Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini
Nela eu mi-am luat o rochita decoltata (ca sa profit si eu de ce am acum cand alaptez) si sub sani. In jos e mai flu-flu, vorba Mangai dintr-un voal plisat. O sa pun poze saptamana viitoare! Eu acum am vazut pozele, ai o fetita tare frumusica si peisajele de la voi m-au lasat masca. Vreau si eu!


Santorini
, multumim frumos de aprecieri.
Distractie placuta la botez si abia astept sa iti vad pozele. Si mie imi place ca sunt mai "voluptoasa" acum, de cand cu alaptatul, nu zici tu rau, poate ma orientez si eu spre ceva cu decolteu mai generos.

Maria, am vazut si eu rochia din linkul acela, e super faina (fie ca si face, la ce pret are!).
Mie imi trebe ceva cu manecuta lunga, zic eu, elegant, dar nici ultimul racnet, ca nici la noi n-o sa fie un botez mare (sper), o sa fie ceva restrans, in familie. Si, dupa bunu-mi obicei, o sa imi iau cel mai probabil ceva foarte practic.
Multumim de sugestii.

Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Ana, asa cum e ea… si noi pe langa, minunandu-ne continuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

La noi treburile stau un pic invers: ziua n-avem treaba, ne intersectam putin, Radulescu sta in patut, stie ca n-are succes la ma-sa cu luatul in brate, dar seara e jaaaale ca stie probabil ca apare tat-su si incepe frichineala. Cand nu mai reuseste nimeni sa-i intre in gratie, intru eu in rol, cu tzatzele-n vant si...da-i si suge... Asta nu inseamna ca se potoleste....nuuuuu, din contra.
Adoarme cu greeeeeu numai la caldura sufleteasca a mamei. Si doarme apoi bolovanel pana pe la 5-6. Bagam o tura de..tzatzuci si apoi nanita pana cand ii pofteste inimioara. Acum de ex, este 10 si ceva si amandoi viseaza
Ma duc sa-i zgaltai un pic




Esti o figura!
Deci tot cumintenia pamantului e Radulescu, asa e si frumos, bine face!

Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Ana, asa cum e ea… si noi pe langa, minunandu-ne continuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Fetele, eu n-am priceput totusi cum e cu vaccinul acela, de care zicea Monica ca i s-a spart si lui Dragosel. Deci e ok si daca se sparge si daca nu se intampla nimic, nu? Ca m-am uitat la al Anei si nu are nimic, nici urma de puroi sau din astea, e numai un pic mai rosie si mai umbfata zona, dar nu se vede ca ar fi si altceva. Ma gandesc ca imi zicea pediatrul ceva de asta daca era de rau.

Sabina, multumim frumos de aprecieri, esti o draguta, ca de obiei. Ce-ti mai fac mogalnetele migdalate? Cea mare este pur si simplu adorabila, ti-am mai zis eu, o combinatie caucaziano-aisatica tare reusita! O sa rupa multe inimi cand va creste.

Mihaela, multam pentru info cu magazinele unde as putea gasi wrap. Am cautat pe site-ul lor in HK si nu am gasit wrapuri, cred ca nu le comercializeaza, cel putin nu in HK, din cate am vazut eu, dar ma duc in person la o reprezentanta aproape de noi, ca am vazut ca este una, sa ma lamuresc ce si cum.

Moni, daca tot il fimezi pe Dragosel, da sa vedem si noi, sheruieste, sunt sigura ca e un frumos!

Uka, distractie la botez!

Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Ana, asa cum e ea… si noi pe langa, minunandu-ne continuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monica, ma bucur de vestea cu lapticul, ca ti-a revenit. Sa o tineti tot asa.
Ieri dormitam cand ai fost tu activa pe forum, ca era 9 seara si la ora aia prestam si eu si Ana la greu. Imi pare rau ca nu te-am prins si eu, dar las' ca e vreme.

Danuta, foarte frumusica fetita ta Alexandra. Si m-a impresionat cat de bine isi tine capul!
Ana spre exemplu are forta in picioare, ma uimeste cum aproape sta in ele cateodata! (Va ziceam eu din sarcina ca fac un pui de strut, dupa dimensiunea picioarelor, si uite ca s-a adeverit ).

Crocodana, asa e ca si la voi, e tati goala Ana. Dar eu nu ma las si zic si eu la toata lumea ca are si trasaturile mele, nu isi dau ei seama inca, ca e prea mica. SI dau intr-una ca o sa aiba inteligenta mea...

Aida, te imbratisez cu mare drag. La cat multe lunite lui Eric!

Raluk, bine ca intri sa ne dai semne de viata! Te asteptam curand si la povesti, sa va intrati in ritm numai.
Dana, voi cum mai sunteti? All ok?
Luci, m-am tot uitat de tine de dimineata si tu nimic nimic....

Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Ana, asa cum e ea… si noi pe langa, minunandu-ne continuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Gata, ma duc sa vedem ce fac cu pranzul, ca m-am destrabalat destul pe doua pagini din forum! Si nici o mamica nu e prin preajma, la un alaptat, ceva... un povestit... of of, mai mai.

Ca mi-am amintit: fata mosului, eu tot astept poze cu Rose, sa stii!

O zi excelenta va dorim!

Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Ana, asa cum e ea… si noi pe langa, minunandu-ne continuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Multumim, la fel, Nela!
Buna dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Neata

Sunt si eu in zona dar ma calareste piciul si nu pot scrie mai mult de 10 secunde
Incerc sa-mi risipesc ceata de pe creier si sa-mi amintesc ce s-a mai scris aseara,ca am vrut sa intru si eu la capitolul nou dar mergea forumul cu viteza melcului turbat

La multe lunite Anna Sophie de Elle , Erik Tudor de Aida si Rares Costin ! (nu stiu de cine,mii de scuze si n-am lista ca sa vad )



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Copilul meu abia a adormit. A stat treaz de la 3 fara ceva, pana acum 20 de minute. Iar de doua ore se chinuie sa adoarma, dar nu reuseste decat sa atipeasca pentru 5 minute, dupa care se trezeste agitat. Asa ca acum il mai pazesc vreun sfert de ora, sa vad daca e chiar somn asta sau doar o noua pacaleala...
Oricum, pe la 5 noi cantam si recitam de zor, pentru ca nu mai aveam sperante de nani. Apoi am facut masaj, ne-am plimbat prin casa, am urlat putin - o veselie!
Dar zic bine ca pot sa dorm si eu cu el ziua, o ora-doua, cand prind. Ne adaptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Buna dimineata, Mihaela!
Noi ne culcam.
S-a mai foit putin, dar n-a mai avut energie cat sa deschida ochii... Eu am profitat de moment ca sa mananc ceva si sa fac un dus; acum ma duc repede sa dorm cat imi da voie.
Va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Good morning sunshine

Aseara ne-a adormit povestea pt Alex pe toti 3asa imbracati cum eram,Calin avea o camasa pe el,eu in blugi ca fusesem plecata inainte...la 3 cand m-am trezit la Razvi am ramas masca

Mi-a dormit Razvan ieri de la 12 pana la 5 jumate dupa-masail tot verificam,sa n-aiba ceva...el dormea bustean,n-avea treaba

Sa vedeti ce mishel e asta micu'...de fiecare data cand maraie/plange (de foame), cand aude cum agit sticla sa amestec laptele se opreste si cand vede sticluta incepe sa rada cu gura pana la urechi
Iar atunci cand e singur si maraie ca s-a plictisit,cum ma vede,cum incepe sa radami-e asa drag...
Deja il vad asa mare,ma intreb cum a trecut timpul
O sa-mi fie asa dor de bebe mic...

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput