Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Larisel! Sa fie norocoase si sanatoase!
Multa sanatate si tie, si refacere rapida.

Am gasit la fulgusori de 2009 si bb-ii lui gabitza35, nascuti pe 30 noiembrie. Asadar:
Felicitari gabitza35! Sa fie norocoasi si sanatoasi! Te asteptam la raport... sper ca sunteti deja acasa

ioana.mica bine ati venit. Sa ne dai datele voastre, sa va trecem in listuta
Bucura-te de repizele de somn si perioadele de liniste... mai incolo vor disparea de tot

Jocurban nu stiu ce sfat sa-ti dau, doar un dr. poate... insa ai grija cu tusea, poate provoca contractii... si mai rau, un col deschis... Daca dr. ginecolog este deacord cu antibioticul respectiv, eu l-as prefera in locul riscului de a se deschide colul... La mine s-a deschis si fara sa fiu vreodata racita in timpul sarcinii
Sanatate multa

Lumy_Clt multa sanatate incontinuare

Clara felicitari pentru progrese

Bogdana multa sanatate. Tin pumnii sa dea rezultat tratamentul.

Noi nu prea avem nimic de raportat... cresc, prostiile se inmultesc... la fel si crizele de personalitate Trecem peste toate cu rabdare si nervi de otel... cu toate ca nu reusesc mereu sa ma abtin... ma mai infurii pe ei... mai ales cand le spun sa se potoleasca, pt. ca se vor lovi... iar in secunda doi fix asta se intampla



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

Yuhuuuuuuuuuuu SUNTEM IN REVISTA MAMI PE DECEMBRIEEE

POZE BURTICA SI GOGOSICI


Lara am reusit si eu in sfarsit sa cumpar revista. Aveti 2 fete superbe. Sa va traiasca. M-a impresionat foarte tare povestea voastra. Acolo SUS cineva va iubeste.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Gabitza sa iti traiasca bebeii. Sa fie sanatosi.

Carla si eu as prefera sa iau antibiotic, decat sa risc alte minuni pe sarcina. Eu la prima sarcina am luat antibiotic pentru Ecoli si Ureaplasma si anume Ampicilina, dupa ce alt dr inainte ma infundase cu niste nenorocite de antibiotice si Alexandra a mea e mare si sanatoasa. Sanatate si ai grija de tine!

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Larisel felicitari. Te asteptam cu vesti noi.

Sabina 20+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana.mica spune:

Felicitari pentru gemeneii care au mai venit.

Ca sa intram si noi in listuta Alexandra Elena si Miruna Gabriela nascute pe 12.08.2009.Momentan suntem cuminti dar am inteles ca e cea mai linistita perioada asa ca ma antrenez pentru ce va veni
Noi nu prea am avut probleme in timpul sarcinii doar o raceala mica dar imediat ce am simtit ca vine am dat pe gat doua fiole de vitamina C si in vreo 2 zile s-a rezolvat.
Ureaplasma mi-a iesit si mie in analize dar doctorul meu nu mi-a dat voie sa iau nimic (doctorul de familie imi daduse sa iau Sumamed cand a vazut analizele) si nici eu nici fetele nu am avut nimic. Am fost norocoasa cu o sarcina usoara dusa pana la 39 de saptamani si 3 zile. Aaaaa doar ca nu am stiut ce avem decat la nastere .... la toate ecografiile fetele ne-au tratat cu fundul, dar mami si tati pregatisera si nume de fetite si de baietei :D

Pupaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Larisel si Gabitza ....

Leac babesc pt tuse am folosit cu succes: o jumatate de ceapa taiata fidelute se amesteca cu doua linguri de zahar pe foc mic, cand e aproape caramelizat amestecul se pune 150ml de apa si se lasa sa dea in clocot. Gustul e de nedescris , dar e f eficient si ajunge doua-trei zile pt ca se iau cate 3-4 lingurite o data , de 3 ori pe zi.
Iarasi f bun e ceaiul de podbal pt gat si tuse. Nu stiu sa aiba contraindicatii in sarcina.

Pastile din extract din samburi de gref am mai luat. Cica e un antibiotic natural. Am dizolvat pastiluta in paharul cu apa. Careva ...sau toate, alaturi de Oscilo si Stodal au dat efect. Nu puteam manca citrice deloc pt ca aveam arsuri f puternice.

sanatate la toata lumea

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

PENTRU MOSH: SUNTEM CUMINTI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eldeea77 spune:

Buna seara mamicilor si viitoarelor mamici.
Sunt o viitoare mami de gemeni si sunt putin cam abatuta ca am ramas fara doctor. Aveam un dr f bun dar a intrat si ea in concediu prenatal. Puteti sa-mi recomandati voi pe cineva din Bucuresti?
Va pup si pe curind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello si de la noi!

Felicitari pentru bebeii ce s-au nascut, pentru viitoarele mamici de gemenei si pentru mamicile si gemeneii deja sositi pe lume.

Azi am aflat vestea cea mare, Arturicii vor avea o surioara.

O zi minunata sa aveti!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Hello si de la noi!

Felicitari pentru bebeii ce s-au nascut, pentru viitoarele mamici de gemenei si pentru mamicile si gemeneii deja sositi pe lume.

Azi am aflat vestea cea mare, Arturicii vor avea o surioara.

O zi minunata sa aveti!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+



Felicitari! Sarcina usoara si sanatate multa! Tare frumoasa semntura ai! Poate intr-o zi o sa am si eu curajul tau.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

gabitza si larisel sa va traiasca !!

arturica felicitari si de aici! e sigur una singura?

eldeea bine ai venit! iti doresc sarcina usoara in continuare! din pacate nu te pot ajuta. si scrie repede 10 mesaje ca sa nu mai fi moderata, astfel incat sa si apara cand le scrii

in seara asta am facut bradul: ce s-au mai distrat si cate globuri au spart

sambata am avut party pentru fetite, iar sambata asta avem pentru tudor of, ce repede cresc copiii astia

Mergi la inceput