INSEMINARE 51

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raallu spune:

sensibila - tu iti mai aduci aminte...inainte de tratamentul de stimulare endometrul era asa de mare?
Ce tratament de stimulare ai luat ?
M-ai intrebat in a cata zi de la inseminare sunt...imi pare rau ca nu ti-am raspuns, dar nu a mers netul..azi este a 10-a zi.
Vad ca n-au mai curs picaturile, dar am dureri de burta....cred ca vine cm sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raallu spune:

sa-i reamintesc de rezultatul papanicolaului " moderat fond inflamator acut si hemoragic..frotiu de tip inflamator -reparator"? si sa-i spun ca se recomanda tratament antiinflamator? Poate de la inflamatie mi s-a dereglat cm si am picaturile acelea cu o sapt inainte de cm. Aceasta problema o am de 5 luni...nu incepusem inseminarile...de aceea nici nu sper la sangerarea de nidatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

raallu – da, endrometru era pe cn de 15 mm, apoi dupa stimuarea cu ovamit a fost 13-14 mm. Picaturile sau firicele de al nidare pot aparea in z8-10.
Cum spuneam si mai devreme pana nu vedeti rosu nu va pierdeti speranta. Nu ai stare de somnolenta sau dureri de sani ?

e in burtica +22
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeee

VIN CU O MARE RUGAMINTE LA VOI
AM INTELES CA ALINEI II ESTE RAU
VA ROG
UN APEL DE URGENTARE
SA NU RAMANA ADI CU BANII STRANSI
II ESTE FRICA SA NU O PIARDA
VA ROG
MAI DA-TI LA PRIETENI BLOGUL
AU ZIS AIA CA II PRIMESC CU 30 DE MII
SA MAI DEA APOI DIFERENTA

VA ROG
S-A MICSORAT SUMA
SA FACEM UN EFORT
SA POATA PLECA
FRATEMIU E DISPERAT
SI A ZIS CA EL SE DESCURCA CU DOAR 1000 EURO
SPER SA II AJUTE DUMNEZEU
sunt deja 21 de mii

VA ROG
DA-TI LA CAT MAI MULTI PRIETENI BLOGUL ALINEI
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raallu spune:

sensibila - nu prezint nici un semn de sarcina...cred, mersi pt raspuns si ai multa grija de tine si de bebelusa.
Nu indraznesc sa-i spun d-nei dr de stimulare...daca ea nu mi-a recomandat...inca. Duminica o sa fac un test...incerc sa nu-mi pun prea mari sperante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

raallu - astepta macar pana marti, sa fie 14 zile. Si poti sa o intrebi pe dr frumos daca nu ai avea mai multe sanse pe stimulare. Ca doar nu o omori. Doar o intrebi.

Si spune-i si de picaturi si de rezulat si de tot , ca doar ea nu are d eunde sa stie daca noi tacem ca melcul. Spune-i tot.

e in burtica +22
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

apai Sensibila, chiar daca sunt in ziua 8 de la IA (eu numar si ziua in care face IA-voi ?)...ma poti trece cu nereusita....stie fata sigur.

Va pup si va doresc un we plin de liniste si zambete

Anul asta voi fi , iar in 2010 . Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Alla ce vitamine iti iei? Vreau sa fac si eu analizele alea de trombofilie profilul 2.Exista remediu in cazul in care nu ies bine?Nu stiam.Ma gandeam ca sunt genetice si nu ai ce face daca ies rau.
Sensibila, poti face modificarea la mine.2 IA nereusite, a treia reusita, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani.Urmeaza a 4-a inseminare undeva la sfarsitul saptamanii viitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Alla ce vitamine iti iei? Vreau sa fac si eu analizele alea de trombofilie profilul 2.Exista remediu in cazul in care nu ies bine?Nu stiam.Ma gandeam ca sunt genetice si nu ai ce face daca ies rau.
Sensibila, poti face modificarea la mine.2 IA nereusite, a treia reusita, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani.Urmeaza a 4-a inseminare undeva la sfarsitul saptamanii viitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns csana spune:

fetele vin, de la prima monitorizare. ziua 3 spre 4 de gonal( adica n-am facut inca injectia din ziua 4)si ziua 6 de CM, dr T zice ca am 4 foliculasi, dar pe biletel mi-a scris 3, toti pe OD, dimensiuni; 15,3
14,5 13, 2.iar endometru de 9.8. cica sa mai vin luni, ma gandesc acum, oare n-o fi prea tarziu luni?
Aracelli, te rog,nu- ti pierde speranta!

Mergi la inceput