INSEMINARE 51

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

sensibila multumim pt noul capitol!
sa fie plin de II

Mona40 mult succes la FIV! te asteptam sa ne aduci vestea cea buna
elenaraluca bafta la monitorizare. te asteptam cu vesti dune despre foli si endo
sabine, ma bucur sa aud ca ai reinceput. bafta multa si sa auzim numai de bine
peta mult succes! sa fie intr-un ceas bun inseminarea
ilary pe cand faci IA?
viss mult succes la stimulare, sa raspunda ovarul care trebuie!

fetele

azi e ziua 7 de la IA. asteptam.
singura veste buna pe care o am e ca am fost in ungaria sa imi iau vitaminele pt frumusetea mea de mutatie. sper din tot sufletul sa nu fie prea tarziu (in cazul in care se prinde ceva dupa IA-ul asta)

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

va pup frumoaselor!
Cred ca maine,azi merg la alt eco
Sa vedeti ce am patit aseara:cand sa-mi fac gonalul 75 ,am tras de seringa de a iesit din substanta pein capatul opus al acului.A cazut din substanta.....ce ma fac?mi-am injectat cat a mai ramas,dar nu e doza care trebuia.Oare stopeaza cesterea foliculilor daca nu injectezi cat trebuie ?Mi-am compromis inseminarea?Mai pot face IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui llary

va pup frumoaselor!
Cred ca maine,azi merg la alt eco
Sa vedeti ce am patit aseara:cand sa-mi fac gonalul 75 ,am tras de seringa de a iesit din substanta pein capatul opus al acului.A cazut din substanta.....ce ma fac?mi-am injectat cat a mai ramas,dar nu e doza care trebuia.Oare stopeaza cesterea foliculilor daca nu injectezi cat trebuie ?Mi-am compromis inseminarea?Mai pot face IA?


fetelor buna dimineata,
si eu pe aici matinala
Ilary, n-ai compromis nimic, da-i in continuare cu injectiile dupa program, dozele se vor suprapune in timp..am citit la puregon -si cred ca e valabil si pentru gonal- ca se mentine prin organism vreo 48 de ore, deci nu e bai daca o data ai injectat mai putinel.
o zi frumoasa fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

buna dimineata fetele.

Lumi, matinala rau azi

Illary, eu puregon-ul....am patit la fel ca si tine, intr-o seara, am pierdut aprox juma din fiola....si totuzi, in ziua 11 aveam 3 foliculi babani (edomentru cam anemic, dar oricum, > 7 :))

Eu sunt la o sapt si o zi de la IA....ma mananca destul de des sfarcurile (ati patit cumva asa ceva ?) si cred ca de la Utrogestan am niste gaze.....de imi e si teama sa merg la toaleta la birou :)))

Ce faceti in we ?

pe cine sarbatorim duminca ?

Anul asta voi fi , iar in 2010 . Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Araceli spune:

'Neata si fetele.
Peta, bafta maxima la IA! De data asta va fi bine, vei vedea
Mona, bafta multa la FIV! Sa ne spui cum stai cu pregatirile.
Sabine, ma bucur ca te-ai ridicat si ca ai puterea sa mergi mai departe in continuare. Vei vedea ca iti vei strange puiul in brate, la fel ca noi toate, de altfel...
Anna, sper ca vei reactiona execlent la stimularea asta si vei veni cu vesti bune bune.
Fetele, eu sunt Z11 de la IA. Incerc sa ma resemnez, stiu ca nu am reusit nici acum. Zilele astea m-am luptat cu durerile de cap, adik PMS e instalat bine de tot. Am vorbit deja cu dr. T, mergem si luna asta pe gonal, insa jumatate din doza de luna trecuta (adica 75 ui/zi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Peta - sa fie cu succes IAullllllll ! Si sa se lase cu bebel !!!!


e in burtica +22
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Vin cu o rugaminte. Haideti sa salvam o viata. Din putinul pe care il avem sa incercam sa gasim o suma minima 10 ron - 50 ron cat poate fiecare, pentru a salva un inger. Are nevoie de noi!!!
La semnatura mea gasiti toate detaliile. Multumesc.




Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Araceli - nu pierde speranta !
Pana nu vezi rosu e o speranta, corpul poate da tot felul de semne pe care noi le interpretam dupa cum credem !

e in burtica +22
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaelenai spune:

peta mult succes astazi!!! Sa fie multi gigei si sa se sparga toti foliculii..poate se lasa cu gemeni

indi_77 cred ca sfarcurile te mananca de la progesteronul care e crescut.Eu sunt in ziua 5 de la inseminare si ma dor sanii foarte rau, parca as avea pietre in ei si am si sfarcurile foarte sensibile.In rest am niste intepaturi prin ovare cateodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Mona40 - te-am sters de pe listuta ! Mult succes la FIV si sa fie cu ochisori din prima !

Fetele sa imi spuneti ce trebuie s amai modific pe prima pagina

e in burtica +22
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput