Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Gabitza cum mai esti? Mai stau fetele?




salutare tuturor....

mai stam,cel putin pana vineri cand avem iar TNS si eco.... sa vedem ce se va mai hotari atunci
si, unul e baiat sigur ...
am cumparat patuturile, voi spala/calca hainutzele... ca nu se stie ce program avem saptamana viitoare


35+ Dragos si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Gabitza cum mai esti? Mai stau fetele?




salutare tuturor....

mai stam,cel putin pana vineri cand avem iar TNS si eco.... sa vedem ce se va mai hotari atunci
si, unul e baiat sigur ...
am cumparat patuturile, voi spala/calca hainutzele... ca nu se stie ce program avem saptamana viitoare


35+ Dragos si Eva


Buna dimineata,

hai ca mai aveti un pic. Tinem pumnii sa fie bine.

Sabina 17+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Luminita, dragalasi foc hunii tai! Dar mai ramane apa in vana dupa ce termina baita?
La noi e mai liniste la baita. Deocamdata. Uite www.flickr.com/photos/monicahhh/4099756829/in/set-72157621980600772/" target="_blank">aici
Speranta, superbe fetitele tale. sa-ti traiasca. De abia astept sa ne plimbam cu carucioarele. Ti-ai luat carucior? De care?

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Fetelor, avem si noi o problema...mi se spune ca nu e nimic asa grav dar sunt tare panicata...am facut analizele fetelor si au giardia..mi s-a recomandat furazolidon..cat de bun e?..s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? mai trebuie sa stiu ceva? vreun regim ceva ?plzzzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

Fetelor, avem si noi o problema...mi se spune ca nu e nimic asa grav dar sunt tare panicata...am facut analizele fetelor si au giardia..mi s-a recomandat furazolidon..cat de bun e?..s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? mai trebuie sa stiu ceva? vreun regim ceva ?plzzzz

POZE BURTICA SI GOGOSICI


uite ca voiam sa-ti scriu ca n-am auzit de asa ceva, dar am dat un search pe google:
Furoxone has a broad antibacterial spectrum covering the majority of gastrointestinal tract pathogens including E. coli, staphylococci, Salmonella, Shigella, Proteus, Aerobacter aerogenes, Vibrio cholerae and Giardia lamblia.

eu tin minte ca tudor a avut cand era mic ceva (nu mai tin minte exact ce) si doctorita ne-a dat la toti niste pastile albastre care se luau una pe saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

Fetelor, avem si noi o problema...mi se spune ca nu e nimic asa grav dar sunt tare panicata...am facut analizele fetelor si au giardia..mi s-a recomandat furazolidon..cat de bun e?..s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? mai trebuie sa stiu ceva? vreun regim ceva ?plzzzz

POZE BURTICA SI GOGOSICI


Imi pare rau Nu cunosc despre asa ceva!
Stiu doar ca trebuie sa nu te panichezi ca sa actionezi cumva si sa gandesti pozitiv.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

SAPTE LUNI SI NICI UN DINTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

luminita iti multumesc mult ptr sfat . Am luat azi Dentinox si sper sa fie mai bine. Hunii sunt dragalasi foc si asa de mari imi par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Salutari mamici,

N-am mai scris de ceva vreme, din lipsa de timp...

In primul rand vreau sa va salut si sa urez multa sanatate tuturor copiilor bolnaviori! Sa treceti cu bine peste toate racelile si problemele medicale specifice sezonului rece... si nu numai.

Noi suntem bine, zilele trecute am fost la control si totul era in regula... se pare ca avem doua fetite, despre prima mi s-a spus 100% ca e fetita, cica se vedea clar... a doua insa era foarte agitata si se tot misca, astfel ca numai dupa minute bune doctorita a decretat ca e tot fetita, dar nu era convinsa total. Momentan mergem pe varianta asta, oricum ma bucuram indiferent ce-mi spunea. Iar daca intre timp li se schimba sexul, nu va fi nicio problema!

Prima fetita are 140 grame si 14 cm, parea linistita si cuminte... si avea toate cele la locul lor. A doua, cea agitata, e putin mai mica in greutate, avea doar 120 de grame dar tot 14 cm lungime, iar doctorita mi-a spus ca nu-i nicio problema, oricum mai avem 5 luni de recuperat!

Pe de alta parte, incep sa ma rotunjesc tot mai tare, m-am ingrasat deja mult, 7 kg in primele 16 saptamani... si mi-e teama ca voi lua foarte mult in greutate pana la final. Din pacate si inainte sa raman insarcinata eram mult peste limita normala de greutate si ma chinuiam sa slabesc cu diete permanente... Nu mananc in exces, nu mananc porcarii, insa mi-e foame des si ma satur imediat, motiv pentru care probabil mananc cantitativ mai mult decat ar trebui, pe parcursul zilei. De putina vreme am inceput sa-mi pierd si rezistenta la efort, un etaj urcat imi taie rasuflarea , mersul pe jos ma oboseste mult mai repede, cum incerc sa ridic ceva simt o tensiune in abdomen... si ma supara senzatia asta de neputiinta, care probabil se va accentua tot mai tare in urmatoarele luni.

N-am scapat total de raceala nici acum, sunt deja 2 luni de cand am in permanenta probleme cu nasul, cu tusea, stranut incontinuu... iar de curand, de la aerul rece, am mari probleme de respiratie (eu avand astm bronsic, pentru care am preferat sa intrerup tratamentul cand am ramas gravida). Cred ca va trebui sa revin la inhalante, inainte sa fac mai rau sarcinii cu crizele de tuse si sufocare tot mai frecvente.

Ce sa mai spun... nu vreau sa sune ca sunt ipohondra, dar ma doare spatele si bazinul de ceva vreme si, mai ales daca stau intinsa pe pat si incerc sa ma ridic, am niste dureri sagetatoare foarte puternice din bazin pana in coapse... uneori atat de acute, ca nu reusesc sa ma ridic.

Nu in ultimul rand ma tot lupt cu migrene seara, nu reusesc sa-mi dau seama de la ce le fac... lucratul la calculator, oboseala ochilor, mancarea prea grea la fiere (care da dureri de cap)... nu stiu, dar sunt ingrozitoare si ma tin pana a doua zi, fara sa-mi treaca de la somn, comprese, ceai sau altceva...

In rest suntem bine.

De cateva zile imi tot propun sa iau la citit intreg topicul de gemeni, am un roman intreg de lecturat, stiu ca in trecut ati discutat de diverse chestii care ma intereseaza si vreau sa gasesc toate informatiile (mai ales despre carucioare, biberoane etc)...
Apropos, de sarbatori noi vrem sa mergem la Budapesta sa cumparam de acolo mare parte din lucrurile necesare: patuturi si accesoriid e la Ikea, carucior, sterilizator, sticlute, tetine, suzete, statie din aceea de ascultat, ceva hainute etc... Ati facut careva acest lucru, imi puteti recomanda ceva magazine sau firme unde putem gasi la pret avantajos cele necesare?



Carla 15+ , dublu laureata!

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput