Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Geani,Calin are 24 de ani,e cu 4 ani mai mare.Multumim tare mult de aprecieri

Elle, imi lasa gura apa dupa torturile tale...musai sa fac si eu

Totusi mai fetelor,ce o fi cu Luci?...azi deja e a 3-a zi...


La Multi Ani Tulibu!!!!


Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Maria spui ca totusi e bun wrapul? mai incerc si eu azi, sper sa nu mai am senzatia aia de atarnat.trebuie sa strang mai tare?lui Nicholas nici nu cred ca ii place face un fel de gruuuu gruuu.eu m-am dezumflat cu wrapul, imi puneam mari sperante in el, sa pot sa ma ocup si de Andreas.

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata,

dau si eu o !!

multumim de laude la adresa tortului si a zuzei mici ..

mimika felicitari pentru micii crestini! unde vad si eu pozele? pe hi5 ma duce direct in pagina mea ..

geani da, ii dau numai san .. dar e ff papacioasa. ziua, papa uneori si din ora in ora iar noaptea cam de doua ori .. sunt cam cheauna dar asta e. am vazut poze cu puii tai .. sunt tare frumosi. tin pumnii sa nu fie suflu la inimioara lui filip.

nela caut reteta si ti-o trimit. tot cu mousse e tortul.

luci pe unde esti? probleme cu netul?


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ellemultumim de cafea

Uitati aici ce-am facut noi in dimineata asta:

http://mamarutza.shutterfly.com/myboys/100#100 si
Razvi
http://mamarutza.shutterfly.com/myboys/90 (primele 2 nu sunt de azi...rstul,da)

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Manga, tu cum faci legaturile?
Mamapisa cum folosesti wrapul?mie in front cross carry nu prea sta bine.
Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna si de la noi in casutza noua!

Sunt suparata moarta ca nu am apucat sa imi iau la revedere de la vechea casutza, cea in care am locuit 9 luni fericite alaturi de voi, cea in care am trait atatea sentimente profunde, cea in care v-am cunoscut pe voi. Asta e, de fiecare data cand am vrut sa scriu, mai exact incepand cu 31 nu am apucat sa termin din diverse motive.

Sa avem parte aici de 4 ani minunati, de copii sanatosi, de mamici fericite si numai de vesti bune!

As vrea sa ii scriu fiecareia cate ceva, am recuperat absolut tot, dar nu pot, nu am timp si nu ma pot concentra, dar va imbratisez cu mare drag, tin pumnii celor care au nevoie si le felicit pe cele care au ceva de sarbatorit.

Noi suntem bine, asteptam sa ajungem la eco la sold (stiti voi, problema noastra cu picioarele putin stranbe si indoite) si ne rugam in fiecare zi sa fie bbelusa sanatoasa ca e cel mai important lucru pentr noi.
Papam binisor, dormim destul de bine, avem momentele noastre de activitate sau de agitatie, ne tinem bine capul sus....dar acum incep balaurii (vorba Monicai)- a mea nu a luat decat 2cm in prima luna, daca nici la mine nu sunt bune tetinele si de aia nu ia in greutate, oare are ceva la stomacel de mai vomita din cand in cand, oare o tin bine imbracata, de ce nu i se indrepata piciorusele, oare are fontanela prea mare....etc..etc.. = concluzia- mama nebuna.


Va pup si sper sa pot intra mai des, dar de citit aici sunt, sa stiti.

--------------------------------------------------------------------
Aexandra super fericita de ALESSIA ZEINA
Da Doamne sa fim sanatoase!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelli

Manga, tu cum faci legaturile?
Mamapisa cum folosesti wrapul?mie in front cross carry nu prea sta bine.legatura asta http://www.amazonas-online.de/englisch/index.html cum se face?

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)


Adriana eu il tin in pozitia www.mobywrap.com/t-instructions-Kangaroo.aspx" target="_blank">asta ca nici mie nu-mi sta in cross carry,se zbate si urla.



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Kawaichan, piciorusele sunt indepartate in lateral?
Si materialul din poza este mult mai solid, al meu aproape ca devine transparent cand pun bebele in el, are 4.600 kg si atarna.

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Buna si de la noi in casutza noua!

Sunt suparata moarta ca nu am apucat sa imi iau la revedere de la vechea casutza, cea in care am locuit 9 luni fericite alaturi de voi, cea in care am trait atatea sentimente profunde, cea in care v-am cunoscut pe voi. Asta e, de fiecare data cand am vrut sa scriu, mai exact incepand cu 31 nu am apucat sa termin din diverse motive.

Sa avem parte aici de 4 ani minunati, de copii sanatosi, de mamici fericite si numai de vesti bune!

As vrea sa ii scriu fiecareia cate ceva, am recuperat absolut tot, dar nu pot, nu am timp si nu ma pot concentra, dar va imbratisez cu mare drag, tin pumnii celor care au nevoie si le felicit pe cele care au ceva de sarbatorit.

Noi suntem bine, asteptam sa ajungem la eco la sold (stiti voi, problema noastra cu picioarele putin stranbe si indoite) si ne rugam in fiecare zi sa fie bbelusa sanatoasa ca e cel mai important lucru pentr noi.
Papam binisor, dormim destul de bine, avem momentele noastre de activitate sau de agitatie, ne tinem bine capul sus....dar acum incep balaurii (vorba Monicai)- a mea nu a luat decat 2cm in prima luna, daca nici la mine nu sunt bune tetinele si de aia nu ia in greutate, oare are ceva la stomacel de mai vomita din cand in cand, oare o tin bine imbracata, de ce nu i se indrepata piciorusele, oare are fontanela prea mare....etc..etc.. = concluzia- mama nebuna.


Va pup si sper sa pot intra mai des, dar de citit aici sunt, sa stiti.

-----------------------------------------------------------------
Aexandra fericita de ALESSIA ZEINA
POZE


Alex dar in greutate cat a luat? Josh luase 3 cm in primele 5 sapt si dupa o sapt cand l-am cantarit mai luase 4 ! Ori nu-l masurasera bine prima data ori nu stiu...ca a doua oara eu i-am tinut capsorul.Iar in greutate a luat 1300g pana la 5 sapt si inca 400g in urmatoarea saptamana..



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelli

Kawaichan, piciorusele sunt indepartate in lateral?
Si materialul din poza este mult mai solid, al meu aproape ca devine transparent cand pun bebele in el, are 4.600 kg si atarna.

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)


Da,nu si le tine adunate cum zic aia in instructiuni,i le pun la 90 de grade.Noi avem sleepy wrap si e mai gros,nici vba sa devina transparent.Leagal mai strans,altceva nu-sh ce sa zic...Noi avean la 6 sapt 4850,acum are 8 sapt.



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput