Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele sfintilor Mihail si Gavril!!!!


elsels, LA MULTI ANI si pentru sfintisorii tai dragi, de ziua lor de nastere, sa creasca mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Luminita, apropo de ce-ti vine sa faci cand iti dai seama cum sunt tratate comorile tale, vreau sa-ti spun ca si eu simteam la fel. Dar, daca ti se-ntampla, n-ai decat doua variante: ori te faci ca treci cu vederea si-ti storci creierii cum sa le spui mai finut ca nu esti de acord cu dinastea, fara sa le ofensezi, ca sa aiba mai apoi urmari negative exact asupra puiutilor.., sau le faci circul cat casa, le mai si reclami (si-ti spun eu ca se musamalizeaza reciproc) dar din momentul doi nu-ti mai duci copiii in acel loc. Si risti sa se duca vestea ca tu esti una dinaia care umbla cu reclamatii.. (Eu am patit-o! Nu cu copiii, ci cu directoarele, la locul de munca.) Dar, oricum, momentul e.. dulce!

In ceea ce le priveste pe actualele educatoare, or sa-si dea seama singure ca am fost nemultumita de ele (RAU nemultumita) cand or sa primeasca vestea in primavara ca fetitele vor merge la alta gradi.
Cel putin asa gandesc acum. (pana la primavara mai e... cine stie, poate se schimba educatoarele la gradinita asta, mai stii?? )

Pupicei tuturor!

(De maine incepe iarasi scoala... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Multumesc pentru urari Dalina.

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani Mihai si Gabriel ! Sa fiti sanatosi, plini de noroc si fericire Elena, sa-ti traisca baietii! Sa ajunga OAMENI , sa fii mandra de ei in fiecare zi!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritzilor de ieri!

gabitza35 Tinem pumnii sa mai stea bb-ii in burtica un pic ca sa mai creasca...

alina_bubulina Pai acum o sa ai pregatite si nume de fetitze si nume de baietzei...in caz ca se mai intampla vreo schimbare .



In sfarshit avem si noi nume...


32+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Larisel, Sofia si Natalia sunt si numele mele favorite, in capul listei!!! Poate te dublez!




Carla 12+ , dublu laureata!

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

Luminita, apropo de ce-ti vine sa faci cand iti dai seama cum sunt tratate comorile tale, vreau sa-ti spun ca si eu simteam la fel. Dar, daca ti se-ntampla, n-ai decat doua variante: ori te faci ca treci cu vederea si-ti storci creierii cum sa le spui mai finut ca nu esti de acord cu dinastea, fara sa le ofensezi, ca sa aiba mai apoi urmari negative exact asupra puiutilor.., sau le faci circul cat casa, le mai si reclami (si-ti spun eu ca se musamalizeaza reciproc) dar din momentul doi nu-ti mai duci copiii in acel loc. Si risti sa se duca vestea ca tu esti una dinaia care umbla cu reclamatii.. (Eu am patit-o! Nu cu copiii, ci cu directoarele, la locul de munca.) Dar, oricum, momentul e.. dulce!

In ceea ce le priveste pe actualele educatoare, or sa-si dea seama singure ca am fost nemultumita de ele (RAU nemultumita) cand or sa primeasca vestea in primavara ca fetitele vor merge la alta gradi.
Cel putin asa gandesc acum. (pana la primavara mai e... cine stie, poate se schimba educatoarele la gradinita asta, mai stii?? )

Pupicei tuturor!

(De maine incepe iarasi scoala... )

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"


te contrazic. eu din momentul zero, daca pot spune asa, imi iau copii de acolo. apoi, om vedea, daca merita timpul si nervii investiti pentru reclamatie. cat despre faptul ca mi se duce vorba ca-s nush cum, zau, nu-mi pasa absolut deloc. daca (si) asta trebuie, ca macar sa ridic niste semne de intrebare asupra a ceea ce se intampla acolo, fie.

te , sa va faceti bine repede.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

pentru sarbatoritii de ieri, pentru onomastica, dar si pentru puii lui Elsels! Sanatate si bucurii, tot binele din lume la voi sa fie!

si pentru ca ne-am sarbatorit si noi ieri, iaca:


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

Off, in sfr am reusit sa intru 5 min. Nu am apucat sa citesc tot din urma, sper sa recuperez inre timp. Mi-era tare dor de voi.
gabitza Sanatate multa ! Sa fie totul bine la nastere !

elsels La Multi Ani puilor de 1 anisor !!! Sa traiasca cu numele !!! Sa fie sanatosi si norocosi !!!

larisel Sunt deosebite numele alese!

Pentru puii cu probleme la nasucuri Sa scapati de mucisori!!!

lili Felicitari pentru progresele micutelor !

Trebuie deja sa se trezeasca terminatoarele mele! Nu dorm mai mult de 40 de min, fereasca Dumnezeu. M-am saturat, dorm putin si des si adorm numai leganate, bine totusi ca imi dorm noaptea! Oare o sa scap vreodata de programul asta??? Nu am timp sa fac nimic ! Suntem si la stadiul la care zboara din pat, escaladeaza pernele sa ajunga jos,sunt intr-o continua miscare!Au inceput putin cate putin sa mearga de-abusilea, vor pe jos !!! Una la prize, una la colturile de la mobila!!! Doamne , fetelor, mi-e groaza de momentul cand or sa inceapa sa mearga!!!
O veste buna este ca nu le mai este frica de casele straine!

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Multumesc pentru urari tuturor.
Sanatate multa si voua si puitilor vostri!

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput