Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

laraa, am vazut vedetele!!!
ce m-a impresionat povestea voastra, cu toate ca o stiam... ma bucur pentru voi, pentru finalul asta fericit, de fapt eu l-as numi inceput... sa-ti traiasca mandrele!!!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna feteleor ,

intru si eu pe fuga sa va intreb ceva ce probabil a fost intrebat obsedant pe aici : dupa cat timp a venit indemnizatia de crestere de la data la care a fost depus dosarul .

Va multumesc si astept cu "infrigurare" raspunsurile voastre .

pooopici tuturor .

Karina mami de Sofia Andreea si Eva Maria


bucati de fericire



Branica & Capsunica


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

blue_karina, cand am nascut eu nu intrase inca in vigoare legea 85%, asa ca am depus actele, si am primit, initial cei 600ron. au venit la 2 luni dupa ce am nascut, pe ambele luni. luna urmatoare, adica la 3 luni de la nastere, au sosit si restul, retroactiv, pana la 85%.
atentie, daca iti vor intra direct pe card, se pot face incurcaturi la banca, am auzit multe cazuri. adica dupa 2 luni tu poti astepta linistita banii deja virati, dar ei sa nu fie totusi pe card. sfatul meu e ca dupa 2 luni, sa incepi sa dai niste telefoane, de siguranta.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

blue karina..eu la ambele cresteri am avut baniipe card si nu am intampinat probleme. Acum..banii dc sunt 85 % vin dupa 4 luni..dc sunt cei 600 ron..dupa 2luni



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu am depus dosarul in 17 septembrie si banutii au intrat in cont in 12 noiembrie pentru 2 luni. E vb de indemnizatia.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Buna ziua, dragi mamici, bebici si burtici!

Am facut ieri ET in ziua3 si dr. spuneau ca am putea incerca sa mai transferam unul in ziua5, daca ajunge blastocist. ATI MAI AUZIT DE ACEASTA PROCEDURA? A fost ideea mea si dr. au fost de acord (embriologul chiar a spus ca a mai practicat-o cu succes).

Va multumesc anticipat si va urez sanatate maxima!

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna seara fetelor!
libra eu zic ca trebuia sa scrii la fiv nu aici, dar o sa-ti raspnd eu. Se poate face ET si in ziua 5 dupa ce s-a mai facut un ET in ziua 3 dar... eu una nu as risca. Gandeste-te ca ei il introduc in fundul uterului in zona unde ei pot nida. Acolo i-au pus deja pe primii. Mie mi-ar fi frica sa nu ii deranjeze cumva. Din toate fetele de la fiv nu prea am auzit sa faca vreuna metoda asta.

eu nu mi-as forta norocul. Parerea mea sincera este ca medicii o fac experimental, transferul de blastocisti nefiind practicat de foarte multa vreme la noi fiind necesar un mediu de cultura diferit.

Cate celule aveau la 3 zile primii embrioni si cati ai transferat?
Daca vrei putem continua discutia la fiv, acolo fiind multe fete documentate care te pot sfatui mai bine ca mine. Eu am ramas in urma fivul meu fiind facut in dec 2006.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lachione

buna seara fetelor!
libra eu zic ca trebuia sa scrii la fiv nu aici, dar o sa-ti raspnd eu. Se poate face ET si in ziua 5 dupa ce s-a mai facut un ET in ziua 3 dar... eu una nu as risca. Gandeste-te ca ei il introduc in fundul uterului in zona unde ei pot nida. Acolo i-au pus deja pe primii. Mie mi-ar fi frica sa nu ii deranjeze cumva. Din toate fetele de la fiv nu prea am auzit sa faca vreuna metoda asta.

eu nu mi-as forta norocul. Parerea mea sincera este ca medicii o fac experimental, transferul de blastocisti nefiind practicat de foarte multa vreme la noi fiind necesar un mediu de cultura diferit.

Cate celule aveau la 3 zile primii embrioni si cati ai transferat?
Daca vrei putem continua discutia la fiv, acolo fiind multe fete documentate care te pot sfatui mai bine ca mine. Eu am ramas in urma fivul meu fiind facut in dec 2006.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna


Multumesc pt raspuns. Am scris si la FIV, am scris peste tot, in speranta ca voi gasi pe cineva care a mai facut. Am transferat 2x8 celule in z3 (cu echipa Marinescu-Cocei). Ambii dr. m-au asigurat ca nu e niciun risc pentru cei 2 transferati ieri. Tu ai spus mai sus ca SE POATE. DE UNDE STII?

P.S. Ma bucur sa aflu ca esti mamica de Karina si Iris, cred ca ne-am mai intalnit in primavara lui 2005 pe la aspirante sau chiar pe la Odisee.

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Daca ai facut cu Marinescu-Cocei, mergi pe mana lor cu cea mai mare incredere. tot ei mi le-au facut si mie pe Karina si Iris.

Ai deja 2 embrioni super buni pt ziua 3. De la ei stiu si eu de procedura asta si ca ar fi OK. Nu stiam ca faci cu ei, credeam ca esti in alta parte. DA, in ei am cea mai mare incredere.
Si eu imi aduc aminte de tine.
Sa-ti ajute Dumnezeu sa reusesti! Pup.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Tuturor celor care s-au sarbatorit ieri, de Sf. Nicolae!

si celor care se sarbatoresc azi, este Sf. Filofteia!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput