INSEMINARE 51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna fetele

Luminita : ce tare mi-as dori sa am bb. Eu incerc de aprope 4 ani...Asa ca sa te auda Dumnezeu.

AnnaIvan- eu mi-a facut si anul trecut analizele hotmonale, dar nu am depasit limita normala. Iti multumesc pentru sfat. Cred ca am sa scriu pe site.In legatura cu cancerul..ma cam sperie idee Parintii mei au murit amandoi de cancer

ella28- multumesc tare mult

Mona40- sa iti ajute Bunul Dumnezeu

Fetele nu stiu ce m-as face fara voi..

va pup pe toate


In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

sperantza imi pare rau sa aud de parintii tai dar valoarea ta nu inseamna nici pe departe un astfel de diagnostic, dimpotriva e un rezultat excelent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

am luat azi menopurul dar fiindca am luat doar 5 fiole nu mi-a dat prospect.
daca vreuna din voi care ati facut menopur aveti vreun scanner si ati puteea sa imi trimiteti si mie prospectul as fi foarte recunoscatoare


adresa mea de mail anna_dicu@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

sensibila, multumim pentru capiol nou...azi nu prea am mai intrat ca am avut mult de lucur la serv. Ieri noapte m-am simtit cam rau, cred ca de la stimulare, acum mi-e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

peta nici nu am apucat sa iti urez succes.
iti pumnii sa dea domnu sa fie cu ochisori sa ne pov tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Sabina iti multmesc ca te gandesti si la mine
Va urmaresc ,dar nu am avut timp de scris,ma bucur ca ai inceput din nou stimularea si eu am inceput stimularea cu gonal sunt in ziua 10 si am 2 foliculi si un endometru ,,ff frumos,,.sunt pe drumuri pt ca merg des la Sibiu polisano.Am lipsit pt ca am fost la Cluj la 1 conferinta si apoi drumuri la Sibiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

llary, bafta multa, iti tinem pumnii...
anna_ivan, iti multumesc, de data asta si eu foarte increzatoare, o sa va povestesc ce am facut si la inseminare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

multumesc sabine, de intrebare: eu luna asta incep stimulare, astept ciclul de pe o zi pe alta.vezi..ce repede a trecut o luna jumate?dc ma intrebai atunci..mi se parea o groaza.m-am resemnat si parca a trecut mai repede.om vedea ce-o fi..si la mine, si la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

viss, iti tin pumnii sa fie bine luna asta, sa ovulezi pe partea buna...
ce decizie ai luat cu tratamentul pt hepatita, te apuci acum in curand, sau il amani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

am luat azi menopurul dar fiindca am luat doar 5 fiole nu mi-a dat prospect.
daca vreuna din voi care ati facut menopur aveti vreun scanner si ati puteea sa imi trimiteti si mie prospectul as fi foarte recunoscatoare


adresa mea de mail anna_dicu@yahoo.com


anna nu am scanner, dar am gasit un rezumat cam saracut pe net, ciudat ca nu exista si prospect pe net.

"Menopur contine menotropin 75 ui FSH + 75 ui LH. Este indicat in tratamentul infertilitatii cand se urmareste hiperstimularea ovariana pentru inducerea cresterii foliculare multiple in tehnici de reproducere asistata.
Este o gonadotropina cu potenta mare ce poate genera reactii adverse usoare pana la severe si trebuie utilizat numai de medicii cu experienta in tratamentul infertilitatii.
Contraindicatii : in caz de hipersensibilitate la substanta activa sau la oricare din excipienti, tumori hipofizare sau hipotalamice, carcinom ovarian, uterin sau mamar, sarcina si alaptare, hemoragii genitale de etiologie necunoscuta, chisturi ovariene sau hipertrofii ovariene de alta etiologie decat ovar polichistic.
Cele mai frecvente reactii adverse intalnite sunt : hiperstimularea ovariana, dureri abdominale, cefalee, abdomen marit in volum, inflamatie la locul de injectare.
Se utilizeaza intramuscular sa subcutan, dupa reconstituirea cu solventul furnizat. Pulberea trebuie reconstituita imediat inaintea utilizarii.Nu se agita viguros.
A se pastra la temperaturi sub 25 grade.
A nu se utiliza dupa data de expirare inscrisa pe ambalaj, aceasta referindu-se la ultima zi a lunii respective. "

Mergi la inceput