Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am primit acest mesaj si il dau mai departe...

Nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV - fetita nou nascuta a colegului unei cunostintze. Sotia lui a murit saptamana trecuta. Poate se gaseste cineva... Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce poate si doreste sa salveze acest bebelus.. Numarul de telefon il aveti aici : 0741 864 495 , 0765 262 424 Scuze de deranj si dati mai departe, va rog.


32+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Am primit acest mesaj si il dau mai departe...

Nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV - fetita nou nascuta a colegului unei cunostintze. Sotia lui a murit saptamana trecuta. Poate se gaseste cineva... Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce poate si doreste sa salveze acest bebelus.. Numarul de telefon il aveti aici : 0741 864 495 , 0765 262 424 Scuze de deranj si dati mai departe, va rog.


32+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi



Larisel, cred ca am mai vazut mesajul asta pe forum in urma cu ceva timp si cineva spunea ca e prea tarziu, ca si fetita, din pacate, a murit .



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata,


am mai castigat inca o saptamana ... vineri mai facem un TNS si luni inca o eco
mucosii au luat in greutate..1900/1950... crestem constant dar IR tot marite.... marti intram in saptamana 36... incet incet ne apropiem de luna a 9 a..si poate reusim sa trecem si de 2 kg ... sa stam cat mai putin la incubator...


35+ Dragos si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

gabitza, cat ma bucur!!.. ce bineee!!!...
hai ca nu mai e chiar asa de mult! Oricum, pe mine m-ai depasit!


luminita, scuze pentru ameteala!...
LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Buna dimineata dragelor,

am intrat si eu sa o felicit pe Gabitza, urmaresc subiectul tau cu sufletul la gura. Voiam sa te intreb din ce saptamana s-au descoperit IR-urile marite? Mie la ultima eco de 16 saptamani, mi s-au descoperit marite si mi-a zis medicul ca din sapt 20 sunt valorile concludente. Daca se mentin marite, ma trimite la Coltea pentru analize suplimentare si apoi tratament cu Clexane, ceea ce pe mine nu ma incanta deloc. M-ar ajuta un pic experienta ta.

Sabina 16+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Buna dimineata dragelor,

am intrat si eu sa o felicit pe Gabitza, urmaresc subiectul tau cu sufletul la gura. Voiam sa te intreb din ce saptamana s-au descoperit IR-urile marite? Mie la ultima eco de 16 saptamani, mi s-au descoperit marite si mi-a zis medicul ca din sapt 20 sunt valorile concludente. Daca se mentin marite, ma trimite la Coltea pentru analize suplimentare si apoi tratament cu Clexane, ceea ce pe mine nu ma incanta deloc. M-ar ajuta un pic experienta ta.

Sabina 16+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei




buna,

la 32 saptamani s-au descoperit IR marite si de atunci fac saptaminal TNS si eco,tratamentul pe care il iau e acelasi pe care il luam si inainte: utrogestan, aspenter, elevit, ferogradumet

35+ Dragos si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Buna dimineata dragelor,

am intrat si eu sa o felicit pe Gabitza, urmaresc subiectul tau cu sufletul la gura. Voiam sa te intreb din ce saptamana s-au descoperit IR-urile marite? Mie la ultima eco de 16 saptamani, mi s-au descoperit marite si mi-a zis medicul ca din sapt 20 sunt valorile concludente. Daca se mentin marite, ma trimite la Coltea pentru analize suplimentare si apoi tratament cu Clexane, ceea ce pe mine nu ma incanta deloc. M-ar ajuta un pic experienta ta.

Sabina 16+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei




buna,

la 32 saptamani s-au descoperit IR marite si de atunci fac saptaminal TNS si eco,tratamentul pe care il iau e acelasi pe care il luam si inainte: utrogestan, aspenter, elevit, ferogradumet

35+ Dragos si Eva


Multumesc mult pentru raspuns. Aspenter de ce ti-a fost recomandat?

Sabina 16+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

laura25 Eu abia acum am primit mesajul...imi pare rau...

ioana5255 Eu fac tratament cu clexane de la 17saptamani (nu pt ir-uri dar nu conteaza) si nu e chiar atat de rau...bine, mie imi face injectziile sotzul, singura nu prea am curaj.

gabitza35 Si eu toata sarcina am luat tratament cu aspenter (1/zi) dar dr ginecolog mi-a zis sa-l intrerup de pe 10 noiembrie, adica de la 33 saptamani. Tu mai iei?


33+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

larisel, eu mai iau si acum aspenter,chiar mi-a fost marita doza la 2/zi de aprox 1 sapt

35+ Dragos si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Buna fetelor...am fost astazi la intalnire cu bb-linele si intrucat cea din stanga (Natalia) nu vrea sa se intoarca cu caputzul in jos si pace, am hotarat impreuna cu dna dr ca facem cezariana...cel mai probabil in saptamana 07-13 decembrie, asta daca stau cumintzi gagicile pana atunci. Au mai crescut, au 1800g respectiv 1900g, sunt mai micutze decat varsta conform um, dar in grafic. Sper sa mai stea la caldurica sa se mai intremeze un pic....si sa apuce dna dr sa se intoarca pt ca e plecata in perioada 30 noiembrie-07 decembrie.Pana atunci o sa ma vada o data sotzul dneaei (tot ginecolog), la care voi merge pt prima oara pe 30 noiembrie. Singura problema pe care se pare ca o am este in continuare tensiunea mare + picioarele umflate, dar asta e...sper sa nu se agraveze.


33+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

AMR maxim 5 saptamani

Mergi la inceput