult prea mici.

fetelto am si eu o intrebare la voi.

Aveti careva carucior de gemeni de la primii pasi sau de la bertoni. Daca da cum vi se par.

Azi s-a rupt caruciorul piticilor si trebuie sa cumparam altul. Nu mai vreau sa dau o caruta de bani pe el si am vazut la primii pasi si la bertoni mai ieftine. Eram curioasa sa stiu daca sunt ok.

va pup


Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

salut

elenada, noi avem Bertoni si e ok. nu e super lux ca si inglesina sau alte limuzine, dar se poate trai cu el f bine. nu are maner reversibil, dar poti completa cu o umbrela la vara. nu are suport pt pahare si sticlute si nici carlige pt posete la maner, dar se pot cumpara de ex. la Dm sau hipermaesheuri. ... si e f usor. il ridic cu o mana sa il scot din apartament. de cand stau fetele in fund, chiar e f ok, nu mai vad diferente intre carucioare.
am dat 450 lei pe el si a meritat atata.
http://picasaweb.google.com/clara.acs/MinunileDeMamarute?authkey=Gv1sRgCJbV0Jz3gpmqPQ#5384977438285804626


fetelor, am vazut copii grozavi in poze huni nazdravani

burticilor, strangem pumnii sa mai rezistati in formula completa si sa fiti sanatosi si voiosi... pregatiti pt marea intalnire. grija mare la tensiunea arteriala! cred ca sunt mai de incredere aparatele clasice de masurat. astea tip bratara... stiu si eu?! eu masuram consecutiv de 2-3 ori adesea. si aratat alte cifre, diferente mari ca sa fie reale in cateva secunde distanta de timp.

dalina, saluuuuut! cum mai esti? cum stai cu strasul? te-ai mai relaxat?

premergator.... hmmmm. parca as opta pt antepremergator, desi multi copiii l-au folosit si nu au umblat nici pe varfuri... si nici craciti nu au devenit. dar daca ne-am descurca fara... as fi mai multumita. ati optat careva pt omiterea premergatorului? a fost greu fara?

ieri am luat cu tati decizia de a nu le mai vaccina pe fete dupa schema nationala obligatorie. o sa vedem cum ne descurcam cu inscrierea la gradi. eu nu sunt f hotarata, dar tati e f inversunat.
as adera la un homeopat pediatru decat sa le mai vaccinez. ma mai gandesc daca ma razgandesc... pana in martie...
cunoasteti copii mai mari care nu au fost vaccinati?

noi avem la 8 luni Anto 8kg ai Iulia 7,5kg, desi fata de cantarirea de la 6 luni mie mi se pare ca sunt semnificativ mai grele... si sa fi pus oare doar 500g?! la cifre prea putin.

pupam pe toata lumea.

racitii sa se faca bine si viermisorii sa dispara!

.......................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

SAPTE LUNI SI NICI UN DINTE


................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

SAPTE LUNI SI NICI UN DINTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Elenada eu am de la primii pasi..varianta aia..la 600 ron parca e..eu sunt f multumita..e si foarte usor..si e super ok. Nu am avut ce sa-i reprosez.
Dalina..Andrei..e mai bine..de cand am trecut pe singulaire..facem si cura cu bronho-vaxom..si vad ca totul e ok. Si la ei(ca la gemeni)polipii sunt inflamati din cauza rinitelor..noi facem masaj nazal...si asteptam sa facem 7 -8 ani..dc nu trece ii voi opera. Nu ii mai chinui cu niciun medicament ca realmente mi-a zis ORL-istul ca nu are sens. Le-am dat aerius..bebeilor vreo 2 sapt..si au fost mai bine. Cand l-am intrerupt..dupa vreo sapt..am luat-o de la capat...e drept..nu mai suntem asa mucosi si infundati..dar mai suntem.In rest..toate bune si frumoase. Maine mergem la control la alergolog..sa vedem ce zice dupa o sapt de medicatie...



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:

Buna toturor,
vreau sa ma alatur voua pt a impartasi tot ce se poate despre subiectul "gemeni". Sunt insarcinata in 8 saptamani, iar la primul contrul am aflat ca sunt 2 bebei . M-am speriat f tare, si inca nu speriata, deoarece e prima sarcina, prima nastere, asa ca ma alatur voua, poate mai prind curaj.

Mergi la inceput