Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(42)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Buna dimineata!

Ma primiti si pe mine?
Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni, graviduta in 10 saptamani.
Sarcina s-a lasat mult timp asteptata, tratamente peste tratamente, si de data asta cu rezultat. Sarcina e obtinuta dupa o serie agresiva de stimulare ovariana si conceptie naturala.
La monitorizarile ecografice bebei sunt in parametrii normali, asteptam urmatoarea intalnire cu ei pe 15.12 .

Va

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Buna dimineata!

Ma primiti si pe mine?
Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni, graviduta in 10 saptamani.
Sarcina s-a lasat mult timp asteptata, tratamente peste tratamente, si de data asta cu rezultat. Sarcina e obtinuta dupa o serie agresiva de stimulare ovariana si conceptie naturala.
La monitorizarile ecografice bebei sunt in parametrii normali, asteptam urmatoarea intalnire cu ei pe 15.12 .

Va

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png


FELICITARI, BUN VENIT!
Suntem aici pentru orice intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Laraa, felicitari pentru revista! O cumparam si noi!


aurastanciu, marush, n-ati mai aparut de muuult... Oricum, noi va uram din suflet LA MULTI ANI! pentru comori, sa creasca mari si sa fie sanatosi, sa aiba parte de tot ceea ce va doriti pentru ei!

Buburuzele mele iar tusesc! De trei zile Miriam si de aseara si Anita. Nu mai stiu ce sa le dau, ce sa fac... I-adevarat ca le-am si scos in fiecare zi cateva ore afara, dar in jurul pranzului, cand era cald si frumos.. Cred ca s-au zbenguit prea tare si au tras aer rece. Si tinand cont ca vreo trei saptamani inainte nu au mai fost afara...
M-a speriat si o prietena cu baietelul de-o varsta cu-ale mele... tot asa, tusea, dar i s-a spus ca nu are nimic la plamani, iar dupa doua zile s-a dus cu el la urgenta ca a vomitat de la tuse si.. aprindere la plamani! Si e pe injectabil.

In rest, toate bune, asteptam vacanta si sarbatorile..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

LA MULTI ANI tuturor Andreiutilor si Andreiutelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

gabitza, nastere usoara, refacere rapida, sa fiti cu totii sanatosi!! te asteptam cu impresii noi si numai cu vesti bune! Doamne ajuta!

laraa, wow, vedete ai? chiar am vrut s-o cumpar azi, dar am uitat, maine negresit iau revista, abia astept sa va vad!

Lumy_Clt, bine ai sosit! sarcina usoara si la termen! sanatate!

aurastanciu, marush, sa va traiasca puiutii!

LA MULTI ANI TUTUROR ANDREELOR SI ANDREILOR!!! Multa sanatate si fericire!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

dalina, multa sanatate buburuzelor! mergi cu ele si la un doctor, sa le asculte la plamani, sa iti iei de o grija.

cand intrati in vacanta?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello!

Nou nu am mai poposit de mult pe aici insa va dorim sa aveti sarcini usoare si multa sanatate!

Pupam gemeneii deja nascuti si desgur mamicile lor!

Baietii nostri implinesc in curand 6 ani! Nici nu imi vine sa cred cum zboara timpul.
In plus, am primit inca un cadou de la Dumnezeu, a fost un cadou surpriza, inca un bebe (nu-s doi).

O zi frumoasa tuturor!


Ioana,
~6ani, ~6ani, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuulti ani Andreelor si Andreilor!
... cu intarziere si scuzele de rigoare

Multumim mult pt. urari.

Dalina multa sanatate. Mai bine fugi la dr. sa te linisteasca.

Ioana felicitari. Sarcina cat mai usoara.

Lumy_Clt bine ai venit. Sarcina cat mai usoara.

gabitza35 abia astept sa ne spui doua vorbe despre bb-ei... Refacere rapida si multa sanatate.

Eu tot pe fuga... nu stiu cum sa fac sa-mi ajunga timpul




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Hello!

Nou nu am mai poposit de mult pe aici insa va dorim sa aveti sarcini usoare si multa sanatate!

Pupam gemeneii deja nascuti si desgur mamicile lor!

Baietii nostri implinesc in curand 6 ani! Nici nu imi vine sa cred cum zboara timpul.
In plus, am primit inca un cadou de la Dumnezeu, a fost un cadou surpriza, inca un bebe (nu-s doi).

O zi frumoasa tuturor!


Ioana,
~6ani, ~6ani, 17+


Felicitari, frumos cadou surpriza ti-a rezervat viata!
Sarcina usoara si multa sanatate!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am fost si noi ieri la dr si am vazut fetitzele un picutz...doar un picutz pt ca dl dr nu a fost prea comunicativ si nici nu a masurat prea multe chestii...Important e ca la sfarshit ne-a zis ca sunt bine, inimioarele sunt ok, greutatea e un pic cam micutza (2.2 kg si 2.15 kg) si ca mai stam vreo 2 saptamani.


La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor de ieri!


Lumy_clt, arturicii Felicitari! Sarcini ushoare si bb-i sanatoshi!





35+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 3 saptamani

Mergi la inceput